logo Kladno

Aktuality

Výukový vinohrad

Výukový vinohrad

23. 09. 2022

Dne 21. 9. 2022 navštívili žáci třídy K3A památkově chráněný výukový vinohrad v Botanické zahradě v Praze. Exkurze obohatila jejich vědomosti z odborných předmětů. Vinohrad je nyní v plné síle před sklizní, a tak žáci mohli vidět různé odrůdy pěstované v ČR, mohli si vyzkoušet sommelierské dovednosti v rámci rozlišování vůní vína, u historického lisu si připomněli výrobu vína i to, jak se víno snoubí s jednotlivými pokrmy. Další expozicí byla výroba korku s ukázkami jednotlivých typů korku a výroba dřevěných sudů pro produkci barrique vín. Žáci měli možnost se seznámit i s historií vinohradu. Jedinečným zážitkem byla rovněž návštěva kaple sv. Kláry a viničního domku.
Počasí účastníkům exkurze přálo, a tak měli možnost shlédnout i další pozoruhodné památky Praze. Vedení školy děkuje Mgr. Aleně Pavlíčkové za organizaci exkurze. Fotografie z akce najdete zde.

Jsme pyšní na své žáky a učitele.

Jsme pyšní na své žáky a učitele.

23. 09. 2022

V závěru školního roku se naši studenti spolu s Mgr. Kottovou a Mgr. Voborníkovou zúčastnili projektového dne v pražském sídle společnosti Deloitte.
Vedení školy děkuje všem žákům a učitelům za skvělou reprezentaci školy. Video z akce najdete zde.

Dort královny Alžběty II.

Dort královny Alžběty II.

23. 09. 2022

Dne 19. září se lidé po celém světě rozloučili s britskou královnou Alžbětou II. K uctění památky této výjimečné ženy připravili žáci třídy K1A s paní Ing. arch. Martou Sladkou během dvou hodin angličtiny její nejoblíbenější zákusek - Chocolate Biscuit Cake.
Žáci pracovali podle originálního anglického receptu, zvládli britské unce i novou slovní zásobu a během přípravy už komunikovali pouze v angličtině.
Paní učitelka hodinu angličtiny zpestřila i řadou zajímavostí ze života Alžběty II. Podle královského šéfkuchaře si panovnice tento dezert objednávala k odpolednímu čaji tak dlouho, až v kuchyni zbyl jen docela malý kousek. Pokud odjížděla na jiné sídlo, zbytek dortu vždy musel cestovat s ní.
Vedení školy děkuje Ing. Sladké za organizaci dne. Fotografie najdete zde.

Adaptační kurzy trendem dnešní doby

Adaptační kurzy trendem dnešní doby

19. 09. 2022

Mnohé střední školy do úvodních dnů nového školního roku zařadily adaptační kurzy. Téměř 200 žáků z 1. ročníků se vypravilo se svými třídními učiteli v termínu od 12. do 15. 9. do malebného prostředí Vysočiny, kde v rekreačním středisku Kletečná uprostřed lesů strávili čtyři nezapomenutelné dny, během nichž se seznamovali se svými novými třídními učiteli a spolužáky.
Společně podnikli výlet k nedaleké Sedlické přehradě, vydávali se na toulky přírodou a své kouzlo mělo i posezení u táborového ohně.
Dle slov vedoucí adaptačního kurzu Mgr. Michaely Kyrych se program plný herních, sportovních, zážitkových a tvořivých aktivit žákům velmi líbil. Adaptační kurz tak splnil svůj účel. Žáci nenásilnou formou navázali sociální kontakty a přátelské vazby se svými vrstevníky a postupně se začlenili do třídního kolektivu. Fotografie z kurzu najdete zde. Videa z kurzu najdete zde. Článek v KL najdete zde.

Školní parlament

Školní parlament

18. 09. 2022

V pátek 16. 9. 2022 se uskutečnila 1. schůzka školního parlamentu v novém školním roce 2022-2023. Pan ředitel seznámil žáky s organizací školního roku a zrekapituloval významné akce, na které se žáci mohou v dohledné době těšit. Vyslechl si i dotazy a připomínky žáků, které se týkaly organizace jednotlivých školních akcí. Přislíbil, že se jim vedení školy bude v nejbližší době věnovat. Cílem je, aby žáci i zaměstnanci školy byli ve škole spokojeni. Zápis ze školního parlamentu najdete zde. Fotografie ze školního parlamentu zde.

Zaběhat si (zaplížit, zaprocházet) a pomoci zdravotním klaunům

Zaběhat si (zaplížit, zaprocházet) a pomoci zdravotním klaunům

05. 09. 2022

Na kladenském Sletišti se v sobotu 3. září 2022 do startovních bloků postavili zaměstnanci a žáci naší školy, aby se, spolu s dalšími 195 nadšenci, účastnili charitativního běhu Run 4 Children, pořádaný Sportovními areály města Kladna. Běžíme, jdeme, či se plížíme na trase o délce jeden až pět kilometrů. Výtěžek z dobrovolného startovného získá projekt Dr. Klaun, který už více než 20 let léčí úsměvem v nemocnicích. Tým naší školy tvořili žáci, pedagogové i nepedagogové. Palec nahoru jim, ale především naší žákyni – velké bojovnici Denise. Před rokem se pomocí rehabilitací zvedla z vozíku na nohy a v sobotu pomalým, berlemi jištěným krokem, řekla klaunům ano. Vedení školy děkuje nejen jí, ale i organizátorce Mgr. Kyrych a všem žákům a zaměstnancům školy za účast v této smysluplné akci. Foto zde.

Tak už nám to začalo

Tak už nám to začalo

02. 09. 2022

Čtvrtek 1. září 2022 byl prvním dnem nového školního roku. Učebny se zaplnily téměř šesti stovkami našich žáků, kteří absolvovali tradiční zahájení. Radostné setkání se spolužáky a učiteli, přivítání ředitelem školy. Ve třídách prvních ročníků byla atmosféra klidnější, poznávání nových spolužáku a pedagogu začalo. Přejme si, aby školní rok 2022 – 2023 byl pro žáky zajímavý, úspěšný a přinesl jim mnoho nových znalostí i hezkých zážitků. Jak to ve škole vypadalo, se můžete podívat v odkazu níže. Článek v KD najdete zde.

Cukrářka Mirka van Gils opět u nás

Cukrářka Mirka van Gils opět u nás

02. 09. 2022

Prvního září začal nový školní rok a my jsme dostali krásný dárek v podobě milé návštěvy paní Mirky. Přivezla s sebou svoji novou knížku Od babičky, která je plná skvělých receptů. Hlavním cílem setkání byly plány do budoucna. Těšíme se na spolupráci, která už má konkrétní cíle. Slovy paní Mirky: My už zase něco pečeme. Foto z návštěvy najdete zde.

Na střeše s NROSkou

Na střeše s NROSkou

31. 08. 2022

Ve čtvrtek 25.srpna se jedenáct žáků školy skvěle zapojilo do zajímavé akce, kterou pořádala naše partnerská Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) na opravdu neobvyklém místě - na střešní terase OC Nový Smíchov. Jejím cílem bylo mimo jiné představit zástupcům nejrůznějších neziskových organizací širokou plejádu aktivit a projektů, kterými se NROS zabývá, včetně projektu Odborné vzdělání, cesta k úspěšné budoucnosti, který realizujeme společně. Studentky oboru Sociální činnost se staraly o nově příchozí hosty, předávaly jim potřebné informace o harmonogramu dne, zajišťovaly tombolu. Naši budoucí kuchaři a číšníci se perfektně starali o občerstvení hostů, aranžérky pod vedením profesionální floristky vytvářely nádherné květinové vazby. Tento typ spolupráce se nám velice osvědčil, těšíme se na další takovou příležitost. Fotografie z akce najdete zde.

Nový školní rok je za dveřmi

Nový školní rok je za dveřmi

31. 08. 2022

V období prázdnin je v naší škole vždy velmi živo. Žáky nahradili řemeslníci a dělali školu ještě hezčí a modernější. Letos na žáky čekají novinky v podobě dvou nových tabulí s interaktivními displeji, nové vestavěné skříně, zrekonstruované třídy. Foto naleznete zde.

Školní rok zahájíme 1. září, organizační pokyny naleznou žáci v systému Bakaláři a ve školním e-mailu. Těšíme se na Vás, ředitel školy.

Zazvonil zvonec, školnímu roku je konec

Zazvonil zvonec, školnímu roku je konec

10. 07. 2022

Poslední den školního roku 2021 – 2022 bylo v naší škole velmi rušno. Již tradičně se vydávala vysvědčení, proběhlo i předání výučních listů. Mnoho květin, poděkování i slzy dojetí. Fotografie najdete zde. Článek v Kladenském deníku zde.

Prázdninový provoz školy 2022

Prázdninový provoz školy 2022

30. 06. 2022

Více informací zde

Neviditelná výstava

Neviditelná výstava

20. 06. 2022

Žáci třídy KL3 navštívili dne 20. 6. tzv. Neviditelnou výstavu v Novoměstské radnici v Praze. Žáci měli možnost projít si hodinu trvající exkurzi v úplné tmě, navštívit při tom nasimulovaný být, ulici, srub i galerii. Mohli se řídit jen instrukcemi nevidomého průvodce Tomáše a svým hmatem, čichem a sluchem. Tedy přesně tak, jak to musí v běžném životě činit nevidomí lidé. Na závěr si žáci mohli popovídat s průvodcem o životě se zrakovým handicapem, prohlédnout a vyzkoušet různé kompenzační pomůcky pro nevidomé a zahrát si i společenské hry uzpůsobené pro zrakově handicapované lidi. Fantastický zážitek, báječná výstava. Fotografie z výstavy najdete zde.

Co jste hasiči, co jste dělali?

Co jste hasiči, co jste dělali?

19. 06. 2022

O víkendu 18. a 19. června se v areálu Městského stadionu Sletiště v Kladně uskutečnila Krajská soutěž v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů.
Na první pohled nemá tato akce nic společného s naší školou, ale realita je jiná. Účastnili jsme se na dvou frontách. Po oba dny jsme zajišťovali celodenní catering pro soutěžící i hosty, žáci oboru Sociální činnost měli připravený program pro příchozí děti. Malovalo se na obličej, hrály se hry a vědomostní soutěže, děti se účastnily dílniček.
Vedení školy děkuje vedoucí školní jídelny Monice Grosmanové a jejímu týmu za bezchybné zajištění občerstvení po oba dny, pedagogům a žákům za výborně odvedenou práci s dětmi. Foto zde.

VÝSLEDKY ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK - KUCHAŘ - ČÍŠNÍK

VÝSLEDKY ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK - KUCHAŘ - ČÍŠNÍK

16. 06. 2022

Výsledky písemné a praktické části - KUCHAŘ - ČÍŠNÍK zde.

Dračí lodě

Dračí lodě

15. 06. 2022

Dračí lodě? Dragonboating je týmový sport na vodě, kde má 22 sportovců společný zájem a žije společným cílem. Do jedné lodi zasedají muži i ženy, aby poté společně předvedli, že jako jeden tým dokáží mnohem víc než jednotlivec. Sehranost a spolupráce týmu převyšuje individuální výkon a společný úspěch v závodě znamená společnou radost a oslavu.

Naši žáci se 15. 6. 2022 na Hostivařské přehradě utkali s týmy středních škol z Prahy a Středočeského kraje. Reprezentantovali nás Nicol Barbora Cábová, Eliška Kočinská, Filipp Michael Gavrilov, Filip Holman, Anna Pecharová (všichni V1), Jan Kačírek, Jan Cyprich, Matěj Vácha, Adéla Štefanová, Roman Sojka (všichni L1), Barbora Štrachová, Leontýna Káralová (obě V2), Kryštof Hozman (KL2) Vojtěch Červenka (K2B), Václav Bolárd, Vojtěch Ptáček, Jakub Hladký (všichni L2), Adam Skalák, Jaroslav Rubišar, Marek Pelc a Barbora Rážová (všichni L3).

O vítězství bojovalo 11 lodí. Víme, že někteří žáci měli v jízdě na lodi premiéru, proto vnímáme krásné šesté místo jako veliký úspěch. A příští rok budeme ještě lepší.

Vedení školy děkuje Mgr. Mudruňkovi a panu Haškovi za doprovod žáků. Fotografie z akce najdete zde.

Ojedinělý projektový den

Ojedinělý projektový den

15. 06. 2022

Žáci oborů Sociální činnost a Kombinovaného lycea mají v náplni studia i práci s dětmi. Jak by jim to šlo prakticky, si mohli ověřit ve středu 15. 6. 2022. Přípravy byly velmi pečlivé, což se opravdu vyplatilo. Příchozích 180 prvňáčků, druháčků a třeťáčků ze základní školy Amálská bylo programem naprosto nadšeno. Děvčata a chlapci se s radostí zapojovali do všech sportovních i vědomostních aktivit, naši žáci se o ně skvěle starali. Vedení školy děkuje vedoucí tohoto super projektu Mgr. Míše Kyrych a všem žákům za výborně odvedenou práci s dětmi. Foto naleznete zde.

Pohoda v Hrachově

Pohoda v Hrachově

15. 06. 2022

Žáci druhých ročníků maturitních oborů se ve dnech 8. – 10. 6. 2022 účastnili sportovního kurzu v Hrachově (okres Příbram). Program byl velmi pestrý. Pohybové hry, soutěže, turistika. Všeobecná spokojenost byla s jídlem a ubytováním, ne však s délkou pobytu. Všichni by rádi ještě pár dní zůstali. Ale co naplat, závěrečné písemky a testy nepočkají. Na foto se podívejte zde.

Připravovali jsme raut atletům z celého světa

Připravovali jsme raut atletům z celého světa

15. 06. 2022

Již tradiční atletický meeting Kladno hází je atraktivní událost pro diváky i účastníky. V minulém týdnu žáci a učitelé zajišťovali raut pro sportovce.
Vedení školy děkuje všem žákům a zaměstnancům za skvělou organizaci. Více informací najdete zde. Fotografie z akce najdete zde.

Prezidenti a ministři z naší školy

Prezidenti a ministři z naší školy

14. 06. 2022

Dne 14. 6. 2022 se studenti L1, S1 a L3 spolu s Mgr. Kottovou a Mgr. Voborníkovou zúčastnili projektového dne v pražském sídle společnosti Deloitte.
Projektový den se týkal klimatických změn a schopnosti na ně reagovat v rámci vlád jednotlivých zemí. Celá akce byla koncipována jako desková hra "Climate Rules" velkého formátu, které se zúčastnili školy z celé republiky.
Studenti z každé školy představovali vládu jedné imaginární země na planetě Zemi a museli v souladu s udržitelným rozvojem a ekologickými principy svou zemi spravovat. Zohledňovat museli vzdělanost obyvatelstva, jeho spokojenost a průměrnou délku dožití. Dále národní hospodářství a hlavně rozvoj vědy a techniky. Komunikace probíhala celý den v angličtině každý ministr zodpovídal za svůj resort, ke kterému byla přiřazena i barva jeho slušivé kravaty.
Cílem hry bylo uspokojivě přežít jednotlivé etapy, které celkově trvaly až do roku 2119 a zachovat planetu Zemi obyvatelnou a zároveň zajistit prosperitu a rozvoj vlastní země.
Cíle se nakonec podařilo naplnit a my jsme skončili na krásném 4. místě. Zejména k tomu přispěl náš prezident Tomáš Brůža z L1, jednotliví ministři M. Vávrová a M. Pafelová z S1 a Z. Motyčková a M. Pelc z L3. Foto naleznete zde.

Kurz dárkového balení

Kurz dárkového balení

14. 06. 2022

S velkým zájmem se napříč studijními a učebními obory setkala možnost účastnit se kurzu dárkového balení. Na všechny zájemce se bohužel nedostalo. Ti, kteří se účastnili, byli velmi spokojeni. Nejhojněji byla zastoupena třída V3, V1, A2 a K1A. Na programu bylo balení krabiček – hranatých dárků, lahví a také výroba ozdob, kterými lze dárky doplnit. Vedoucí kurzu Mgr. Schröderová účastníky chválila, byli moc šikovní a po zásluze byli oceněni absolventským diplomem. Každý účastník obdržel účastnický list o absolvování kurzu. Na foto se podívejte zde.

Lidice

Lidice

13. 06. 2022

Na dnešní den připadá smutné výročí. V noci z 9. na 10. června roku 1942 nechali nacisté – jako odvetu za atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha – srovnat se zemí Lidice. Ve škole si tuto tragickou událost každoročně připomínáme, mezi zastřelenými muži byli i bývalí žáci naší školy. Tato skutečnost je tématem obrazu, který vytvořil malíř, grafik a pedagog pan Alois Všetečka, bývalý učitel na naší škole. Krásnou báseň napsala absolventka Eliška Rambová. Báseň a foto naleznete zde.

Výstava Kladenští rodáci

Výstava Kladenští rodáci

13. 06. 2022

Dne 8. 6. navštívili žáci tříd P2 a V3 výstavu obrazů s názvem Kladenští rodáci. V Kladenském zámku se tak mohli seznámit s díly novodobých kladenských výtvarníků a obdivovat jejich umění. Prohlídka dočasné i stálé expozice obrazů byla doplněna poutavým komentářem paní průvodkyně. Tato akce byla velmi krásným kulturním zážitkem, který obohatil školní výuku. Vedení školy děkuje Mgr. Pěnkavové a Bc. Neumannové za organizaci této akce. Foto naleznete zde.

VÝSLEDKY ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK - ARANŽER

VÝSLEDKY ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK - ARANŽER

09. 06. 2022

Výsledky písemné a praktické části - ARANŽÉR zde.

Kutná Hora mnoha tváří

Kutná Hora mnoha tváří

08. 06. 2022

Ve středu 8. června podnikla třída S3 neobyčejnou cestu. Vydala se vlakem do Kutné Hory, překrásného středočeského města, které je díky svému historickému centru a unikátním památkám zapsané na Seznam světového dědictví UNESCO. Chrám sv. Barbory všechny okouzlil svým zvláštním klidem a světlem uvnitř, pozorován z vyhlídky u kostela sv. Jakuba nadchl i svým unikátním zevnějškem. Po krátkém odpočinku ve stínu Vlašského dvora následovala literárně historická procházka kutnohorskými uličkami, osobnosti typu Jaroslava Vrchlického, Gabriely Preissové, Karla Havlíčka Borovského, Josefa Kajetána Tyla nebylo třeba představovat. Na své si přišli i milovníci adrenalinu - okusili totiž jízdu na zdejší bobové dráze. Na jednom se všichni shodli - v Kutné Hoře jsme určitě nebyli naposledy. Fotografie z exkurze najdete zde.

VÝSLEDKY ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK

VÝSLEDKY ZÁVĚREČNÝCH ZKOUŠEK

07. 06. 2022

Výsledky písemné a praktické části - PRODAVAČ zde.

Třídní schůzky

Třídní schůzky

06. 06. 2022

Ve čtvrtek 9. 6. 2022 od 16:00 hodin se budou konat třídní schůzky budoucích 1. ročníků.
Vzhledem k administrativně velice náročnému začátku školního roku je účast zákonných zástupců opravdu nutná.
Rozpis umístění jednotlivých tříd bude zveřejněn na vchodových dveřích a viditelných místech v budově školy.
Těšíme se na Vás.
Vedení školy

Batohy jsme nechali doma

Batohy jsme nechali doma

02. 06. 2022

Cesta do školy je pro každé dítě rozličná. Skutečností je, že po celém světě jsou miliony žáků, kteří do školy chodí kilometry pěšky s knihami v rukou. V pondělí 30. 5. 2022 jsme si v naší škole tuto skutečnost připomněli s notnou dávkou recese. Většina žáků si náš No BackPack Day opravdu užila. Školní batohy nahradila spousta roztodivných předmětů, ve kterých se daly knížky a sešity přinést. Ptačí klece, kočárky pro panenky, kočičí přepravky, hokejové přilby a jiné kuriozity. Byl to moc hezký začátek týdne. Na foto se podívejte zde.

Byli jsme ve Strži

Byli jsme ve Strži

02. 06. 2022

Dne 1. 6. se žáci tříd V3, L3, KL3 a vybraní žáci S3 zúčastnili krásné exkurze do letního sídla Karla Čapka. Atmosféra byla báječná, na všechny dýchlo kouzlo klidného místa s bohatou historií. Žáků se ujaly dvě paní průvodkyně, které dokázaly žáky poutavě provést Čapkovým životem a dílem i samotným místem. Ke známým informacím jsme se např. dozvěděli, že byl vášnivým amatérským fotografem, sběratele kaktusů, gramofonových desek a milovníkem kávy. V odpoledních hodinách si žáci mohli posedět u táboráku, upéct špekáčky a zazpívat folkové písně. Na závěr exkurze dostali žáci drobné odměny za splnění literárních úkolů. Fotografie z exkurze najdete zde.

Na radnici děly se věci

Na radnici děly se věci

02. 06. 2022

V pondělí 30. 5. 2020 se v obřadní síni Magistrátu města Kladna sešla v radostné náladě početná skupina slavnostně oděných lidí. Tvořili ji učitelé a vedení školy, letošní maturanti, jejich rodiče a přátelé. Předávala se maturitní vysvědčení. Atmosféra byla vskutku slavnostní. Zazněla studentská hymna, promluvil pan ředitel a z rukou třídních učitelů si čerství absolventi převzali maturitní vysvědčení. V závěru se předávaly květiny, děkovalo se pedagogům a došlo i na slzy.

S maturanty jsme se zajisté nesetkali naposledy. V naší škole je dobrým zvykem, že se bývalí žáci ve škole zastavují i v následujících letech, popovídat si o tom, jak se jim daří. A to nás opravdu těší. Fotografie ze slavnostního předání vysvědčení najdete zde.

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří

Kde se pivo vaří, tam se dobře daří

26. 05. 2022

V průběhu měsíce května se konaly exkurze tříd K2A a K2B pro zvýšení odborných vědomostí z předmětů Stolničení a Potraviny a výživa. Obě třídy v Praze navštívily Pivovar a Pivovarské muzeum U Fleků. První písemná zmínka o tomto podniku se datuje do roku 1499. Pivovar U Fleků je jedním z mála pivovarů ve střední Evropě, kde se pivo vaří bez přestávky déle než 500 let.

V úvodu exkurze byli žáci seznámeni s historií pivovarnictví a výrobou piva. Vždy v úterý pivovar připravuje pivovarské dílo na příští ležák. Žáci proto měli možnost vše vidět a výrobu piva vnímat všemi smysly. Součástí prohlídky byly prostory pivovaru, kabaretu a zahrady. Víte, že se U Fleků vypije každý den okolo dvou tisíc piv?

Exkurze žáky nadchla a zajímavé pro ně byly i další zastávky – pivnice u Pinkasů, kavárna Arco i Dům U Černé Matky Boží. Vedení školy děkuje Mgr. Pavlíčkové za organizaci těchto přínosných akcí. Fotografie z exkurze najdete zde.

Projekt úspěšně pokračuje

Projekt úspěšně pokračuje

26. 05. 2022

Naše škola v tomto roce pořádala již několik akcí, které byly financovány díky projektu Odborné vzdělání cesta k úspěšné budoucnosti, který je financovaný z prostředků The VELUX Foundations. Více informací v podcastu Nahlídni.

Maturity jdou do finále

Maturity jdou do finále

19. 05. 2022

Od pondělí 16. 5. 2022 probíhá v naší škole ústní část maturitní zkoušky. Je nutné zdolat pomyslný poslední vrchol a maturitní vysvědčení bude v kapse. Lehce se řekne, hůře se koná. Nervozita žáků je viditelná, radost těch, kteří uspěli, je nekonečná. Ústní maturity potrvají do 23. 5. 2022, vedení školy věří, že se při slavnostním předávání maturitních vysvědčení setká s drtivou většinou maturantů.

Držíme palce a těšíme se na viděnou 30. 5. 2022 v 8:00 hodin na kladenské radnici. Fotografie z ústní části MZK najdete zde.

2. kolo přijímacího řízení

2. kolo přijímacího řízení

16. 05. 2022

Vážení uchazeči,
dne 16. 5. 2022 jsme vyhlásili 2. kolo přijímacího řízení do maturitních oborů; více informací zde.

Při soutěži šlehaly plameny

Při soutěži šlehaly plameny

16. 05. 2022

Ve středu 11. 5. 2022 soutěžili žáci učebního oboru Kuchař-číšník ve flambování. Účastnili se zájemci napříč všemi ročníky. Úkol zněl jasně: flambuje se banán a hovězí steak. Součástí hodnocení bylo i dodržování pracovních postupů, založení příborů, správnost servisu, vzhled, vystupování žáků.

Výsledky byly rozdílné. Nejlépe si vedl Tomáš Carabet, druhý skončil jeho bratr Michal, třetí místo získal Tomáš Petráček. Chválíme a gratulujeme. Na opačném konci hodnotící škály skončili žáci, kteří nezvládli pracovní postupy či práci s překládacím příborem. Vítězům gratulujeme, pro ostatní máme radu – snažte se, své znalosti a dovednosti si rychle doplňte. Foto z akce naleznete zde.

Ano, navštívil nás šéf

Ano, navštívil nás šéf

11. 05. 2022

Velmi zajímavé setkání se událo ve čtvrtek 5. 5. 2022 v naší školní jídelně. Kuchařský fenomén Zdeněk Pohlreich a vítězka soutěže MasterChef Česko 2021 Besky se přijeli podělit o své zkušenosti a zážitky. Publikum tvořili žáci oboru Kuchař-číšník a fanoušci našich hostů.

Vyprávění a dotazy se točili kolem profesních zkušeností, mezinárodní kuchyně, současné práce, došlo i na kuchařské soutěže. Setkání končilo velkou autogramiádou. A hodnocení účastníků? S Pohlreichem a Besky to bylo moc hezký.

Článek v KD najdete zde. Videoreportáž z besedy najdete zde. Fotografie z akce najdete zde.

Podpořili jsme onkologicky nemocné i nádorovou prevenci

Podpořili jsme onkologicky nemocné i nádorovou prevenci

11. 05. 2022

Dne 11. 5. se žáci naší školy, tříd KL2 a S2, zapojili do sbírkové akce Ligy proti rakovině. Letos se jednalo již o 26. ročník této sbírky, jejíž výtěžek poputuje na prevenci a léčbu rakovinových onemocnění děložního čípku a varlat. Žáci se akce zhostili s nadšením a byli mile překvapeni, že i v této nelehké době lidé hojně přispívali. Pro Ligu proti rakovině získali prodejem kvítků měsíčku lékařského úctyhodnou částku. Žákům, kteří se sbírky zúčastnili, patří velké díky, vedení školy děkuje i Mgr. Morávkové a paní asistence Matouškové, které žáky doprovázely. Fotografie ze sbírky najdete zde.

Jak si počínat s výučním listem v kapse?

Jak si počínat s výučním listem v kapse?

11. 05. 2022

Život ve školách se zvolna vrací do normálních kolejí. Po covidových omezeních obnovujeme naši tradiční mnohaletou spolupráci s Úřadem práce v Kladně. Na květen je naplánováno několik setkání s pracovnicí ÚP paní Evou Šíchovou.

Žáci končících ročníků učebních oborů dostávají konkrétní rady a návody, jak hledat zaměstnání, kterak řešit sociální a zdravotní pojištění. Vždy je dostatečný prostor pro konkrétní příklady ze života a dotazy posluchačů. První besedy se realizovaly 9. 5. 2022.

Vedení školy děkuje Bc. Šíchové za profesionální a milý přístup k našim žákům. Těšíme se na další společné akce. Fotografie z přednášky najdete zde.

2. kolo přijímacího řízení

2. kolo přijímacího řízení

09. 05. 2022

Vážení uchazeči,

dne 9. 5. 2022 jsme vyhlásili 2. kolo přijímacího řízení do učebních oborů; více informací zde.

Výuka českého jazyka pro ukrajinské občany.

Výuka českého jazyka pro ukrajinské občany.

08. 05. 2022

Škola SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše v Kladně byla vybrána Středočeským krajem pro pořádání kurzů českého jazyka pro uprchlíky z Ukrajiny. Zájemci starší osmnácti let se mohou přihlásit na e-mailovou adresu panenkova@sosasoukladno.cz.
Výuka je zdarma.

Чеська мова для громадян України.

Наша школа організовує курси чеської мови для біженців з України.
Курси триватимуть з 23 травня до 17 червня 2022 року, завжди по понеділках, середах та п’ятницях з 15:00 до 16:30.
Заявки та іншу інформацію ви отримаєте, відправивши повідомлення на електронну пошту: panenkova@sosasoukladno.cz.
Курс розрахований на осіб старше 18 років, навчання безкоштовне.
У разі великої зацікавленості курси будуть відкриті і в інші дати.

Ми з нетерпінням чекаємо на Вас.

Více informací najdete zde.
Přihláška na kurz zde.

O životě ve věznici

O životě ve věznici

05. 05. 2022

Ve středu 4. 5. 2022 měli žáci oborů Sociální činnost a Kombinovaného lycea (S2,KL2,3) jedinečnou možnost získat informace o fungování nápravného zařízení. Mezi žáky přišel na besedu zástupce věznice ve Vinařicích, která je zařazena jako věznice s ostrahou a s dozorem. Ubytovací kapacita je 854 odsouzených, kteří jsou většinou ubytováni po šesti na jedné ložnici.

Hovořilo se o tom, jaký je ve věznici režim, někteří odsouzení pracují na nestřežených pracovištích mimo věznici, jiní přímo ve věznici. Žáci se seznámili i s širokou nabídkou vzdělávacích a sportovních aktivit.

Přednáška i následná diskuse se vydařily. Jak tuto akci hodnotili její účastníci, uvidíte zde. Vedení školy děkuje komisaři npor. Bc. Burešovi za jeho zajímavou přednášku.

Kde pracují politici

Kde pracují politici

04. 05. 2022

V pondělí 2. 5. 2022 se žáci prvního ročníku studijního oboru Veřejnosprávní činnost účastnili exkurze do Poslanecké sněmovny ČR. Program byl opravdu bohatý. Začal zhlédnutím dokumentu o historii Parlamentu ČR, pokračoval komentovanou prohlídkou budovy Poslanecké sněmovny, poté následovala 90 minutová beseda s panem poslancem Ing. Vojtěchem Munzarem. Žáci si prohlédli jednací sál, kde probíhá zasedání Poslanecké sněmovny, usedli do poslaneckých lavic, v doprovodu pana poslance navštívili i tiskové středisko. Za organizaci této přínosné exkurze děkuje vedení školy Mgr. Mudruňkovi, na foto se podívejte zde.

Krásné tvoření věnců

Krásné tvoření věnců

29. 04. 2022

Ve čtvrtek 28. 4. 2022 se uskutečnil kurz aranžování věnců s řezanými květinami. Vedla ho Mgr. Dominika Honysová, která žáky seznamovala s aranžováním květinových dekorací na slaměné korpusy. Dozvěděli se, jak dekorace kombinovat, využívat v závaznosti na roční období a učili se své výtvory prezentovat. Kurz se líbil, účastníci by rádi zvládli i kurz pro pokročilé. V závěru workshopu se soutěžilo o nejhezčí věncové aranžmá. Zvítězila Eva Kotíková, druhá skončila Adéla Burešová a bronzová byla Klaudie Sinčáková, všechny z A1. Foto naleznete zde.

Výsledky přijímacího řízení maturitních oborů

Výsledky přijímacího řízení maturitních oborů

29. 04. 2022

Střední vzdělání s maturitní zkouškou:

78-42-M/06 Kombinované lyceum; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání, více informací najdete zde.

37-42-M/01 Logistické a finanční služby; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání, více informací najdete zde.

75-41-M/01 Sociální činnost; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání, více informací najdete zde.

68-43-M/01 Veřejnosprávní činnost; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání, více informací najdete zde.

Střední vzdělání s maturitní zkouškou (nástavbové studium):

64-41-L/51 Podnikání; délka vzdělávání: 2 roky; denní forma vzdělávání, více informací najdete zde.

Vzor vyplněného zápisového lístku najdete zde.
Vzor odvolání najdete zde.

Dnes naposled

Dnes naposled

28. 04. 2022

Maturanti před sebou mají velké finále. Čekají je didaktické testy a ústní část maturitní zkoušky. Aktuálním úkolem je převzít si vysvědčení za čtvrtý ročník a rozloučit se spolužáky a učiteli. Jak? Tradičně. Poslední zvonění je veselou tečkou za středoškolskou docházkou. Jak se dívky a chlapci vymódili, uvidíte zde.

Bláznit je lidské

Bláznit je lidské

28. 04. 2022

V pondělí 25. dubna se studenti třetího ročníku oboru Sociální činnost zúčastnili velice zajímavé exkurze v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Průvodkyně je provedla areálem léčebny, ukázala jim farmu, která slouží k terapiím různého typu. V prostorách divadla zhlédli podnětný film o historii psychiatrie. Následovala přednáška paní doktorky Zuzany Řeřichové o problematice sexuálních poruch a deviací. Program byl završen setkáním s trojicí závislých mužů, kteří se zde léčí - studenti vyslechli jejich životní příběhy a následně se zapojili do živé diskuze. Akce byla velmi zdařilá, načerpané informace studenti nepochybně využijí nejen u maturitní zkoušky z odborných předmětů. Vedení školy děkuje Mgr. Richterové za organizaci této přínosné akce. Skupinovou fotografii žáků najdete zde.

Cukrářský výcvik pokračuje

Cukrářský výcvik pokračuje

27. 04. 2022

V pátek 22. 4. 2022 se ve školní kuchyni nevařilo. Cukrářský workshop zde vedla známá cukrářka paní Iveta Fabešová. Program byl opravdu pestrý. Žáci vyráběli tartaletky, větrníčky z odpalovaného těsta, éclair (česky světelný záblesk) s citronovým krémem a věnečky s několika druhy krémů. Vše se zdařilo a zákusky vypadaly a chutnaly stejně dokonale jako ty, které paní Fabešová nabízí ve své pražské kavárně ve Werichově vile. Foto z akce naleznete zde. Článek v Kladenských listech najdete zde.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení do učebních oborů

Výsledky 1. kola přijímacího řízení do učebních oborů

23. 04. 2022

Kuchař-číšník
65-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání více informací najdete zde.

Prodavač
66-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání více informací najdete zde.

Aranžér
66-52-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání více informací najdete zde.

Vzor vyplněného zápisového lístku najdete zde.
Vzor odvolání najdete zde.

Mnoho krásných exkurzí

Mnoho krásných exkurzí

22. 04. 2022

Přijímací řízení má vždy pro školu jasné zadání. Uvolnit třídy a vytvořit klidné prostředí pro uchazeče, kteří přijdou zdolávat nástrahy jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky.

Žáci se svými učiteli zvolili rozličný program. Někteří se vydali do Kladna, jiní zamířili do Prahy. A cíle? Státní vědecká knihovna, Muzeum věžáků, Kladenský zámek, bowling, Jump Aréna Zličín, Centrum pro výcvik vodících psů, Muzeum fantastických iluzí. Všichni byli nadšeni, že po covidové éře mohou být zase spolu mimo budovu školy. Líbily se všechny aktivity, ale top byly jednoznačně Národní muzeum v Praze a komentovaná prohlídka líhnoucích se motýlů v Botanické zahradě. Foto z akcí naleznete zde.

Pomohli jsme psímu útulku

Pomohli jsme psímu útulku

22. 04. 2022

V lednu naše škola vyhlásila sbírku na pomoc zvířátkům. Minulý měsíc jsme obdarovali kočičí útulek a dnes došlo na pejsky v útulku na Bouchalce. Naložili jsme plný vůz dobrot, pelíšků a hraček a hurá na Bouchalku. Tentokrát byla naše výprava jenom dvoučlenná, protože ve škole probíhají maturity.

Před útulkem nás očekával uvítací výbor, kupodivu kočičí (více).

Začaly maturity

Začaly maturity

21. 04. 2022

Duben je ve středních odborných školách měsícem, kdy začínají maturity. V tomto týdnu konají žáci praktickou část a píšou písemnou práci z českého jazyka a angličtiny. Přejeme všem, aby byli úspěšní. Foto naleznete zde.

Velikonoční prázdniny

Velikonoční prázdniny

13. 04. 2022

Velikonoce jsou krásnými jarními svátky. Přeji Všem žákům i zaměstnancům, aby je strávili v klidu a pohodě, užili si velikonočních tradic a příjemných dní se svými blízkými. Přání naleznete zde.

Třídní schůzky

Třídní schůzky

12. 04. 2022

Vážení rodiče, dnes 12. 4. 2022 se na Vás těšíme na třídních schůzkách v době 16:30 – 17:30 hodin. Rozpis tříd naleznete po vstupu do budovy školy.

Maturitní ples se vydařil

Maturitní ples se vydařil

11. 04. 2022

V pátek 8. 4. 2022 se Dům kultury na Sítné zaplnil krásnými róbami našich žáků a zaměstnanců. Po dvou letech si všichni přišli užít maturitní ples. A bylo to krásné. Maturanti skvěle zvládli nástup, šerpování, tanec s rodiči, učiteli i půlnoční překvapení. Radostně se plesalo, vše hezky plynulo, za což patří velké poděkování především hlavní organizátorce Mgr. Kyrych. Fotografie z plesu najdete zde.

Jak jsme pekli s Mirkou

Jak jsme pekli s Mirkou

11. 04. 2022

V pátek 8. 4. 2022 jsme v prostorách kuchyně uvítali velmi milého hosta. Na workshop s žáky oboru Kuchař-číšník přijela paní Mirka van Gils Slavíková. Česká cukrářka světového věhlasu jim vyprávěla o svém profesním životě a hlavně se peklo. Žáci byli rozděleni do skupin, každá pracovala na jiné dobrotě. Bábovka se skořicovou polevou, laskonky s pravým griliášovým krémem a indiánci. A pod vedením držitelky francouzského titulu Professeur en Sucre d'Art se všem velmi dařilo. Výsledkem byly opravdu lahodné zákusky.

Nejsladší tečkou za workshopem jsou slova uznání od paní Mirky. V naší škole se jí velmi líbilo, chválila žáky za jejich šikovnost, technické vybavení a hezké prostředí školy. Na foto z akce se podívejte zde.

Soutěžilo se v balení

Soutěžilo se v balení

07. 04. 2022

V březnu se naši žáci účastnili workshopu zaměřeného na dárkové balení. Ve středu 6. 4. 2022 nastal čas poměřit si nabyté znalosti a dovednosti. Zadání soutěžního úkolu bylo tedy zřejmé – zabalit svůj dárek co nejdokonaleji a nejkrásněji. Účastníci si dávali opravdu záležet. Na konkrétní výsledky jejich snahy se můžete podívat zde. Zvítězila Anna Kšírová (A2), druhé místo obsadila Tereza Holubová (P1), třetí příčka patřila Báře Fazekasové (P2).

Workshop jsme financovali z projektu Odborné vzdělání cesta k úspěšné budoucnosti, který je financovaný z prostředků The VELUX Foundations.

Vedení školy děkuje Mgr. Schöderové za organizaci. Fotografie z akce najdete zde.

Školní parlament

Školní parlament

04. 04. 2022

Na pravidelné schůzce se 1. 4. 2022 sešel školní parlament. Bylo to aprílové setkání, ale všechna témata, o kterých se hovořilo, byla seriózní. Pan ředitel rekapituloval všechny důležité události, které žáky čekají – souhrnné zkoušky, tematické projektové dny, aktivity v rámci projektu Velux. V souvislosti s tragickou událostí v pražské škole se věnoval bezpečnostním pravidlům ve škole. Byl prostor i na dotazy a připomínky žáků. Vedení školy na ně bude reagovat, cílem je, aby žáci i zaměstnanci byli ve škole spokojeni. Foto je zde.

Floristický kurz

Floristický kurz

31. 03. 2022

Každoročním obohacením odborného výcviku oboru Aranžér je možnost absolvovat floristický kurz. Celkem 15 zájemců se 29. 3. 2022 setkalo s lektorkou paní Keclíkovou. Celodenní workshop byl věnován seznámení se základními floristickými technikami, žáci se učili vázat kytice, vytvářet přírodní květinové dekorace, věnovali se sezónní floristice a především pracovali na tvorbě krásných vazeb. Jak se jim dařilo, uvidíte zde.

Vítali jsme jaro

Vítali jsme jaro

31. 03. 2022

Tematické dny ve školní kuchyni se v naší škole staly tradicí. Březnový byl, jak jinak, věnován příchodu jara. Jídlo bylo výborné, zákusek skvělý, prostředí příjemné. Na vše se podívejte zde.

Maturity nanečisto

Maturity nanečisto

31. 03. 2022

V posledním březnovém týdnu jsme v naší škole realizovali novinku - maturitu nanečisto. Cílem této akce pro maturanty je vyzkoušet si písemnou práci z ČJL, ANJ či matematiky a ústní zkoušku z odborných předmětů. Je to simulace reálné maturitní zkoušky, která by každému maturantovi měla signalizovat, co je třeba ještě v přípravě na zkoušku dospělosti dohonit. Někteří žáci excelovali, jejich znalosti byly výborné. Jejich opakem byli dívky a chlapci, kteří úspěšní nebyli. Pro ně je tento nezdar zdviženým prstem a pobídkou k intenzivnímu studiu. Na foto se podívejte zde.

Balíme dárky

Balíme dárky

30. 03. 2022

V úterý 22. 3. 2022 byl v rámci probíhajícího projektu připraven kurz dárkového balení pro žáky oboru Prodavač. Lektorka paní Křivánková v úvodu hovořila o historii dárkového balení a poté už došlo na praktické ukázky a tvorbu. Balily se předměty rozličných nepravidelných tvarů, vyráběly se přízdoby. Na průběh i výsledky workshopu se podívejte zde.

Česká pošta ve výuce

Česká pošta ve výuce

30. 03. 2022

Dne 28. 3. 2022 se žáci třídy L2 zúčastnili již druhého setkání se zástupci České pošty, kterou zastupovaly paní Petra Ščisláková a paní Jitka Kovaříková. Tento workshop byl zaměřen především na prezentační dovednosti. Žáci se během čtyřhodinového bloku dozvěděli jak pracovat s hlasem, s trémou, jak správně a nejlépe umět zaujmout posluchače při prezentaci. Na konci setkání si mohli žáci ve skupinách tyto dovednosti názorně vyzkoušeli. Tato akce byla pro žáky velkým přínosem, získané dovednosti uplatní ve svém profesním životě. Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové za organizaci. Foto naleznete zde.

Závěrečné zkoušky nanečisto

Závěrečné zkoušky nanečisto

22. 03. 2022

Mít maximum žáků, kteří jsou úspěšní při závěrečných zkouškách a maturitě, je cílem každé střední školy. V letošním školním roce proto byla zařazena novinka, která má výborným výsledkům napomoci - závěrečné zkoušky a maturita nanečisto.

V začátku března se budoucí kuchaři-číšníci, aranžéři a prodavači účastnili praktické části závěrečných zkoušek v takových podmínkách, které budou mít při těch "opravdových." Některým se dařilo výborně, ale mnozí pochopili, že s těmito znalostmi by v červnu neuspěli. Na foto se podívejte zde.

Měli jsme hosty z Dánska

Měli jsme hosty z Dánska

16. 03. 2022

Projekt Odborné vzdělání cesta k úspěšné budoucnosti pokračoval v úterý 15. 3. 2022 v naší škole setkáním s týmem dánské univerzity v Aarhusu a zástupci NROS. Hlavním cílem bylo realizovat workshop s učiteli zaměřený na zlepšování dovedností a kompetencí studentů středních odborných škol a propojení vzdělání s firmami. Atmosféra byla přátelská a tvůrčí, setkání se vydařilo. Dánští hosté se podívali i mezi žáky do výuky a velmi ocenili materiální a ICT vybavení školy. Více o projektu najdete zde. Fotografie z workshopu učitelů a prohlídky školy najdete zde.

Pomohli jsme kočičímu útulku

Pomohli jsme kočičímu útulku

11. 03. 2022

Některé smutné příběhy zvířátek mívají dobrý konec. Určitě to platí pro osazenstvo kočičího útulku Srdcem pro kočky ve Vrbičanech. Manželé Kacálkovi poskytují v domácím prostředí kočičkám základní i náročnou specializovanou péči. Vedle jejich bezmezné starostlivosti a lásky jsou důležitým pilířem i dary veřejnosti. Ve škole jsme vyhlásili sbírku Pomůžeme útulkům? Žáci i zaměstnanci přinášeli granule, konzervy, pelíšky, hračky, peníze, osušky. Osmého března 2022 žáci a ředitel školy výtěžek v útulku předávali.

Paní majitelka jim představila každodenní fungování a nekončící péči o kočičí svěřence. „Očekávaly jsme kočky v kotcích v nějaké budově. Místo toho jsme procházely rodinným domem, kde je úžasně pečováno o téměř 100 kočiček. Měly svoje škrabadla, pelíšky. Skvěle bylo postaráno o ty, které za sebou měly akutní veterinární zákroky,“ shodly se maturantky Natálky Zatloukalová a Ježková.

Tato mise potvrdila, že sbírky mají velký význam. Tato nebyla ve škole poslední. Fotografie z předání věcí najdete zde. Článek o nás najdete v KL zde.

Olympiáda v německém jazyce

Olympiáda v německém jazyce

11. 03. 2022

Dne 8.3 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce, kterého se zúčastnilo 27 žáků 1. - 3. ročníků studijních oborů. Na prvních místech se umístily se stejným počtem bodů Kateřina Stöberová ze třídy KL3, Berenika Dalla-Valle z S2 a Tereza Barvenčíková ze třídy S3. První dvě jmenované reprezentovaly úspěšně naši školu v okresním kole.

Žákyním blahopřejeme k hezkým výsledkům, Mgr. Hlavničkové a Mgr. M. Svobodové děkujeme za organizaci. Foto naleznete zde.

Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen

10. 03. 2022

V roce 1908 protestovaly 8. března newyorské švadleny za zlepšení pracovních podmínek žen, za volební právo pro ženy. O rok později se začala psát historie MDŽ.

V naší škole jsme si 8. 3. 2022 tento svátek připomněli. Ráno obdržely od vedení školy všechny zaměstnankyně nádhernou primulku a přání všeho dobrého. Byl to velmi milý začátek pracovního dne. Foto naleznete zde. Video na školním TikToku najdete zde.

 Městská policie lákala do svých řad

Městská policie lákala do svých řad

10. 03. 2022

Naši maturanti (třídy L4,V4, POD2) dostali možnost podrobně se seznámit s prací Městské policie Kladno. Na prezentaci přišel za žáky v doprovodu svých kolegů ředitel Městské policie Kladno Mgr. Michal Strieborný. Podal přítomným vyčerpávající informace o poslání a fungování policie, pracovní náplni i finančním ohodnocení jejich příslušníků. Na závěr policisté odpovídali na konkrétní dotazy, převážně zaměřených na výčet výhod, které povolání policisty skýtá. Nabídka této smysluplné práce některé žáky opravdu oslovila. Foto naleznete zde.

Každý lidský život jednou skončí

Každý lidský život jednou skončí

07. 03. 2022

V rámci rozšíření obsahu odborných předmětů si vyučující zvou do výuky odborníky z praxe. Žáci oboru Sociální služby (S1,S2,S3,S4) se 3. 3. 2022 zúčastnili přednášky o hospicové péči. Hospic zajišťuje zdravotní a sociální podporu i všestrannou pomoc při péči o pacienty s nevyléčitelným onemocněním.

Do školy přišly pracovnice Hospicu Svaté Hedviky v Kladně Bc. Lucia Řepová a Mgr. Kateřina Petrová. Žáci se v průběhu přednášky dozvěděli co je cílem této služby, kdo o tuto službu může požádat, jaká je práce sociální pracovnice a mnoho dalších zajímavých informací. Beseda rozšířila jejich odborné znalosti a nastolila některé otázky, které vedou k dalšímu zamyšlení.

Vedení školy děkuje Mgr. Morávkové a Mgr. Jelínkové za organizaci akce, foto zde.

Kuchaři-číšníci poznávají hotel Diplomat

Kuchaři-číšníci poznávají hotel Diplomat

07. 03. 2022

Žáci oboru Kuchař-číšník (K3a) absolvovali v únoru exkurzi v hotelu Vienna House Diplomat Prague. Tematicky na ni navázala 3. 3. 2022 přednáška pracovníků tohoto hotelu ve škole. Byli to vedoucí personálního oddělení a provozní hotelu.

V průběhu přednášky dívky a chlapci s odborníky diskutovali o hotelovém provozu, volbě typu pracovní kariéry, image a profesionálním chování při přijímacím pohovoru. Žáci měli možnost si nanečisto přijímací pohovor vyzkoušet a dostat zpětnou vazbu. Došlo i na vyjádření obav o uplatnění na pracovním trhu v současné době, kterou výrazně poznamenala situace spojená s epidemií.

Děkujeme zástupcům hotelu za besedu, Mgr. Pavlíčkové za její organizaci. Věříme, že žáci využijí získané zkušenosti v reálném pracovním životě. Fotografie z přednášky najdete zde.

Kdo rozšíří řady Policie ČR?

Kdo rozšíří řady Policie ČR?

01. 03. 2022

V rámci kariérového poradenství v projektu Odborné vzdělání cesta k úspěšné budoucnosti se ve škole uskutečnila beseda se zástupci Policie České republiky. Dívky a chlapci maturitních ročníků byli velmi podrobně informováni o možnosti práce u PČR. Hovořilo se především o požadavcích, které musí budoucí policista splnit - vzdělání, fyzické i psychické předpoklady. Žáky zajímalo finanční ohodnocení a pracovní benefity, služební postup a mnoho dalších informací. Beseda byla velmi přínosná a mnohým naznačila cestu, kterou by se mohli po maturitě vydat

Fotografie naleznete zde.

Podporujeme, sympatizujeme a pomůžeme

Podporujeme, sympatizujeme a pomůžeme

01. 03. 2022

Dění na Ukrajině je tématem napříč celou Evropou. Vyjádřit svůj postoj měli možnost naši žáci a zaměstnanci v pondělí 28. 2. 2022. Jako výraz podpory a solidarity si připnuli stužky v modrožlutých národních barvách. Aranžérky s učitelkami odborného výcviku vyrobily aktuální velkoplošnou koláž.

Téměř 400 žáků a zaměstnanců školy se úderem jedenácté hodiny shromáždilo na prostranství před školou, vytvořili srdce a vyslechli krátké vyjádření ředitele školy. Poté poslali svá imaginární srdce na podporu těm, které zasáhl vojenský konflikt. Nejsme lhostejní, jsme solidární a připraveni pomoci. Všichni si moc přejí, aby se situace uklidnila. Konkrétní formu pomoci sdělí vedení školy dle aktuální situace.

Píše se o nás v Kladenském deníku.

Fotografie naleznete zde.

Jarní prázdniny x přihlášky ke studiu

Jarní prázdniny x přihlášky ke studiu

15. 02. 2022

Od 14. do 18. 2. 2022 probíhají jarní prázdniny. Úřední hodiny na studijním oddělení jsou v PO, ÚT, ST od 7:00 do 15:00 hodin. Ve ČT od 7:00 do 17:00 hodin a v PÁ od 7:00 do 13:00 hodin. Přihlášky ke studiu přijímáme.

Barmanský kurz

Barmanský kurz

14. 02. 2022

Pravidelně každé dva roky nabízí škola žákům oboru Kuchař - číšník možnost absolvovat barmanský kurz. Ten letošní se konal v týdnu od 7. 2. 2022, šanci dostalo 24 dívek a chlapců. Zkušený mistr barman Miloš Tretter se intenzivně věnoval jejich teoretické i praktické přípravě. Žáci pracovali pilně a s velkým zájmem. A opravdu se jim dařilo. Všichni úspěšně složili závěrečné zkoušky, čímž získali certifikát o složení barmanských zkoušek s platností po celé Evropě. Mimořádně výborně si vedl Michal Carabet ze třídy K2a. Jeho cílem je pracovat jako barman. Pan Tretter jeho snahu a šikovnost ocenil tím, že mu jako bonus věnoval voucher na pokračovací barmanský kurz v Praze. Jsme moc rádi, že máme ve škole šikovné dívky a chlapce.

Fotografie z kurzu najdete zde. Článek v Kladenském deníku o kurzu najdete zde.

Na Božím Daru je to boží

Na Božím Daru je to boží

14. 02. 2022

V neděli 6. 2. 2022 odjelo téměř 50 žáků s pedagogy na lyžařský a snowboardový výcvik do Krušných hor. Po velmi dramatické cestě se dostali do chaty Pinokio na Božím Daru a bohatý program se mohl začít realizovat.

Sněhové podmínky byly již od počátku ideální, ale silný vítr vyřadil první den z provozu vleky. Následně se počasí umoudřilo a lyžaři a snowboarďáci sportují na svazích zalitých sluncem.

Večery patří vzdělávacím a zábavným aktivitám. Přednáška členů horské služby, společenské hry, karneval, diskotéka. Nožičky sice trochu bolí, ale atmosféra je radostná, přátelská a pohodová. Co víc si přát? Držíme palce, aby i další dny na kurzu byly krásné a veselé, cesta domů bezproblémová.

Fotografie z výcviku najdete zde.

Jak v Praze žákům ošálili oči

Jak v Praze žákům ošálili oči

10. 02. 2022

V úterý 8. 2. 2022 se žáci druhého ročníku Kombinovaného lycea vydali na exkurzní vyučování do Muzea fantastických iluzí v Praze. Hlavním cílem bylo pochopit, jakým způsobem vznikají optické klamy a užít si příjemnou zábavu. Žáci propojili dohromady informace z hodin fyziky, biologie a výtvarné výchovy. Dozvěděli se, že umělecká díla, která vytváří optické iluze, označujeme jako trome-I´oeil (francouzsky ošal oko), že je optická iluze nesprávným vnímáním reality. Oko snímá obraz, ale mozek ho interpretuje jinak.

Vedení školy děkuje Mgr. Vídeňskému za realizaci této nadmíru zajímavé exkurze. Foto naleznete zde.

V naší škole se četlo pro Kuře

V naší škole se četlo pro Kuře

10. 02. 2022

Posledním lednovým dnem skončila charitativní akce Čteme pro Kuře. Podrobné informace naleznete zde.

Žáci naší školy podpořili čtením sbírku Pomozte dětem částkou 4 250 Kč.

Chválíme všechny , kteří se zapojili, především ale žáky tříd L2, KL2, L4,V2, V3, KL3. A jaké knihy se četly? Byly to například Spalovač mrtvol, Petrolejové lampy, Audience, Evžen Oněgin, Krysař, To, Máj, Hamlet, Petr a Lucie, Lolita a mnoho jiných titulů.

Vedení školy děkuje Mgr. Romaně Vočkové, která tuto soutěž organizovala a koordinovala.

V naší škole už nikdo nezabloudí

V naší škole už nikdo nezabloudí

01. 02. 2022

Jsme škola, která má téměř 30 učeben, kanceláří a dalších prostor. Žáci vidí umístění své třídy v rozvrhu, aktuální změny naleznou v systému Bakaláři. Příchozí návštěvy se díky bezpečnostním opatřením nemůžou po budově pohybovat samostatně, proto by se zdálo, že u nás zabloudit nelze. Ale všichni víme, že štěstí přeje připraveným. V tomto týdnu byl v budově instalován skvělý orientační a informační systém. Nejenže je přehledný, ale i moc hezky vypadá. Podívejte se zde.

Inspirativní Gaudeamus Praha 2022

Inspirativní Gaudeamus Praha 2022

01. 02. 2022

Ve středu 26. ledna 2022 se početná skupina zájemců z 3. a 4. ročníků zúčastnila Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání, který se pravidelně koná na Výstavišti v pražských Letňanech. Představily se zde nejen školy pražské, ale také většina českých univerzit, vysokých škol, vyšších odborných škol a jazykových škol, svůj stánek zde mělo i přes 70 univerzit ze zahraničí.

Tematické přednášky poskytly návštěvníkům informace o studiu, fakultách, studijních programech, vybavení škol i doprovodných aktivitách. Přímo na veletrhu se zájemci mohli otestovat a zjistit tak, které studijní programy by pro ně byly nejvhodnější. Již tak pestrou nabídku doplnila ještě služba kariérového poradenství.

Exkurze splnila svůj účel, studenti získali potřebné informace i správný studijní zápal.

Vedení školy děkuje Mgr. Richterové za organizaci této akce. Hromadnou fotografii žáků s doprovodem najdete zde.

Dobře jsme se poměli, maškary tu nebyly

Dobře jsme se poměli, maškary tu nebyly

01. 02. 2022

řeklo by se o sto let dříve. Masopustní veselí je spojeno s obdobím mezi Vánocemi a Velikonocemi. Patří k němu veselí, masky a dobré jídlo. V pátek 28. 1. 2022 nabídla školní jídelna žákům a zaměstnancům menu inspirované právě masopustem. Nechyběly jitrnice, zelí, vepřové ani koblihy (proklik na plakát). Milovníci tradičních jídel byli nadšeni, radostí se tetelili i příznivci “smažáku“. Děkujeme kuchařkám, obsluze v jídelně, aranžérkám za výzdobu. Foto naleznete zde.

1. kolo přijímacího řízení

1. kolo přijímacího řízení

31. 01. 2022

Vážení uchazeči, vážení rodiče,
k 31. 1. 2022 jsme vyhlásili 1. kolo přijímacího řízení pro maturitní a učební obory. Podrobnosti jsou uvedeny v záložce Přijímací řízení zde.

Den otevřených dveří se opravdu vydařil

Den otevřených dveří se opravdu vydařil

24. 01. 2022

Kladenské Rádio Relax odvysílalo v minulém týdnu několik spotů jako pozvánku na náš den otevřených dveří. Zcela jistě i to byl jeden z důvodů, proč se k nám ve čtvrtek 20. 1. 2022 přišlo podívat téměř 150 deváťáků a jejich rodičů. Byly pro ně připraveny podrobné informace o studiu, ukázky přijímacích zkoušek, workshopy a gastronomické minikurzy. Jsme rádi, že jsme tyto aktivity mohli financovat i díky projektu Odborné vzdělávání cesta k úspěšné budoucnosti. Velmi milé byly reakce příchozích na naši sbírku Pomůžeme útulkům?
Někdo přišel s konzervami, jiní darovali granule či finanční příspěvek. Velký zájem o školu nás opravdu těší. Jsme otevřená, efektivní, fungující a moderní škola.
Foto naleznete zde. Video z akce najdete zde.

Úspěšní i v zeměpise

Úspěšní i v zeměpise

24. 01. 2022

Na počátku ledna si žáci se zájmem o geografii ověřovali míru svých znalostí v zeměpisné olympiádě. V první části soutěže pracovali žáci s atlasem, následně to byly grafy a odborný text. Znalosti účastníků byly velmi dobré. Vítězem se stali se shodným počtem bodů žáci Chalupný (L3) a Gavrilov (V1), žáci Pelc (L3) a Vácha (L1) skončili druzí, třetí příčka patřila Petře Fialové (L1). Velká gratulace žákům, poděkování organizátorům soutěže Mgr. Vočkové a Mgr. Vídeňskému. Foto z přijetí žáků v ředitelně školy naleznete zde.

Dějepis - mé hobby

Dějepis - mé hobby

20. 01. 2022

Naši žáci se aktivně zapojují do většiny olympiád pro středoškoláky. Aktuálně za sebou mají 51. ročník dějepisného klání. Účastnilo se celkem 24 žáků. Nejlepším byl Jan Chalupný (L3), jako druhá se umístila Berenika Chlustinová (V1) a třetí příčku obsadila Andrea Forstová (L3). Vítězům blahopřejeme, Mgr. Vočkové a Mgr. Vídeňskému děkujeme za organizaci. Foto vítězů naleznete zde.

Průběžně hodnotíme projekt

Průběžně hodnotíme projekt

20. 01. 2022

Souběžně s výukou se ve škole realizuje projekt "Odborné vzdělání cesta k úspěšné budoucnosti". V pondělí 17. 1. 2022 se konala schůzka s profesory z dánské univerzity v Aarhusu a pracovníky Nadace rozvoje občanské společnosti. Vedení školy zúročilo bohaté zkušenosti z distanční výuky a schůzka probíhala on-line. Tato efektivní a finančně nenáročná forma mezinárodních setkání je opravdu skvělá. Více informací o projektu najdete zde.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

18. 01. 2022

Ve čtvrtek 20. 1. 2022 otevírají v SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše v Kladně dveře žákům devátých tříd, jejich rodičům i široké veřejnosti. Budou připraveny informace o studijních i učebních oborech, připraven je zajímavý doprovodný program. Přijďte se přesvědčit, že tohle je opravdu skvělá škola. Více informací najdete zde. Odkaz na video zde.

Studium angličtiny se žákům daří

Studium angličtiny se žákům daří

18. 01. 2022

V druhé polovině prosince se konala školní olympiáda v anglickém jazyce, které se účastnili žáci čtvrtých ročníků. Potvrdilo se, že jsou mezi nimi skvělí angličtináři. Vyučující ANJ Ing. arch. Sladká hodnotí jejich výkony jako vynikající. V soutěži zvítězil V. Krupka (V4), druzí byli T. Thien (L4) a K. Peslová(S4), pomyslnou bronzovou medaili si odnesl V. Janega (L4). Žákům blahopřejeme a věříme, že své výborné znalosti budou dále rozvíjet. Foto naleznete zde.

Pomůžeme útulkům?

Pomůžeme útulkům?

13. 01. 2022

Obracíme se na všechny naše žáky a zaměstnance s prosbou o pomoc kočičkám a pejskům. Vyhlašujeme sbírku pro kočičí útulek ve Vrbičanech a psí útulek Bouchalka.

Můžete přinášet granule, konzervy a jiné potřeby pro zvířátka. Je možné přispět i finančně. Prostor pro svoje dárky naleznete u vchodu do školy. Sbírka potrvá do konce ledna.

Všem dárcům moc děkujeme, ředitel školy.

Pro dotazy, náměty, nápady a připomínky je tu pro Vás Mgr. Jelínková, jelinkova@sosasoukladno.cz.

Leták naleznete zde.

Jsou naši žáci finančně gramotní?

Jsou naši žáci finančně gramotní?

06. 01. 2022

V počítačových učebnách se v průběhu prosince hodně prověřovaly znalosti. Probíhalo školní kolo 11. ročníku soutěže Finanční gramotnost, které se účastnili žáci čtyřletých studijních oborů. Dařilo se opravdu mnoha žákům, nejlepších výsledků dosáhli Kateřina Stöberová (KL3), Nikola Justová (L2), Anna Kovácsová (V4), Štěpán Best (KL3), Andrea Forstová (L3) a Zuzana Motyčková (L3). V okresním kole bude naší školu reprezentovat tříčlenné družstvo.

Úspěšným žákům gratulujeme. Za organizaci děkujeme Ing. Bíbové. Foto vítězů naleznete zde.

PF 2022

PF 2022

30. 12. 2021

Vážení žáci, vážení rodiče, přátelé školy, přejeme Vám krásné a pohodové Vánoce. Do roku 2022 Vám přejeme pevné zdraví, hodně optimismu a pohody, ředitel školy a celý kolektiv zaměstnanců.

Úřední hodiny studijního oddělení - podatelny školy v době vánočních prázdnin zde.

Spolu po covidu

Spolu po covidu

20. 12. 2021

Žáci 1. a 2. ročníků učebních oborů se zúčastnili v prosinci třídenního vzdělávacího a relaxačního pobytu z projektu MŠMT Spolu po covidu. Uskutečnil se v krásném okolí Berounky ve Šlovicích.
Kurz byl zaměřen na primární prevenci rizikového chování a podporu duševního zdraví. Součástí programu bylo i globální rozvojové vzdělávání. Žáci i učitelé absolvovali rozličné vědomostní i sportovní aktivity, účastnili se workshopů.

Děkujeme dodavateli za poskytnuté služby, žákům a pedagogům za aktivní přístup. I přes chladné počasí se pobyt vydařil. Fotografie z akce najdete zde.

Projekt za podpory města Kladna

Projekt za podpory města Kladna

16. 12. 2021

Naše organizaci získala v tomto roce dotaci z Fondu komise Rady města Kladna pro životní prostředí na akci „Revitalizace zahrady SOŠ a SOU Kladno“. Díky této akci bylo možné v listopadu uskutečnit odbornou firmou přesyp části plochy zahrady trávníkovým substrátem a založit nový trávník. Došlo k provzdušnění trávníku, k regeneraci stávajících zelených ploch a srovnání nerovnosti terénu. Od jara 2022 budou moci žáci naší školy tuto plochu využívat k různým sportovním aktivitám na čerstvém vzduchu. Foto z realizace najdete zde.

Hezký den pro Zahradu

Hezký den pro Zahradu

16. 12. 2021

Dne 7. 12. 2021 si žáci třídy S3 (obor Sociální činnost) připravili krásný program pro klienty zařízení Zahrada, poskytovatele sociálních služeb Kladno. V rámci akce „Hezký den pro Zahradu“ s klienty žáci zdobili vlastnoručně napečené perníčky, vykrajovali vánoční ozdoby z keramické hmoty, malovali na obličej, fotili a zpívali. A nakonec to nebyl jen hezký den pro klienty Zahrady, ale i pro samotné žáky a jejich doprovod. Mimo připravených aktivit se vybraní žáci zapojili i do provádění úkonů hygienické péče, což bylo zcela spontánně vymyšleno pracovníci zařízení. Žáci byli velmi rádi, že si teorii z odborných předmětů získanou ve škole mohli vyzkoušet v praxi.

Celou akci provázela pozitivní atmosféra, nadšení a milá odezvu od klientů. Vedení školy děkuje Mgr. Morávkové, která tuto akci zorganizovala a žáky doprovázela. Fotodokumentaci z akce najdete zde.

Prezentace školy se nám opravdu vydařila

Prezentace školy se nám opravdu vydařila

09. 12. 2021

Ve čtvrtek 9. 12. 2021 jsme představovali naši školu žákům devátých tříd základních škol. Učitelé a žáci si pro příchozí připravili pestrý program, Čekaly na ně soutěže, tvořivé dílny, workshopy a podrobné představení studijních a učebních oborů. Organizované skupiny ze základních škol i rodiče s dětmi dostali odpovědi na všechny otázky, prohlédli si vybavení učeben a příjemné prostředí školy. Akci hodnotíme jako mimořádně zdařilou, přišlo téměř 200 návštěvníků. Fotografie z celého dne najdete zde. Aktivity byly podpořeny v rámci projektu Odborné vzdělávání cesta k úspěšné budoucnosti.

Přednáška odborníka

Přednáška odborníka

09. 12. 2021

Žákům třetího ročníku oboru Sociální činnost zpestřila výuku přednáška odborníka z vinařické věznice. Seznámil je s fungováním věznice, denním režimem vězňů, hovořil o pracovní činnosti odsouzených i výchovných aktivitách. Došlo i na četné dotazy. V závěru pan nadporučík informoval žáky o možnostech stát se zaměstnancem věznice. Přednáška se setkala s velkým zájmem žáků.

Fotografie z přednášky najdete zde.

Den otevřených dveří x projektový den

Den otevřených dveří x projektový den

07. 12. 2021

Ve čtvrtek od 12:30 hodin do 18:00 hodin se uskuteční pro žáky ze ZŠ den otevřených dveří. Na setkání s Vámi se těší vedení školy, žáci a zaměstnanci školy. Aktivity, na které se můžete těšit najdete zde.

Jak jsme všichni tleskali

Jak jsme všichni tleskali

06. 12. 2021

Covidové trápení doléhá, stejně jako na celou českou společnost, na žáky i zaměstnance naší školy. Covid pozitivní spolužáci, nemocní rodinní příslušníci, psychická nepohoda, třídy a učitelé v karanténě. A nemocnice se plní pacienty ve vážném stavu.

Nevyšli jsme do ulic, ale do chodeb a na schodiště naší školy. Nalezli jsme v sobě optimistickou energii i vděčnost těm, kteří pomáhají nemocným ve svém okolí. Mysleli jsme na všechny, kteří bojují se svým trápením a zdravotními problémy, děkovali jsme těm, kteří jim pomáhají.

Jsou to obyčejní lidé, ale i profesionálové. Děkujeme lékařům, sestřičkám a sanitářům, kteří pečují o naše blízké. Děkujeme a fandíme, my žáci a zaměstnanci SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše.

Video najdete zde. Fotografie najdete zde.

Nastal čas předvánočních aktivit

Nastal čas předvánočních aktivit

03. 12. 2021

Období adventu s sebou přináší do naší školy mnoho aktivit. Žáci učebního oboru Aranžér a jejich učitelky odborného výcviku vdechli vánoční výzdobou celé budově tu správnou adventní atmosféru. Fotografie z vánoční výzdoby školy najdete zde.

V pátek 3. 12. 2021 ráno na žáky při vstupu do školy čekali čerti, anděl a Mikuláš, který byl nápadně podobný řediteli školy. Všichni dostali drobný dárek a mnozí radu, aby zlepšili svoji docházku či aktivitu v hodinách, četlo se i z knihy hříchů. Byl to veselý začátek dne i hezké připomenutí české mikulášské tradice. Foto naleznete zde.

Ve školní restauraci nechyběla vánoční výzdoba ani Mikulášská nadílka. Děkujeme Mikuláši za nadílku, kuchařkám a obsluze za skvělý oběd. Fotografie z oběda najdete zde.

Olympiáda lidských práv

Olympiáda lidských práv

01. 12. 2021

Žáci 2. a 3. ročníku studijního oboru Veřejnosprávní činnost se v listopadu zúčastnili celostátní soutěže pod názvem Olympiáda lidských práv. Pro školní kolo, které proběhlo on-line formou, byly využity školní tablety. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy, Mgr. Pěnkavové za organizaci soutěže.

Prezenční výuka obnovena

Prezenční výuka obnovena

01. 12. 2021

Po distanční výuce, která z epidemických důvodů probíhala téměř dva týdny, se žáci a učitelé v pondělí 29. 11. 2021 vrátili do budovy školy. Ranní testování neodhalilo žádného pozitivního žáka, proto věříme, že se covidová situace bude zlepšovat. Děkujeme žáků i zaměstnancům, že opravdu dodržují všechna platná hygienická nařízení.

UZAVŘENÍ ŠKOLY X DISTANČNÍ VÝUKA OD 18. 11. 2021.

UZAVŘENÍ ŠKOLY X DISTANČNÍ VÝUKA OD 18. 11. 2021.

16. 11. 2021

Vážení žáci, vážení rodiče, mám pro Vás aktuální informace.

Epidemická situace v naší škole se stále zhoršuje, přibyli další covid pozitivní žáci i učitelé, zvýšil se i jejich počet v karanténě. V pondělí a úterý měli žáci ředitelské volno, od čtvrtka 18. 11. 2021 do pátku 26. 11. 2021 bude škola z nařízení Krajské hygienické stanice Kladno uzavřena. V systému Bakaláři najdete aktuální informace. V případě nejasností kontaktujte primárně svého třídního učitele.

Den otevřených dveří z výše uvedených důvodů rušíme. Náhradní termín zveřejníme do konce listopadu 2021 na webu školy.

Děkujeme Vám za součinnost. S přáním pevného zdraví, Petr Paták - ředitel školy.

Den otevřených dveří 18. 11. 2021 zrušen.

Den otevřených dveří 18. 11. 2021 zrušen.

15. 11. 2021

Protiepidemická opatření a zvyšující se počet covid pozitivních žáků i zaměstnanců zásadně ovlivňují chod školy. Z personálních důvodů jsme nuceni zrušit projektový den a den otevřených dveří, které se měly uskutečnit ve čtvrtek 18. 11. 2021.

Je nám to líto, byl připraven zajímavý program pro naše žáky i návštěvníky ze základních škol a jejich rodiče.

Náhradní termín bude včas zveřejněn na webu školy.

Odvážné srdce

Odvážné srdce

11. 11. 2021

Naše studentka Tereza Kouřilová ze třídy S3 se rozhodla k velmi odvážnému kroku - nechala si ustřihnout své nádherné dlouhé vlasy, aby je mohla darovat. Nadační fond Daruj vlasy z nich nechá vyrobit paruky pro onkologicky nemocné pacienty. Terezo, máš náš respekt!

Fotografie najdete zde.

Provádíme pilotní ověřování projektu v rámci Evropy

Provádíme pilotní ověřování projektu v rámci Evropy

10. 11. 2021

V úterý 9. 11. 2021 jsme ve škole přivítali zástupce dánské univerzity v Aarhusu pana profesora Bjarne Wahlgrena a pracovnice Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Důvodem je zapojení naší školy do projektu "Odborné vzdělání cesta k úspěšné budoucnosti" financovaného z The Velux Foundations. Jsme ve skupině osmi evropských středních škol, které pilotně ověřují dílčí projektové výstupy podpořené nadací. Pro nás je to nová zkušenost, nová výzva, kterou rádi přijímáme. Foto ze setkání najdete zde.

Zajímavá přednáška

Zajímavá přednáška

10. 11. 2021

Dne 8. 11. 2021 měli žáci 4. ročníku oboru Sociální činnost v předmětu Učební praxe unikátní možnost „zažít“ velmi zajímavou přednášku. Navštívila nás paní Michaela, která pracovala jako sanitářka v kladenské nemocnici. Ve 44 letech jí byla diagnostikována rakovina vaječníků. Studentům umožnila nahlédnout do zákoutí duševních pochodů, které pacienti prožívají při tak náročné diagnóze. Poradila jim, jak jednat a jak mohou pomoci jednou i svým budoucím klientům. Další komplikací pro paní Michaelu byla ve vývoji onemocnění i stomie (vývod střeva stěnou břišní). Podrobně studentům vysvětlila a názorně ukázala praktické ošetřování stomie. Dvě vyučovací hodiny velmi rychle utekly a též zůstal prostor pro vnímavé dotazy žáků.

Vedení školy děkuje paní Míše za skvělou přednášku a souhlas se zveřejněním aktuality včetně fotodokumentace, kterou najdete zde.

Bomba ve školní kuchyni se opravdu konala

Bomba ve školní kuchyni se opravdu konala

05. 11. 2021

Plakáty ve škole i na webu inzerovaly na čtvrtek 4. 11. 2021 bombu ve školní kuchyni. Nelhaly. V brzkém ránu se ve školní kuchyni objevil michelinský kuchař Roman Paulus. On, naši žáci, kuchařky a další osazenstvo kuchyně začali realizovat čtvrteční oběd.

Podávala se čočková polévka, hovězí falešná svíčková na smetaně, losos na pánvi, Ceasar salát a kremrole s citronovým sněhem (konkrétně zde).

Vydařilo se to maximálně. Strávníci odcházeli s viditelnými boulemi za ušima. Pan hvězdný michelinový Roman Paulus v sobě nezapřel obyčejného kluka, který začínal jako učeň oboru Kuchař-číšník. Chválil naše žáky za jejich přístup a mezi vařením se s nimi bavil o tom, jak je důležité mít cíl, stále se učit a pilně pracovat.

Vedení školy děkuje všem zúčastněným za tento mimořádný kulinářský zážitek a věří, že pro žáky učebního oboru Kuchař –číšník je to katapult k závěrečným zkouškám i další profesní kariéře. Dobrou zprávou pro naši školu je příslib pana Pauluse: Přijedu znovu. A rád. Nejsme opravdu skvělá škola? Foto zde.

Výuka ve strašidelných kostýmech

Výuka ve strašidelných kostýmech

05. 11. 2021

Žáci se stále snaží o zpestření školní docházky. Třída S2 přišla v rámci Halloveenu do školy v zajímavých i maličko strašidelných kostýmech. Výuku to naštěstí neohrozilo. Dívkám to slušelo, dokonalou kulisu jim vytvořila halloweenská výzdoba školy i školní jídelny. Foto naleznete zde.

Třídní schůzky

Třídní schůzky

05. 11. 2021

V úterý 9. 11. 2021 od 15:30 do 17:00 hodin proběhnou v budově školy třídní schůzky. Rozpis tříd a učitelů najdete u vchodu do budovy školy. Dovolujeme si upozornit všechny rodiče, že je v budově školy povinnost dodržovat covidová opatření. Těšíme se na setkání s Vámi.

 Upozornění pro maturanty - jaro 2022

Upozornění pro maturanty - jaro 2022

03. 11. 2021

Upozorňujeme žáky posledních ročníků maturitních oborů, že termín podání přihlášky k maturitní zkoušce je do 1. 12. 2021. Tento termín se také týká všech, kteří chtějí vykonávat na jaře 2022 opravnou zkoušku.

Přihlášky k maturitní zkoušce budou k dispozici na studijním oddělení po zpřístupnění projektu MZ2022 Cermatem od 15. 11. 2021.

Toto sdělení se týká také všech bývalých žáků zaniklého SOŠ a SOU Stanislava Kubra Středokluky.

Exkurze na Budeč

Exkurze na Budeč

27. 10. 2021

Dne 21. 10. 2021 se žáci tříd S1, L1 a A1 zúčastnili exkurze na hradiště Budeč nad obcí Zákolany. Hradiště Budeč patří mezi jeden ze symbolů české státnosti, podle legendy se zde učil svatý Václav, patron české země.
S historii tohoto místa žáky seznámil Mgr. Lukáš Krinke, který velmi zajímavě a poutavě vyprávěl o zajímavostech spojených s Budčí. V rotundě sv. Petra a Pavla zahrála na varhany žákyně třídy S1 Markéta Pafelová. Exkurze se povedla a žáci byli velmi spokojeni.

Netušili, že největší dobrodružství na ně teprve čeká. Popadané stromy na kolejích jim zkomplikovaly návrat domů. Nakonec vše dobře dopadlo a žáci, sice se zpožděním, ale šťastně do Kladna dorazili. Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové za organizaci této akce. Foto zde.

Krásná práce našich aranžérek

Krásná práce našich aranžérek

25. 10. 2021

Konzervatoř Jana Deyla si pro konání Podzimních slavností zvolilo novorenesanční palác Žofín. Tento architektonický skvost je nádherný, ale pro společenské akce je třeba aranžovat květinovou výzdobu. Žáci oboru Aranžér s učitelkou odborného výcviku paní Zahrádkovou tuto náročnou zakázku zrealizovali. Vedení školy jim děkuje, výsledek byl opravdu perfektní. Na video z přípravy výzdoby se podívejte zde.

Měli jsme se jako na posvícení

Měli jsme se jako na posvícení

25. 10. 2021

Tematické dny ve školní kuchyni se staly v naší škole tradicí. V pátek 22. 10. 2021 si strávníci užívali posvícenského menu. V příjemném prostředí jídelny si pochutnávali na hovězím vývaru, kachně i řízečku. Vedení školy děkuje kuchařkám i žákům, kteří vařili a obsluhovali. Foto naleznete zde. Video naleznete zde.

Pyžamový den

Pyžamový den

21. 10. 2021

Žáci prvního ročníku oboru Sociální činnost vytvořili po adaptačním pobytu dobrou partu a mají i veselé nápady. Poprosili třídní učitelku, zda by jeden den výuky mohli absolvovat v pyžamech. Bylo jim povoleno a 15. 10. 2021 si svůj pyžamový den užili. Foto naleznete zde.

Exkurze logistů

Exkurze logistů

19. 10. 2021

Žáci třídy L3 a L4 se zúčastnili exkurze ve společnosti CATC (Czech Aviation Training Centre) v areálu pražského letiště. Tato firma se specializuje na výcvik pilotů, palubních průvodčích, na technické výcviky leteckých mechaniků a jiné aktivity, které souvisí s leteckým provozem.

Žáci nahlédli do zákulisí této zajímavé firmy, poté se jim věnovali dva bývalí zkušení stevardi. Odpovídali na všetečné dotazy směřujícím k jejich bohaté praxi na palubě letadel. Žáci dostali nabídku práce v této společnosti, což je velmi zaujalo. Může to být jedna z možností, kam směřovat po maturitě.

Vedení školy děkuje Ing. Nobilisové a Mgr. Jelínkové za organizaci skvělé exkurze. Fotodokumentaci z exkurze najdete zde.

Veletrhy vzdělávání se opět konají

Veletrhy vzdělávání se opět konají

15. 10. 2021

Loňským deváťákům zkomplikovala výběr středních škol proticovidová hygienická opatření. Oblíbené Burzy škol se neuskutečnily. Nyní se mohou tyto akce konat. Zástupci naší školy se účastnili veletrhů vzdělávání v Berouně i v Domě kultury v Kladně. Příjemně nás překvapil opravdu velký zájem o naši školu. Žáci i jejich rodiče sbírali informace o učebních i studijních oborech, o dění ve škole.

Ideálním doplněním těchto informací budou dny otevřených dveří. Všechny zájemce srdečně zveme na ten nejbližší – 18. 11. 2021.

Foto najdete zde.

Návštěva z Dánska

Návštěva z Dánska

14. 10. 2021

V pondělí 11. 10. 2021 nás navštívili partneři projektu Odborné vzdělávání cesta k úspěšné budoucnosti. Ze zahraničí přijeli zástupci dánské The Velux Foundations, setkání se účastnila i projektová manažerka z nadace NROS. Seznámili se s běžným školním dnem a organizací výuky. Hlavním výstupem setkání bylo natočit klip ze života naší školy, což se úspěšně zdařilo. Výše jmenovaný projekt se začíná realizovat, v listopadu nás čekají první aktivity a workshopy žáků hrazené z tohoto projektu.

Fotografie z natáčení najdete zde.

Liga proti rakovině

Liga proti rakovině

11. 10. 2021

Poslední zářijový den se žáci naší školy, tříd KL2 a KL3, zapojili do sbírkové akce Ligy proti rakovině. Letos se jednalo již o 25. ročník této sbírky, jejíž výtěžek putuje na prevenci a léčbu rakovinových onemocnění. Žáci se akce zhostili s nadšením. Pro Ligu proti rakovině získali prodejem kvítků měsíčku lékařského úctyhodnou částku. Žákům, kteří se sbírky zúčastnili, patří velké díky.

Vedení školy děkuje za organizace Mgr. Morávkové a Mgr. Vočkové. Foto ze sbírky najdete zde.

Zahraniční návštěva

Zahraniční návštěva

11. 10. 2021

V pátek 8. 10. 2021 navštívila naši školu dvanáctičlenná delegace z Turecka. Byla složena z pedagogů a ředitelů škol.

České školství pro ně je velkou neznámou, proto chtěli vidět, jak to u nás chodí. V rámci prohlídky školy si prošli celou budovu. Byli překvapeni, jakým špičkovým vybavením disponujeme. Zajímali se o každodenní chod školy, kladli mnoho otázek k zaměření jednotlivých oborů, uplatnění našich absolventů v praxi.

Velmi se jim u nás líbilo, proto mají velký zájem o další spolupráci. Nejsme proti. Pro naše žáky i pedagogy to bude zajisté vítané rozšíření mezinárodních vztahů. Fotografie ze setkání najdete zde.

Odborné exkurze v plném proudu

Odborné exkurze v plném proudu

09. 10. 2021

Covidové období nedovolovalo realizovat exkurze, nyní je čas vše dohonit.

Žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník se vydali získat praktické znalosti do pražského historického soukromého pivovaru U Fleků.
Průvodce žáky seznámil formou poutavého vyprávění s historií pivovaru, viděli suroviny pro výrobu piva, prostory pivního sklepa a varnu. Seznámili se s výrobou piva,
prohlédli si i prostory pivnice – Rytířský sál, sál Jitrnici, kabaret, zahradu. Společensko- zábavní středisko si zachovalo svůj historický ráz a velmi se žákům líbilo.
Vedení školy děkuje Mgr. Pavlíčkové za organizaci exkurze. Foto naleznete zde.

Umíme třídit odpad?

Umíme třídit odpad?

01. 10. 2021

První podzimní den roku 2021 se na náměstí Sítná v Kladně nesl v duchu ekologie. Studenti ze třídy S3 se podíleli na organizaci akce nazvané Odpadiáda. Pět osmičlenných týmů složených ze žáků různých ročníků kladenských základních škol poměřilo své síly v několika disciplínách. Vedle velkoformátového pexesa, vědomostního kvízu, luštění křížovky a třídění surovin nechyběl ani závod v běhu s popelnicí. Uvedené aktivity pojilo téma třídění odpadu. Naši studenti zaštiťovali jednotlivá stanoviště, svých rolí se zhostili na výbornou a při práci s dětmi potvrdili, že si svůj studijní obor vybrali správně.

Vedení školy děkuje Mgr. Richterové za organizaci této smysluplné akce. Foto naleznete zde.

Krásně jsme oslavili založení školy

Krásně jsme oslavili založení školy

27. 09. 2021

V pátek 24. 9. 2021 jsme si celý den připomínali 90. výročí založení školy (se zpožděním jednoho covidového roku ). Dopolední program patřil současným žákům školy. Jejich učitelé pro ně připravili velmi pestrý a zajímavý program. Nahlédnutí do historie, kvízy v angličtině a němčině, workshopy, vědomostní soutěže, prevence zdraví, dobročinný bazárek. Žáci oboru Sociální činnost skvěle nacvičili divadelní představení. Na školním dvoře se tančilo a na veslovacím zařízení se soutěžilo a volný vstup do fitness MůjGym Kladno. Příjemným zpestřením a bonusem byl veselý fotokoutek.

Pokračovat

Video z oslavy naleznete zde.

Výstava Sluneční králové

Výstava Sluneční králové

17. 09. 2021

Ve středu 15. 9. 2021 vycestovali žáci tříd V1, L4 a KL2 do Národního muzea v Praze. Výstava Sluneční králové žákům umožnila spatřit archeologické památky zapůjčené Egyptským muzeem v Káhiře a doplnit tak své poznatky z hodin literatury a dějepisu. Žáci za doprovodu dramatické hudby a magického světla mohli zkoumat stovky archeologických artefaktů.

Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové, Ing. Šafránkové a Mgr. Vídeňskému za organizaci této exkurze.

A událo se i nenadálé setkání. Hokejista Jakub Voráček a jeho bývalá paní učitelka Mgr. Vočková. Foto najdete zde.

Obědvali jsme tematicky. A skvěle.

Obědvali jsme tematicky. A skvěle.

16. 09. 2021

Středa 15. 9. 2021 byla prvním tematickým dnem školní jídelny po prázdninách. Tématem byla, jak anoncoval název Okénko do Evropy, evropská kuchyně. Vše se opravdu vydařilo. Aranžéři připravili krásné prostředí, osazenstvo kuchyně skvěle uvařilo. Poprvé se v roli obsluhy představili žáci prvních ročníků. Chválíme je. Dobrý začátek, ale mnoho učení před nimi. Vedení školy děkuje žákům i učitelům ODV, bylo to moc hezké. Jídelníček je zde, foto z akce naleznete zde.

Adaptační kurz

Adaptační kurz

11. 09. 2021

Ve dnech 7. – 10. 9. 2021 proběhl adaptační kurz 1. ročníků. Žáci a pedagogové ho prožili v krásném prostředí rekreačního areálu Kletečná na Vysočině. Bohatý zážitkový program byl umocněn nádherným slunečným počasím i nadšeným přístupem žáků. Kurz se opravdu vydařil a splnil svůj prvořadý cíl, žáci se při rozličných aktivitách lépe poznali, seznámili se i se svými pedagogy. Na foto se podívejte zde.

Sbírkové dny pro Světlušku

Sbírkové dny pro Světlušku

07. 09. 2021

Nadační fond Českého rozhlasu má dlouhodobý a všeobecně známý projekt Světluška, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Od pondělí 6. 9. 2021 probíhají po celé české republice Sbírkové dny pro Světlušku. Naši žáci oboru Sociální činnost se každoročně zapojují v rolích dobrovolníků v ulicích Kladna. Letos to byli žáci 4. ročníku, kteří nejprve oslovili své spolužáky a pedagogy ve škole, posléze se vydali se sbírkovými kasičkami a dárkovými předměty do centra města. Pro maturanty to byla velmi zajímavá zkušenost. Potěšily je vstřícné reakce většiny lidí, ale nebyli ušetřeni ani negativních komentářů některých jedinců.
Od roku 2003, kdy Sbírkové dny Světlušky proběhly vůbec poprvé, se vybralo v ulicích po celém Česku celkem 114 000 dobrovolníků přes 94 milionů korun. Děkujeme žákům třídy S4 a Mgr. Renatě Svobodové za jejich charitativní aktivitu.
Foto naleznete zde.

Zahájili jsme školní rok 2021 - 2022

Zahájili jsme školní rok 2021 - 2022

02. 09. 2021

Ve středu 1. 9. 2021 se budova školy zaplnila téměř 600 žáky studijních a učebních oborů. Euforie ze setkání se spolužáky byla veliká, na své svěřence se těšili i pedagogové. Žáci prvních ročníků byli ještě ostýchaví, ale plánovaný adaptační kurz zajisté vše změní. Poprvé k nám přišli i žáci školy ze Středokluk, která k 31. 8. 2021 zanikla. Věříme, že u nás budou spokojení a budou sem chodit rádi.

Všem žákům přejeme krásný a úspěšný školní rok.

Jak to u nás vypadalo první den, se můžete podívat zde. Článek v Kladenském deníku najdete zde.

Vážení žáci, vážení rodiče,

Vážení žáci, vážení rodiče,

31. 08. 2021

informujeme Vás, že jste dnes ráno prostřednictvím systému Bakaláři obdrželi od pana ředitele informace k začátku nového školního roku.

Informace ze školní jídelny

Informace ze školní jídelny

31. 08. 2021

I v novém školním roce se mohou žáci, zaměstnanci i veřejnost stravovat ve školní jídelně. Pro zaměstnance a veřejnost jsou obědy k dispozici od 30. 8. 2021. Pro strávníky, kteří nejsou zaměstnanci školy, jsou každý den vyhrazeny tyto časy: 11:45 – 12:10, 12:35 – 13:00, 13:10 – 13:30 hodin. Pro žáky budou obědy k dispozici od 1. 9. 2021, podrobné informace obdrží od svých třídních učitelů a v systému Bakaláři.

Těšíme se na skvělá jídla a přejeme dobrou chuť.
Pozdravy z prázdnin a naše logo v Tokiu

Pozdravy z prázdnin a naše logo v Tokiu

29. 07. 2021

Žáci i pedagogové si užívají prázdniny, provozní zaměstnanci dovolenou. A kde?

Pojďme se podívat, na jakých místech trávíte volný čas či letní brigádu. Jsme zvědaví, kam až vycestovalo logo naší školy, potěší nás ale i pozdrav z pobytu u babičky. Rádi fota zveřejníme a některé z nich určitě použijeme do školního kalendáře pro rok 2022.

Čeští olympionici s sebou vzali naše logo do Japonska. Není to náhoda, náš učitel tělesné výchovy Bc. Jan Pechr je kondičním trenérem jednoho z nich, spolupracuje s nimi i Vaše oblíbená učitelka tělocviku Mgr. Míša Kyrych. Sportovcům držíme palce, ať se jim daří.

Žákům a zaměstnancům přeji hodně hezkých zážitků a pohodových dní. Těším se na foto, ředitel školy.

PS: Vaši fotografii přikládejte do komentářů v příspěvku na facebookových stránkách školy. Připojte i popisek s Vaším jménem, třídou a místem, kde fotka vznikla (příklad: Jana Veselá, L2, na Berounce). Žáci budoucích prvních ročníků používají označení tříd S0, V0, L0, A0 atd.

Vyšel nám projekt a budeme pilotní školou

Vyšel nám projekt a budeme pilotní školou

29. 07. 2021

Ve čtvrtek 22. 7. 2021 se zúčastnil ředitel školy a ekonomka školy pí Ratajová podepsání memoranda o spolupráci mezi Středočeským krajem a Nadací rozvoje občanské společnosti. Téměř 30 milionů korun bude v následujících pěti letech investováno do odborných škol ve Středočeském kraji díky projektu zaměřenému na zvyšování kvality odborného vzdělávání a posilování dovedností studentů. Na území Středočeského kraje bude projekt zaměřený na podporu odborného školství realizovat Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) ve spolupráci se SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše 2353 v následujících pěti letech.

Jak vidí zahájení projektu ředitel kladenské SOŠ a SOU, náměstí Edvarda Beneše 2353 na této škole Petr Paták? „Jsem opravdu rád, že pilotní ověřování budeme realizovat na naší škole. Pro nás je prioritou kvalita odborného vzdělávání s důrazem na posilování dovedností žáků tak, aby byli úspěšní při uplatnění na trhu práce. Těší mě, že zúročíme naše pedagogické zkušenosti a díky poskytnutým prostředkům budeme moci realizovat širokou škálu aktivit, které nám současný systém financování umožňuje realizovat velmi obtížně. Věřím, že tento projekt dynamicky a kvalitně nastartujeme.“

Odkaz na videoreportáž najdete zde.
Odkaz na článek najdete zde.

2. kolo přijímacího řízení

2. kolo přijímacího řízení

21. 07. 2021

2. kolo přijímacího řízení do učebních oborů zde.

2. kolo přijímacího řízení do maturitních oborů zde.

Dobrý skutek dokonán

Dobrý skutek dokonán

20. 07. 2021

Dobrý skutek dokonán.

V závěru školního roku se ve škole uskutečnila sbírka pro rodinu Turčíkových z obce Hrušek, které ničivé tornádo zničilo dům. Díky solidaritě zaměstnanců, žáků i jejich rodičů se podařilo shromáždit 40 000 korun. Darovací šek si prohlédněte zde, videoreportáž zde.

Moc děkuji všem, kteří se zapojili, opravdu si toho vážím, ředitel školy.

Letní prázdniny, úřední hodiny

Letní prázdniny, úřední hodiny

30. 06. 2021

Krásné a bezstarostné léto, hodně sluníčka a pohody přeje všem žákům, zaměstnancům a přátelům školy ředitel školy a celý kolektiv zaměstnanců. Přání ke stažení zde.

Úřední hodiny během letních prázdnin jsou od 8:00 do 13:00 hodin. Individuální schůzky si prosím sjednejte na telefonním čísle 312 278 041.

Konečně spolu a bez roušek

Konečně spolu a bez roušek

28. 06. 2021

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se uskutečnila první velká společná akce všech našich žáků a učitelů. Projektový den Konečně spolu a bez roušek byl situován na školní zahradu. Pro žáky bylo připraveno na patnácti stanovištích mnoho vědomostních soutěží, kvízů a hlavolamů. Při workshopech se vyráběly náramky a náhrdelníky, míchaly se nealkoholické koktejly, na grilu se připravovaly mini hamburgery. Žáci třídy S3 představili svým spolužákům divadelní představení, které i přes nepříznivou covidovou dobu nacvičili. Celým dopoledním programem provázel účastníky moderátor Rádia Relax Honza Lukavský, zumba se tančila pod vedením profesionální lektorky Petry Doušové. Někteří účastníci si přinesli piknikové deky a užívali si hezkého počasí a pohodové atmosféry. Projektový den splnil očekávání. Spokojeni byli žáci i pedagogové.

Na foto se podívejte zde. Video z akce najdete zde.
Maturitní vysvědčení a výuční listy předány

Maturitní vysvědčení a výuční listy předány

23. 06. 2021

V průběhu černa téměř 150 žáků skládalo maturitní či závěrečné zkoušky. Několik komisí hodnotilo vědomosti a znalosti žáků, aby posléze zazněly konečné verdikty. Drtivá většina žáků uspěla, někteří opravdu excelentně.

Epidemická opatření zasáhla i do hromadných společenských akcí, v našem případě to bylo slavnostní předávání maturitních vysvědčení na kladenském magistrátu. Náhradní volbou byla školní zahrada. Přesto, že absolventi, pedagogové i rodiče byli vystaveni úmornému vedru, akce se vydařila.


Na foto se podívejte zde.
Článek v Kladenském deníku najdete zde.

Meeting Kladno hází

Meeting Kladno hází

17. 06. 2021

V úterý 15. 6. 2021 žilo Kladno atletickým kláním. Na Sletišti se představila celá plejáda vynikajících sportovců, zajímavý byl i doprovodný program. Naše škola byla partnerem této akce, zajišťovali jsme catering pro VIP zónu. Co vytvořili naši žáci s učiteli odborného výcviku, uvidíte zde.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

ŘEDITELSKÉ VOLNO

16. 06. 2021

V souladu s ustanovením § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a s ustanovením § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku, vyhlašuji dne 18. 6. 2021 z důvodu plánované odstávky vody volný den.

!!!POZOR!!!

Volný den se týká pouze žáků, kteří konají ODV v budově školy. Ostatní žáci, kteří konají ODV mimo budovu školy, volný den nemají.

Skončily maturitní zkoušky, do finále jdou i učni.

Skončily maturitní zkoušky, do finále jdou i učni.

15. 06. 2021

Letošní školní rok byl ve znamení proti covidových opatření, posunuly se termíny maturit i závěrečných zkoušek. Naše škola, až na několik málo praktických závěrečných zkoušek, má hotovo. Můžeme konstatovat, že maturity dopadly velmi dobře.

Velmi dobře si vedou i učni, kteří dokončují praktické zkoušky.

Těšíme se na slavnostní předání maturitních vysvědčení a výučních listů, které se uskuteční v pondělí 21. 6. 2021 na školní zahradě.

Na fotodokumentaci z maturitních a závěrečných zkoušek se podívejte zde.

Třídní schůzky

Třídní schůzky

10. 06. 2021

Dnes ve čtvrtek 10. 6. 2021 od 15:00 hodin se konají třídní schůzky žáků budoucí prvních ročníků. Těšíme se na Vás.

Otisky lidické minulosti

Otisky lidické minulosti

10. 06. 2021

Ve čtvrtek 10. 6. 2021 uplynulo 79 let od lidické tragédie. Tuto smutnou událost jsme si připomněli u obrazu Lidice, který vytvořil malíř Alois Všetečka. Pracoval zde několik let jako učitel. Věnoval ho popraveným lidickým mužům, mezi kterými byli i bývalí žáci naší školy. Letošní maturantka Eliška Rambová napsala v roce 2018 krásnou báseň Lidice. Podívejte se na ni zde. Foto z dnešní piety naleznete zde.

Lidice

Eliška Rambová

Nastala noc a umlkly hlasy,
šerem se plížil ponurý stín,
na louce větrem šuměly klasy,
vzduchem se nesl podivný splín.

Hvězdy zas na nebi stříbrně září,
zklamaně se však na ruce mé tváří,
rozběhnu se, ač nevím, za čím běžím,
prodírám se tím nočním vzduchem svěžím.

Světlo se blížilo, motor již hučel,
oko se klížilo, pes teskně skučel.
Plameny jako jed létaly světem,
přinesly zkázu, ne život obětem.

Krvavé zbraně se ujaly moci,
nevinnost nechala na duši šrám,
stalo se neštěstí během té noci,
nezůstal netknutý ani ten trám.

Vozy se vzdalují,
oči již tesknou,
neštěstí malují,
slzy se lesknou.

Osud byl předurčen,
život zde bledne,
konec byl zaručen,
národ zas s hrdostí hlavy své zvedne.

Hodnocení didaktických testů v Českém rozhlase

Hodnocení didaktických testů v Českém rozhlase

09. 06. 2021

Výsledky didaktických testů už znají maturanti i učitelé. O jejich obsahu a náročnosti diskutují odborníci i široká veřejnost. Ředitele školy požádal o stanovisko Český rozhlas Region. Jaký názor má na letošní didaktické testy Mgr. Paták, si poslechněte zde.

Projekt Odborné vzdělávání cesta k úspěšné budoucnosti

Projekt Odborné vzdělávání cesta k úspěšné budoucnosti

01. 06. 2021

Symbolicky 1. 6. na Den dětí se veřejnosti představuje nový projekt, který je zaměřený na zvyšování kvality odborného vzdělávání a posilování dovedností studentů ve Středočeském kraji. Máme velkou radost, že pilotní ověřování projektu za 30 milionů korun bude probíhat právě v naší škole. Leták naleznete zde, článek o projektu zde.

Rozloučili jsme se s Pavlem Beňákem

Rozloučili jsme se s Pavlem Beňákem

27. 05. 2021

V letošním školním roce jsme se ve škole setkali s událostí nejsmutnější. V lednu zemřel žák třídy S4 Pavel Beňák. Byl to obrovský smutek nejen pro jeho rodinu, ale i pro spolužáky a zaměstnance školy. V úterý 25. 5. 2021 se jeho rodina, spolužáci, pedagogové a ředitel školy sešli na posledním rozloučení na rozptylové loučce kladenského hřbitova. Bylo to smutné a bolestné. Pavle, téměř čtyři roky jsme se vídali v naší škole. Jsme za to moc rádi, budeme na Tebe vzpomínat jako na velkého bojovníka. Nad nemocí jsi nezvítězil, ale pro nás budeš vždy ten obdivuhodný a statečný kluk.

Foto naleznete zde.

Maturanti jdou do finále

Maturanti jdou do finále

25. 05. 2021

V pondělí 24. 5. 2021 začaly žákům čtvrtých ročníků maturitních tříd didaktické testy. Prověří jejich znalosti z českého jazyka, angličtiny či matematiky. Nepíší je však všichni, MŠMT povolilo výjimku. Mnozí žáci oboru Sociální činnost doložili potvrzení o práci ve zdravotnických službách, a proto mohli být psaní didaktických testů zproštěni. Těm ostatním přejeme, aby se jim dařilo a testy úspěšně zvládli.

Píše se o nás v Kladenských listech.

Fotografie z maturitních zkoušek najdete zde.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení

18. 05. 2021

ČTYŘLETÉ MATURITNÍ OBORY

37-42-M/01 Logistické a finanční služby; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání zde
68-43-M/01 Veřejnosprávní činnost; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání zde
75-41-M/01 Sociální činnost; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání zde

TŘÍLETÉ UČEBNÍ OBORY

65-51-H/01 Kuchař – číšník; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání zde
66-52-H/01 Aranžér; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání zde
66-51-H/01 Prodavač; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání zde

NÁSTAVBOVÉ STUDIUM

64-41-L/51 Podnikání; délka vzdělávání 2 roky; denní forma vzdělávání zde

Vzor odvolání proti nepřijetí ke vzdělávání zde

Byli jsme pochváleni Českou školní inspekcí

Byli jsme pochváleni Českou školní inspekcí

12. 05. 2021

V uplynulých dnech navštívil naši školu tým České školní inspekce, aby zmapoval dopady distanční výuky. Víme, že naši pedagogové vyučují on-line opravdu velmi dobře, víme, že aktivita většiny žáků je výborná. Hospitační činnost inspektorů v on-line hodinách tuto skutečnost potvrdila. Jsme potěšeni, že kladné hodnocení teoretické i praktické výuky nedostáváme pouze od rodičů a žáků, ale potvrdili je i odborníci. A nejvíce potěšeni jsme z návratu žáků do školních lavic, který by se měl realizovat 24. 5. 2021.

Přijímací zkoušky začaly

Přijímací zkoušky začaly

10. 05. 2021

Epidemická situace komplikuje nejen výuku, ale i přijímací zkoušky. V týdnu od 3. 5. 2021 probíhají v naší škole přijímací zkoušky do nástavbového studia i do čtyřletých maturitních oborů. Uchazeči o nástavbové studium konají jednotnou přijímací zkoušku prezenčně v budově školy, zájemci o čtyřleté maturitní obory absolvují školní přijímací zkoušku on-line. Všem uchazečům přejeme, aby se jim dařilo, a na ty nejúspěšnější se těšíme 1. září ve škole.

Výuka, co má šťávu,

Výuka, co má šťávu,

28. 04. 2021

je motto vzdělávacího programu Energetická gramotnost, do kterého je naše škola zapojena. Tento projekt ukazuje žákům, že podstatné otázky energetiky se týkají i jich, seznamuje je s aktuálními energetickými tématy, poskytuje odborné materiály do výuky. V současné době jsou naplánovány další přednášky, aktuálně on-line. Na certifikát, kterým jsme zařazeni na mapu energeticky gramotných škol, se můžete podívat zde.

Nelehká cesta k výučním listům

Nelehká cesta k výučním listům

23. 04. 2021

Rozvolnění protiepidemických opatření umožnilo realizaci odborného výcviku pro žáky třetích ročníků. Aranžéři, kuchaři-číšníci i prodavači začali docházet na konzultace do budovy školy. Účast na těchto hodinách byla nepovinná, ale zájem měli všichni žáci. Programem setkání bylo především opakování praktických dovedností, které musí prokázat při závěrečných zkouškách ten, kdo chce uspět. Spolu se zvládnutím písemné části závěrečné zkoušky je to podmínka pro získání výučního listu. Foto naleznete zde.

Přijímací řízení - aktuální informace pro uchazeče

Přijímací řízení - aktuální informace pro uchazeče

23. 04. 2021

Vážení uchazeči, vážení zákonní zástupci,

na základě četných dotazů připomínáme další harmonogram a organizaci přijímacího řízení. Pokyny se neliší od aktualizace ze dne 22. 3. 2021, více informací zde.

Praktická část maturitní zkoušky začala

Praktická část maturitní zkoušky začala

19. 04. 2021

V náročném on-line školním životě došlo konečně ke změně. Do budovy školy se vrátili maturanti a jejich pedagogové. Ve dnech 19. a 20. 4. 2021 probíhá praktická část maturitní zkoušky. Výsledky antigenních testů na COVID19 byly u všech testovaných žáků negativní, jejich účasti u této důležité zkoušky tedy nic nebrání. Držíme žákům palce, aby se jim dařilo a všichni uspěli. Fotografie z praktické maturitní zkoušky najdete zde.

Jerusalema aneb ve škole se tančilo

Jerusalema aneb ve škole se tančilo

15. 04. 2021

Milí žáci, chcete si připomenout, jak vypadá Vaše škola, ve které jste od 17. prosince nebyli? Zaměstnanci se připojili k taneční výzvě na podporu zdravotníků. Natočili video v prostředí, které dobře znáte. Život v časech koronavirové pandemie je složitý pro nás všechny. Děkujeme zdravotníkům, v jejichž řadách pracují i naše žákyně, ale i všem žákům, kteří zvládají distanční výuku. Jsem moc rád, že výuku vede náš tým pedagogů opravdu velmi dobře, Mgr. Petr Paták, ředitel školy. Video naleznete zde.

Aktuální dění ve škole

Aktuální dění ve škole

14. 04. 2021

V úterý 13. 4. 2021 jsme realizovali on-line třídní schůzky, na kterých třídní učitelé řešili s rodiči především prospěch a účast žáků na distanční výuce, odpovídali na dotazy k návratu žáků do budovy školy. Ten by uvítali nejen rodiče, učitelé ale i žáci. Rodiče pochvalně hodnotili fungování on-line výuky, spokojeni jsou s tím, že téměř všechny hodiny probíhají on-line. Věříme, že příště se s rodiči setkáme už v budově školy.

On-line třídní schůzky

On-line třídní schůzky

07. 04. 2021

Vážení rodiče, vážení žáci, třídní schůzky budeme opět realizovat ve virtuální podobě v úterý 13. 4. 2021 v době od 16:30 – 17:30 hodin. Třídní učitelé Vám poskytnou informace o docházce, prospěchu i aktuální informace o organizaci výuky v dalším období. Podrobnější informace ke vstupu na třídní schůzku obdržíte od třídního učitele prostřednictvím systému Bakaláři. V případě, že se nemůžete třídní schůzky zúčastnit, kontaktujte prosím třídního učitele.

Těšíme se na setkání s Vámi, ředitel školy.

Velikonoce

Velikonoce

03. 04. 2021

Velikonoce jsou svátky, které oslavují jaro a přinášejí naději.
Přeji Vám pevné zdraví, pohodu, radost, krásné a veselé slunečné dny.
Zvládneme to!

Podařila se nám skvělá akce

Podařila se nám skvělá akce

29. 03. 2021

V pátek 26. 3. 2021 jsme realizovali historicky první on-line projektový den J. A. Komenský vážně i nevážně. Náš ojedinělý projekt se nám opravdu vydařil. Jeho cílem bylo připomenout výročí narození Učitele národů a ukázat, jak důležité je vzdělání. Žáci si formou soutěží a kvízů připomněli důležité mezníky v životě této osobnosti, jeho ideje a dílo. Vizionářský pedagog a filozof se stal i námětem excelentní básně naší žákyně Elišky Rambové. Přečtěte si ji zde.

Projektový den navštívilo mnoho významných osobností, na všech stanovištích probíhal atraktivní program. Podrobné informace a jména hostů naleznete zde. Největší devizou této akce byla velká spokojenost žáků i pedagogů.

Videoreportáž z akce najdete zde. Článek v Kladenských listech zde.

J. A. Komenský vážně i nevážně

J. A. Komenský vážně i nevážně

24. 03. 2021

V pátek 26. 3. 2021 bude v naší škole probíhat první projektový den on-line. Vzhledem k tomu, že si v těchto dnech budeme připomínat výročí narození J. A. Komenského, bude tato akce zaměřena na význam vzdělání. Žáci se setkají se zajímavými osobnostmi, čekají na ně workshopy, soutěže a další zajímavé aktivity. Bude to vítané zpestření distanční výuky.

Krásný začátek projektového dne již po půl osmé ráno s moderátorem Honzou Lukavským na RADIU RELAX.

Plakát si prohlédněte zde.

Aktuální informace k přijímacímu řízení – aktualizace ze dne 22. 3. 2021

Aktuální informace k přijímacímu řízení – aktualizace ze dne 22. 3. 2021

22. 03. 2021

Vážení uchazeči, vážení zákonní zástupci, na základě opatření obecné povahy Ministerstva školství, tělovýchovy a sportu došlo k dalším změnám v probíhajícím přijímacím řízení, které se nově týkají všech oborů studia.

Připravili jsme pro Vás rekapitulaci změn podle oborů, více informací zde.

Přijímací zkoušky se blíží

Přijímací zkoušky se blíží

19. 03. 2021

V tomto týdnu jsme zahájili přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. Žáci, kteří podali přihlášku ke studiu do některého maturitního oboru, mají možnost se pravidelně v pondělí a ve čtvrtek účastnit seminářů z českého jazyka a matematiky. Cílem těchto setkání je zopakovat a procvičit si učivo, které deváťáci musí zvládnout v rámci přijímacího řízení.

Vedení školy potěšilo, že zájem mezi uchazeči je velký, někteří žáci jsou podle informací vedoucích kurzů opravdu šikovní. Kurzy pokračují i v dalších týdnech. Pamatujte, že i zde platí: Štěstí přeje připraveným.

Naše děvčata stále v první linii

Naše děvčata stále v první linii

16. 03. 2021

Na školním webu průběžně informujeme o našich žákyních, které již od loňského roku vypomáhají ve zdravotnických a sociálních službách. Je správné, že právě na tuto skupinu maturantů bude pamatováno při úpravě podmínek letošních maturit, opravdu pracovat a studovat je velmi obtížné. Dívky jsou opravdu statečné. Zodpovědně se se účastní i očkování zdravotnického personálu, kde se potkaly i s ředitelem naší školy. Děvčata, vážíme si vašeho přístupu i aktivity.

Článek v Kladenských listech najdete zde.

Bezpečnost jako základ práce ve školství

Bezpečnost jako základ práce ve školství

11. 03. 2021

Každoročně musí všichni zaměstnanci škol absolvovat ze zákona povinné školení o bezpečnosti a ochraně zdraví. Hygienická nařízení komplikují i realizaci přednášek tohoto typu. Naše škola disponuje výborným technickým vybavení, proto se ve středu 10. 3. 2021 mohlo více než 70 zaměstnanců účastnit této on-line akce. Lektor PaedDr. Pavel Skácelík, PhD. se vedle obvyklých bezpečnostních témat věnoval i současným opatřením ve školách. Hovořilo se o probíhajícím očkování pedagogů, testování žáků a zaměstnanců i o dodržování aktuálních bezpečnostních opatřeních v naší škole.

Proškolení všichni zaměstnanci uvítali. V současné době platí daleko více, že dodržování bezpečnostních předpisů chrání zdraví nás všech.

Nehodou to začíná

Nehodou to začíná

08. 03. 2021

Žáci prvního ročníku oboru Sociální činnost se zapojili do projektu Nehodou to začíná. Je to interaktivní preventivně edukační pořad, určený je prioritně budoucím řidičům motorových vozidel. On-line formou se žáci účastnili velmi zajímavého pořadu, který byl zaměřen nejen na předcházení dopravním nehodám, ale i na poskytování první pomoci a rizika spojená s užíváním návykových látek. V době distanční výuky to bylo pro všechny vítané zpestření. Vedení školy děkuje Mgr. Renatě Svobodové za organizaci této smysluplné akce.

CODEXIS pro naše žáky a učitele

CODEXIS pro naše žáky a učitele

04. 03. 2021

Zkvalitňování výuky je jedním z trvalých cílů vzdělávání našich žáků. Těm, kteří studují obor Veřejnosprávní činnost, je určena nová pomůcka CODEXIS. Tento software pomáhá všem, kteří k výkonu své práce potřebují snadný přístup k právním předpisům a zákonům. Obsahuje legislativu České republiky i legislativu Evropské unie, dokumenty z rozhodovací činnosti českých i evropských soudů, odbornou literaturu, články, komentáře odborníků a další užitečné zdroje informací. Skvělá pomůcka pro naše žáky pro jejich profesní přípravu.

Distanční výuka pokračuje

Distanční výuka pokračuje

28. 02. 2021

Maturanti, žáci třetích ročníků učebních ročníků i pedagogický sbor se těšili na avizovaný návrat do budovy školy. Rozhodnutím vlády od 1. 3. 2021 pokračuje distanční forma výuky. Pokračují proto i on-line maturitní semináře a webináře k odborným předmětům a závěrečným zkouškám. Víme, že studium v současných podmínkách není jednoduché, ale je třeba, aby se všichni žáci výuky aktivně účastnili.

Pro relaxaci se podívejte na soutěž na facebookové stránce školy. Společně to zvládneme!

NAŠE SOUTĚŽ ZNÁ VÍTĚZE

NAŠE SOUTĚŽ ZNÁ VÍTĚZE

25. 02. 2021

Děkujeme všem účastníkům, kteří svými příspěvky oživili naše facebookové stránky. V ředitelně školy čekají na pět nejúspěšnějších hezké ceny. Bližší informace vítězům odešleme do konce tohoto týdne prostřednictvím systému Bakaláři.

Vítězné fotografie včetně výherců najdete zde.

Schůzka školního parlamentu

Schůzka školního parlamentu

19. 02. 2021

Distanční výuka v naší škole probíhá na velmi dobré úrovni a realizujeme i další aktivity. Ve čtvrtek 18. 2. 2021 navštívili zájemci o studium on-line den otevřených dveří, v pátek 19. 2. 2021 se téměř 50 zástupců jednotlivých tříd sešlo k jednání školního parlamentu. V on-line vystoupeních vedení školy byli seznámeni s aktuálními organizačními záměry pro nadcházející období. Hlavní informací byl návrat maturantů a žáků třetích ročníků učebních oborů do budovy školy. Pan ředitel konstatoval, že byť všichni věříme, že se tak stane 1. 3. 2021, v současné chvíli MŠMT konkrétní pokyny nevydalo. Pedagogové jsou připraveni, školní jídelna funguje. Mgr. Kyrych ve svém vystoupení hovořila o nezbytnosti pohybu a správných stravovacích návyků. Pro žáky jsou připraveny webináře na toto téma, žáci zde naleznou praktická cvičení i příklady správné životosprávy. Mgr. Renata Svobodová podala přítomným návody, na koho se obrátit v případě psychické nepohody či depresí.

Ředitel školy slíbil, že po návratu žáků do školy a zlepšení epidemické situace, plánujeme mimo výuky i sportovní a pobytové aktivity pro všechny naše žáky. Věříme v lepší časy a těšíme se.

Aktuální informace k nástupu žáků do škol od 1. 3. 2021 obdržíte v systému Bakaláři. Foto ze schůzky parlamentu naleznete zde.

Přihlášky ke studiu

Přihlášky ke studiu

18. 02. 2021

Vážení, řádně vyplněné přihlášky ke studiu mohou uchazeči či zákonní zástupci odevzdávat od 1. 2. 2021 na studijní oddělení školy nebo zasílat poštou na adresu školy. Přihlášky je třeba odevzdat nejpozději do 1. března 2021.

Úřední hodiny studijního oddělení:

– PO, ÚT, ST – 7:00 - 15:30 hodin
– ČT – 7:00 - 16:50 hodin
– PÁ – 7:00 - 14:30 hodin

Připravujeme další den otevřených dveří

Připravujeme další den otevřených dveří

14. 02. 2021

Z důvodu velkého zájmu veřejnosti chystáme na únor ještě jeden den otevřených dveří, více info zde.

Uskuteční se on-line ve čtvrtek 18. 2. 2021 v době 15:30 – 18:00 hodin. Na webových stránkách školy budou zveřejněny odkazy, přes které se dostanete k učitelům konkrétního studijního a učebního oboru. Tímto způsobem můžete získat podrobné informace o studiu v naší škole i aktuální informace k přijímacímu řízení. Odkazy budou funkční pouze v době od 15:30 do 18 hodin. Těšíme se na Vás, ředitel školy.

Logisté budou využívat špičkový výukový program

Logisté budou využívat špičkový výukový program

10. 02. 2021

Pouze devět škol v České republice je zapojeno do projektu Univerzity Pardubice, který je zaměřen na měnící se potřeby trhu práce v sektoru dopravy a spojů. Jednou z těch devíti je i naše škola. Hlavním přínosem projektu je výukový logistický software a systém praxí a stáží, využívající marketingových dovedností, určený prioritně pro žáky oboru Logistické a finanční služby. Témata jsou zaměřena například na oblast E-commerce v rámci distribuční logistiky, zelenou logistiku či city logistiku. Je to další z kroků, kterými se snažíme zkvalitnit přípravu našich žáků pro jejich profesní uplatnění.
Vedení školy děkuje Štěpánovi Menšíkovi (třída L3), který se v rámci tohoto projektu aktivně účastnil on-line konference pro zástupce středoškoláků. Poděkování patří také Ing. Nobilisové a Mgr. Jelínkové, které se tento projekt ve spolupráci s Univerzitou Pardubice v naší škole realizují.

O jarních prázdninách se ve škole děly věci

O jarních prázdninách se ve škole děly věci

08. 02. 2021

Uplynulý týden žila budova školy nebývalým ruchem. Ve spolupráci se spolkem Beneška se realizovala další etapa plánované modernizace školy. Konkrétně se novým nábytkem vybavily učebny 005, 103 a 204, kabinet odborného výcviku, infocentrum se proměnilo v úžasné zázemí pro pedagogy. Ve škole je to zase o trochu krásnější. Přesto zde něco zásadního chybí. Jsou to žáci a jejich učitelé, kteří i nadále pokračují v distanční výuce. Pevně věříme, že v březnu si všechny novinky společně užijeme už v budově školy. Foto naleznete zde.

Vysvědčení a jarní prázdniny

Vysvědčení a jarní prázdniny

30. 01. 2021

Ve čtvrtek 28. 1. 2021 dostali naši žáci vysvědčení za 1. pololetí. Třídnické hodiny proběhly on-line, s žáky celé školy hovořil i pan ředitel. Papírové vysvědčení nahradilo sdělení v systému Bakaláři. Žáci byli hodnoceni klasickými známkami, neklasifikovaných žáků bylo pomálu. Ředitel školy děkuje za nelehkou práci v prvním pololetí žákům i pedagogickému sboru. Přejeme Vám krásné jarní prázdniny, využijte je k odpočinku a načerpání nových sil. Budeme je všichni určitě potřebovat.

Výuka začíná 8. 2. 2021, zda to bude on-line či distančně, určí vládní nařízení. Sledujte prosím Bakaláře i tyto webové stránky.

Fotografie ze on-line setkání najdete zde.

1. kolo přijímacího řízení

1. kolo přijímacího řízení

27. 01. 2021

Vážení uchazeči, vážení rodiče,
k 22. 1. 2021 jsme vyhlásili 1. kolo přijímacího řízení pro maturitní a učební obory. Podrobnosti jsou uvedeny v záložce Přijímací řízení zde.

Hrdinky dnešní doby

Hrdinky dnešní doby

26. 01. 2021

Sociální činnost je čtyřletý maturitní obor, který připravuje žáky pro práci v sociální sféře. V současné nelehké a zvláštní době jsou to právě žákyně tohoto zaměření, na které jsme moc pyšní. Již na jaře začaly dívky docházet do ústavů sociální péče a domovů pro seniory. Celkem patnáct jich v těchto zařízeních v současné době vypomáhá. A nejen to. Samozřejmě souběžně s touto aktivitou musí zvládat i distanční výuku.

Jsou to skvělá děvčata. Fotografie z praxe žáků najdete zde. Poděkování řediteli školy najdete zde.

On-line den otevřených dveří se vydařil a u nás se nikdo nezbláznil

On-line den otevřených dveří se vydařil a u nás se nikdo nezbláznil

21. 01. 2021

Čtvrtek 21. 1. 2021 byl mediálně inzerován jako výjimečný den. V naší škole probíhal on-line den otevřených dveří, který jsme si moc přáli realizovat v budově. Ředitel míní, PES mění. V podvečerním čase usedlo téměř 30 pedagogů ke svým počítačům a bylo připraveno odpovídat na dotazy zájemců o studium. Akce byla velmi úspěšná, návštěvnost žáků i rodičů byla úžasná. Rekapitulace: Těšíme se na naše nové žáky. Přihlášky a další info na webu – přijímací řízení.

A proč se u nás nikdo nezbláznil?

Škola má 72 zaměstnanců. Ani jeden z nich by nešel sáňkovat do Lidic, šokovaní jsme všichni. Jsme v údivu, kam až může klesnout dění v Poslanecké sněmovně.

U nás jsme se nezbláznili. Náš tým jsou slušní lidé s vysokým morálním kreditem. Jsme otevřená, efektivní, fungující a moderní škola.

Zdraví vás učitelé

Zdraví vás učitelé

19. 01. 2021

Dnešní den začal provozní poradou pedagogů naší školy. Řešilo se distanční vyučování i uzavírání klasifikace. Konstatovali jsme, že se učitelé i žáci opravdu těší na návrat do školní budovy. Nyní však nezbývá, než ještě chvíli vydržet. Máváme všem žákům a přátelům naší školy. Společně to zvládneme, ředitel školy.

Fotografii z videokonference učitelů najdete zde.

Den otevřených dveří on-line

Den otevřených dveří on-line

08. 01. 2021

Ve čtvrtek 21. 1. 2021 se v době 15:30 – 18:00 hodin uskuteční on-line den otevřených dveří. Na webových stránkách školy budou zveřejněny odkazy, přes které se dostanete k učitelům konkrétního studijního a učebního oboru. Tímto způsobem můžete získat podrobné informace o studiu v naší škole. Odkazy budou funkční pouze v době od 15:30 do 18 hodin. Těšíme se na Vás, ředitel školy.

Do zahájení:

Plakát ke stažení zde.

Otevření školní jídelny

Otevření školní jídelny

07. 01. 2021

Od pondělí 11. 1. 2021 je školní jídelna znovu otevřena. Stravu je možné odebírat pouze přes výdejní okénko u vchodu do školní jídelny. Oběd bude připraven v jednorázovém obalu (cena obalu 10 Kč, platba při převzetí v okénku). Výdejní doba 11:30 – 12:30 hodin. Objednávání obědů zůstává v nezměněné formě, platby obědů bezhotovostně.

Vstoupili jsme do roku 2021

Vstoupili jsme do roku 2021

05. 01. 2021

V pondělí 4. 1. 2021 jsme zahájili výuku po vánočních prázdninách. Z nařízení vlády je její forma distanční, ve škole neprobíhá ani odborný výcvik žáků učebních oborů. Všechny aktuální informace jsou žákům i rodičům k dispozici v systému Bakaláři.

Do roku 2021 přejeme všem především pevné zdraví.

Kalendářní rok končí

Kalendářní rok končí

18. 12. 2020

Pátek 18. 12. 2020 byl posledním dnem, kdy probíhala v naší škole výuka. Měla distanční formu, která byla ještě před rokem něčím nevídaným. V roce 2020 ji báječně zvládli naši pedagogové a drtivá většina žáků.

Přejme si pro rok 2021 především pevné zdraví, štěstí, optimismus a návrat k normální školní docházce. Přání ředitele školy naleznete zde.

Těšíme se na viděnou 4. 1. 2021.

Aktuální informace

Aktuální informace

16. 12. 2020

Vážení žáci, vážení rodiče, dovolujeme si Vás informovat o organizaci následujících dní.
Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci, rozhodl ředitel školy o přechodu na distanční formu výuky.
Konkrétně to znamená, že ve čtvrtek 17. 12. a v pátek 18. 12. 2020 se budou učit všichni žáci z domova. Žáci, kteří vykonávají v těchto dnech odborný výcvik, obdrží podrobné informace od Mgr. Parmové.
Od pondělí 21. 12. 2020 se výuka nekoná, všichni žáci jsou doma, protože 21. 12. a 22. 12. 2020 jsou dny boje proti covidu, které vyhlásilo MŠMT. Od středy 23. 12. 2020 začínají vánoční prázdniny. Žáci se vracejí do školy v pondělí 4. 1. 2021.
Vzhledem k tomu, že se epidemická opatření průběžně mění, sledujte prosím na konci prosince aktuální informace v Bakalářích.
S přáním pevného zdraví, vedení školy.

V tomto týdnu se nám dařilo

V tomto týdnu se nám dařilo

11. 12. 2020

- V pondělí 7. 12. 2020 jsme zahájili výuku i pro postupující ročníky rotačním způsobem. Nástup zachytila kamera České televize. Reportáž můžete vidět na webu školy v sekci Video.

- V úterý 8. 12. 2020 se naše škola aktivně zapojila do on-line veletrhu středních škol, který zastřešovala Krajská hospodářská komora.

- Žákyně učebního oboru Aranžér vyzdobily školu vánoční dekorací.

- Ve čtvrtek 10. 12. 2020 se uskutečnil druhý den otevřených dveří v tomto školním roce. Stejně jako ten předešlý v listopadu, měl virtuální formu. Je zřejmé, že tento způsob komunikace je v současné době velmi dobrá volba. Tým našich pedagogů, který s veřejností komunikoval, hodnotí tuto akci jako výbornou. Těší nás, že zájem dětí i jejich rodičů o naší školu je i v tomto školním roce značný. Ti, kteří prosincový den otevřených dveří nestihli, budou mít šanci ještě 21. 1. 2021.

- V pátek 11. 12. 2020 jsme slavnostně otevřeli prostory nové počítačové učebny. Učebna je vybavena novými moderními počítači včetně webkamer a mikrofonů. Na fotografie se podívejte zde.

Přejeme Vám hezký adventní čas, ředitel školy.

POZOR DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAČÍNÁ!!!

POZOR DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAČÍNÁ!!!

10. 12. 2020

Začínáme v 15:30

Vážení uchazeči, vážení zákonní zástupci,

zde jsme pro Vás připravili odkazy na vstup do virtuálních místností našeho dne otevřených dveří. Vítáme Vás.


Střední vzdělání s výučním listem:

Kuchař-číšník
65-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Prodavač
66-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Aranžér
66-52-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit


Střední vzdělání s maturitní zkouškou:

Logistické a finanční služby
37-42-M/01| délka: 4 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Veřejnosprávní činnost
68-43-M/01| délka: 4 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Sociální činnost
75-41-M/01 | délka: 4 roky; | denní forma vzdělávání – vstoupit


Střední vzdělání s maturitní zkouškou: nástavba

Podnikání
64-41-L/51 | délka: 2 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Gastronomie
65-41-L/51 | délka: 2 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Potřebujete poradit? Jsme Vám k dispozici zde – vstoupitV případě, že nevlastníte účet google je možné se přihlásit pomocí školního účtu, vytvořeného speciálně pro den otevřených dveří.

Přihlašovací jméno: dod@sosasoukladno.cz
Heslo: 12345678


V případě problému se můžeme obrátit na tel. č. 724 122 344 Mgr. Jan Smital.

Další krok k normálnímu stavu

Další krok k normálnímu stavu

08. 12. 2020

V pondělí 7. 12. 2020 se do rotační prezenční výuky vrátili další žáci naší školy. Přísná hygienická opatření na jedné straně, velká radost ze setkání se spolužáky na straně druhé. Žáci učebních oborů docházejí na odborný výcvik a vše vypadá, že školní život se navrací k normálu. Přejí si to žáci, rodiče i pedagogové. Věříme, že vše se v dobré obrátí.

Na pondělní události se optikou České televize podívejte zde.

V nouzi poznáš přátele

V nouzi poznáš přátele

05. 12. 2020

Zaměstnankyně naší školy a její rodina se dostala do velmi tíživé situace. Požár jim poničil dům i jeho zařízení. Tato nešťastná událost vyvolala velkou vlnu solidarity. Byla vyhlášena sbírka, do které se zapojila drtivá většina zaměstnanců školy. Ve čtvrtek 3. 12. 2020 ředitel školy předal rodině výsledek této aktivity, šek ve výši 50 000 Kč.

Zaměstnanci školy ukázali, že nejsou lhostejní ke svému okolí, že jsou přátelský a empatický kolektiv. Děkujeme.

Voucher ke stažení zde.

Den otevřených dveří opět on-line

Den otevřených dveří opět on-line

27. 11. 2020

Ve čtvrtek 10. 12. 2020 se v době 15:30 – 18:00 hodin uskuteční on-line den otevřených dveří. Na webových stránkách školy budou zveřejněny odkazy, přes které se dostanete k učitelům konkrétního studijního či učebního oboru. Tímto způsobem můžete získat podrobné informace o studiu v naší škole. Odkazy budou funkční pouze v době od 15:30 do 18 hodin. Těšíme se na Vás, ředitel školy.

Leták naleznete zde

Zpátky ve škole

Zpátky ve škole

26. 11. 2020

Díky rozvolnění protiepidemických opatření se ve středu 25. 11. 2020 navrátila k prezenční formě výuky část žáků naší školy. Do lavic usedli maturanti a žáci třetích ročníků učebních oborů, do budovy školy se vrátil i kompletní pedagogický sbor. Byl povolen i odborný výcvik kuchařů, aranžérek a prodavačů. Většina žáků nastoupila na svá pracoviště, komplikace nastaly pouze v případě restaurací, které jsou zavřené.

Žáci a zaměstnanci školy vchází do budovy školy přes termokameru, která měří tělesnou teplotu. Následně příjemný hlas sdělí, zda je žák z hlediska teploty způsobilý pro výuku, vyzve k nasazení roušky a určí, zda osoba na displeji je naším žákem.

Všichni jsme rádi, že alespoň část žáků mohla opustit on-line výuku a začít chodit do školy. Dodržujeme hygienická pravidla a věříme, že bude v brzké době povolen vstup i ostatním žákům. Fotografie z návratu žáků do školy najdete zde.

Den otevřených dveří se vydařil

Den otevřených dveří se vydařil

23. 11. 2020

Naše škola otevřela dveře veřejnosti v plánovaném termínu 19. 11. 2020, tentokrát poprvé on-line. Budoucí žáci a jejich rodiče měli možnost zjistit si konkrétní informace o studijních a učebních oborech, získat odpovědi na svoje otázky o fungování školy. V době prezenční výuky do školy na tyto akce přicházejí desítky lidí. Návštěv formou on-line setkání bylo podstatně méně. Kdo se připojil, byl spokojen, protože si mohl pohovořit s pedagogy i vedením školy. Vedle tradičních otázek se nově rodiče zajímali o to, jak v naší škole probíhá distanční výuka.

Den otevřených dveří hodnotíme, v kontextu současných mimořádných pravidel, jako velmi dobrou akci.

POZOR DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAČÍNÁ!!!

POZOR DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAČÍNÁ!!!

19. 11. 2020

Začínáme v 15:30

Vážení uchazeči, vážení zákonní zástupci,

zde jsme pro Vás připravili odkazy na vstup do virtuálních místností našeho dne otevřených dveří. Vítáme Vás.Střední vzdělání s výučním listem:

Kuchař-číšník
65-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Prodavač
66-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Aranžér
66-52-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit


Střední vzdělání s maturitní zkouškou:

Logistické a finanční služby
37-42-M/01| délka: 4 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Veřejnosprávní činnost
68-43-M/01| délka: 4 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Sociální činnost
75-41-M/01 | délka: 4 roky; | denní forma vzdělávání – vstoupitStřední vzdělání s maturitní zkouškou: nástavba

Podnikání
64-41-L/51 | délka: 2 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Gastronomie
65-41-L/51 | délka: 2 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Potřebujete poradit?Jsme Vám k dispozici zde – vstoupitV případě, že nevlastníte účet google je možné se přihlásit pomocí školního účtu, vytvořeného speciálně pro den otevřených dveří.

Přihlašovací jméno: dod@sosasoukladno.cz
Heslo: 12345678


V případě problému se můžeme obrátit na tel. č. 725 802 214 pí Panenková.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

17. 11. 2020

Ve čtvrtek 19. 11. 2020 se v době 15:30 – 18:00 hodin uskuteční on-line den otevřených dveří. Jak to bude probíhat? Na této webové stránce školy budou zveřejněny odkazy, přes které se dostanete k učitelům konkrétního studijního či učebního oboru. Tímto způsobem můžete získat podrobné informace o studiu v naší škole. Odkazy budou funkční pouze v době od 15:30 do 18 hodin. Těšíme se na Vás.

Leták naleznete zde

Otevření jídelny

Otevření jídelny

16. 11. 2020

Od pondělí 23. 11. 2020 je školní jídelna znovu otevřena. Stravu je možné odebírat pouze přes výdejní okénko u vchodu do školní jídelny. Oběd bude připraven v jednorázovém obalu (cena obalu 10 Kč, platba při převzetí v okénku). Výdejní doba 11:30 – 12:30 hodin. Objednávání obědů zůstává v nezměněné formě, platby obědů bezhotovostně.

Hodnotíme 1. čtvrtletí školního roku.

Hodnotíme 1. čtvrtletí školního roku.

11. 11. 2020

Máme za sebou první čtvrtletí letošního školního roku, což je důvod k bilancování prospěchu a účasti žáků ve výuce. Můžeme konstatovat, že v naší škole jsme zvládli přechod na distanční výuku velmi dobře. Více než 75% hodin probíhá formou videokonferencí, učitelé informují, že těchto hodin se účastní drtivá většina žáků, chválí je za aktivní spolupráci.

V úterý 10. 11. 2020 jsme realizovali odvážný experiment. Zorganizovali jsme virtuální třídní schůzky. Úspěch byl nad očekávání skvělý – účastnilo se 95% rodičů. Na programu schůzek byla klasifikace, účast žáků ve výuce a připomínky a náměty zákonných zástupců k distanční výuce. Ukazuje se, že žáci i rodiče jsou s výukou spokojeni, chválí aktivní a profesionální přístup pedagogického sboru.

V distanční výuce budeme se stejným optimistickým nasazením pokračovat i nadále. Největším přáním všech je návrat k prezenční formě výuky v budově školy.

Uzavření školní kuchyně

Uzavření školní kuchyně

04. 11. 2020

Vážení strávníci, v týdnu od 9. 11. 2020 do 13. 11. 2020 bude i nadále z organizačních důvodů uzavřena školní kuchyně. Děkujeme Vám za pochopení.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O OBNOVENÍ PROVOZU BUDOU V DOSTATEČNÉM PŘEDSTIHU ZVEŘEJNĚNY ZDE V AKTUALITÁCH.

On-line třídní schůzky

On-line třídní schůzky

03. 11. 2020

Vážení rodiče, vážení žáci, listopad je vždy obdobím, kdy zákonní zástupci přicházejí do školy na třídní schůzky. Letos jsou školy uzavřené, proto se v budově školy nesejdeme. Třídní schůzky budeme realizovat ve virtuální podobě v úterý 10. 11. v době od 16:30 – 17:30 hodin. Třídní učitelé Vám poskytnou informace o docházce, prospěchu i aktuální informace o organizaci výuky v dalším období.

Přístupová hesla ke vstupu na třídní schůzku obdržíte od třídního učitele na e-mailové adresy svých dětí a do zprávy v systému Bakaláři v úterý 10. 11. 2020. V případě, že se nemůžete třídní schůzky zúčastnit, kontaktujte prosím třídního učitele. Těšíme se na setkání s Vámi, ředitel školy.

Výroční zpráva školy

Výroční zpráva školy

03. 11. 2020

Výroční zprávu za školní rok 2019/2020 najdete zde.

Maturitní zkoušky

Maturitní zkoušky

29. 10. 2020

Vzhledem k novelizaci vyhlášky č. 177/2009 ze dne 15. 10. 2020 jsme byli nuceni upravit podmínky konání maturitních zkoušek ve školním roce 2020/2021. Více informací zde.

Uzavření školní kuchyně

Uzavření školní kuchyně

27. 10. 2020

Vážení strávníci, v týdnu od 2. 11. 2020 do 6. 11. 2020 bude z organizačních důvodů uzavřena školní kuchyně. Objednané obědy budou automaticky odhlášeny. Děkujeme Vám za pochopení.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O OBNOVENÍ PROVOZU BUDOU V DOSTATEČNÉM PŘEDSTIHU ZVEŘEJNĚNY ZDE V AKTUALITÁCH.

Uzavření studijního oddělení

Uzavření studijního oddělení

27. 10. 2020

Studijní oddělení školy bude ve dnech 29. a 30. 10. 2020 zcela uzavřeno, od 2. 11. 2020 bude v provozu bez omezení, tj. PO – PÁ 10:00 – 12:00 hodin. V případě potřeby je možné nás kontaktovat na tel: 725 802 214.

Aktuální postřehy ze života školy

Aktuální postřehy ze života školy

23. 10. 2020

Ve škole úspěšně pokračuje distanční výuka, virtuálně probíhá i odborný výcvik. Několik žákyň oboru Sociální činnost pracuje v sociálních službách ve stacionářích a domovech pro seniory. Vedení školy jim děkuje, jsme na Vás pyšní. Část zaměstnanců školy pomáhá s přípravou prostor v nemocnici, kde budou umístěna další potřebná lůžka. Děkujeme.

V týdnu od 26. 10. do 30. 10. 2020 mají žáci podzimní prázdniny. Distanční výuka začíná opět v pondělí 2. 11. 2020, změny v rozvrhu naleznete v systému Bakaláři.

Organizace výuky od 14. 10. 2020

Organizace výuky od 14. 10. 2020

14. 10. 2020

Z důvodů vládních nařízení dochází k dalším změnám v organizaci výuky. Pokračuje distanční výuka, ruší se odborný výcvik. Žáci nebudou docházet na pracoviště, ale budou se připravovat pod vedením učitelů ODV distanční formou z domova.

Od středy 14. 10. 2020 dochází k úpravě vydávání obědů ve školní jídelně. Stravu je možné odebírat pouze přes výdejní okénko u vchodu do školní jídelny. Oběd bude připraven v jednorázovém obalu (cena obalu 10 Kč, platba při převzetí v okénku). Výdejní doba 11:30 – 12:30 hodin. Objednávání obědů zůstává v nezměněné formě, platby obědů bezhotovostně.

Burza škol

Burza škol

12. 10. 2020

Letošní Veletrh vzdělávání v DK Sítná v Kladně byl zrušen, ale přesto mají deváťáci šanci získat informace o středních školách. V úterý 13. 10. 2020 se uskuteční burza škol on-line. Pedagogové naší školy jsou připraveni odpovídat na dotazy zájemců o studium. Více informací naleznete zde. Těšíme se na Váš zájem.

Starší aktuality si můžete prohlédnout na této stránce.

Informace o cookies na této stránce

Rádi bychom používali cookies. Umožní nám získat přehled o návštěvnosti webu, lépe cílit reklamu a vylepšovat naše služby.

Více informací

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Používání souborů cookie si můžete vybrat, jak je popsáno níže. Vaše preference mohou být kdykoli změněny.