logo Kladno

Aktuality

Nastal čas předvánočních aktivit

Nastal čas předvánočních aktivit

03. 12. 2021

Období adventu s sebou přináší do naší školy mnoho aktivit. Žáci učebního oboru Aranžér a jejich učitelky odborného výcviku vdechli vánoční výzdobou celé budově tu správnou adventní atmosféru. Fotografie z vánoční výzdoby školy najdete zde.

V pátek 3. 12. 2021 ráno na žáky při vstupu do školy čekali čerti, anděl a Mikuláš, který byl nápadně podobný řediteli školy. Všichni dostali drobný dárek a mnozí radu, aby zlepšili svoji docházku či aktivitu v hodinách, četlo se i z knihy hříchů. Byl to veselý začátek dne i hezké připomenutí české mikulášské tradice. Foto naleznete zde.

Ve školní restauraci nechyběla vánoční výzdoba ani Mikulášská nadílka. Děkujeme Mikuláši za nadílku, kuchařkám a obsluze za skvělý oběd. Fotografie z oběda najdete zde.

Olympiáda lidských práv

Olympiáda lidských práv

01. 12. 2021

Žáci 2. a 3. ročníku studijního oboru Veřejnosprávní činnost se v listopadu zúčastnili celostátní soutěže pod názvem Olympiáda lidských práv. Pro školní kolo, které proběhlo on-line formou, byly využity školní tablety. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy, Mgr. Pěnkavové za organizaci soutěže.

Prezenční výuka obnovena

Prezenční výuka obnovena

01. 12. 2021

Po distanční výuce, která z epidemických důvodů probíhala téměř dva týdny, se žáci a učitelé v pondělí 29. 11. 2021 vrátili do budovy školy. Ranní testování neodhalilo žádného pozitivního žáka, proto věříme, že se covidová situace bude zlepšovat. Děkujeme žáků i zaměstnancům, že opravdu dodržují všechna platná hygienická nařízení.

UZAVŘENÍ ŠKOLY X DISTANČNÍ VÝUKA OD 18. 11. 2021.

UZAVŘENÍ ŠKOLY X DISTANČNÍ VÝUKA OD 18. 11. 2021.

16. 11. 2021

Vážení žáci, vážení rodiče, mám pro Vás aktuální informace.

Epidemická situace v naší škole se stále zhoršuje, přibyli další covid pozitivní žáci i učitelé, zvýšil se i jejich počet v karanténě. V pondělí a úterý měli žáci ředitelské volno, od čtvrtka 18. 11. 2021 do pátku 26. 11. 2021 bude škola z nařízení Krajské hygienické stanice Kladno uzavřena. V systému Bakaláři najdete aktuální informace. V případě nejasností kontaktujte primárně svého třídního učitele.

Den otevřených dveří z výše uvedených důvodů rušíme. Náhradní termín zveřejníme do konce listopadu 2021 na webu školy.

Děkujeme Vám za součinnost. S přáním pevného zdraví, Petr Paták - ředitel školy.

Den otevřených dveří 18. 11. 2021 zrušen.

Den otevřených dveří 18. 11. 2021 zrušen.

15. 11. 2021

Protiepidemická opatření a zvyšující se počet covid pozitivních žáků i zaměstnanců zásadně ovlivňují chod školy. Z personálních důvodů jsme nuceni zrušit projektový den a den otevřených dveří, které se měly uskutečnit ve čtvrtek 18. 11. 2021.

Je nám to líto, byl připraven zajímavý program pro naše žáky i návštěvníky ze základních škol a jejich rodiče.

Náhradní termín bude včas zveřejněn na webu školy.

Odvážné srdce

Odvážné srdce

11. 11. 2021

Naše studentka Tereza Kouřilová ze třídy S3 se rozhodla k velmi odvážnému kroku - nechala si ustřihnout své nádherné dlouhé vlasy, aby je mohla darovat. Nadační fond Daruj vlasy z nich nechá vyrobit paruky pro onkologicky nemocné pacienty. Terezo, máš náš respekt!

Fotografie najdete zde.

Provádíme pilotní ověřování projektu v rámci Evropy

Provádíme pilotní ověřování projektu v rámci Evropy

10. 11. 2021

V úterý 9. 11. 2021 jsme ve škole přivítali zástupce dánské univerzity v Aarhusu pana profesora Bjarne Wahlgrena a pracovnice Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Důvodem je zapojení naší školy do projektu "Odborné vzdělání cesta k úspěšné budoucnosti" financovaného z The Velux Foundations. Jsme ve skupině osmi evropských středních škol, které pilotně ověřují dílčí projektové výstupy podpořené nadací. Pro nás je to nová zkušenost, nová výzva, kterou rádi přijímáme. Foto ze setkání najdete zde.

Zajímavá přednáška

Zajímavá přednáška

10. 11. 2021

Dne 8. 11. 2021 měli žáci 4. ročníku oboru Sociální činnost v předmětu Učební praxe unikátní možnost „zažít“ velmi zajímavou přednášku. Navštívila nás paní Michaela, která pracovala jako sanitářka v kladenské nemocnici. Ve 44 letech jí byla diagnostikována rakovina vaječníků. Studentům umožnila nahlédnout do zákoutí duševních pochodů, které pacienti prožívají při tak náročné diagnóze. Poradila jim, jak jednat a jak mohou pomoci jednou i svým budoucím klientům. Další komplikací pro paní Michaelu byla ve vývoji onemocnění i stomie (vývod střeva stěnou břišní). Podrobně studentům vysvětlila a názorně ukázala praktické ošetřování stomie. Dvě vyučovací hodiny velmi rychle utekly a též zůstal prostor pro vnímavé dotazy žáků.

Vedení školy děkuje paní Míše za skvělou přednášku a souhlas se zveřejněním aktuality včetně fotodokumentace, kterou najdete zde.

Bomba ve školní kuchyni se opravdu konala

Bomba ve školní kuchyni se opravdu konala

05. 11. 2021

Plakáty ve škole i na webu inzerovaly na čtvrtek 4. 11. 2021 bombu ve školní kuchyni. Nelhaly. V brzkém ránu se ve školní kuchyni objevil michelinský kuchař Roman Paulus. On, naši žáci, kuchařky a další osazenstvo kuchyně začali realizovat čtvrteční oběd.

Podávala se čočková polévka, hovězí falešná svíčková na smetaně, losos na pánvi, Ceasar salát a kremrole s citronovým sněhem (konkrétně zde).

Vydařilo se to maximálně. Strávníci odcházeli s viditelnými boulemi za ušima. Pan hvězdný michelinový Roman Paulus v sobě nezapřel obyčejného kluka, který začínal jako učeň oboru Kuchař-číšník. Chválil naše žáky za jejich přístup a mezi vařením se s nimi bavil o tom, jak je důležité mít cíl, stále se učit a pilně pracovat.

Vedení školy děkuje všem zúčastněným za tento mimořádný kulinářský zážitek a věří, že pro žáky učebního oboru Kuchař –číšník je to katapult k závěrečným zkouškám i další profesní kariéře. Dobrou zprávou pro naši školu je příslib pana Pauluse: Přijedu znovu. A rád. Nejsme opravdu skvělá škola? Foto zde.

Výuka ve strašidelných kostýmech

Výuka ve strašidelných kostýmech

05. 11. 2021

Žáci se stále snaží o zpestření školní docházky. Třída S2 přišla v rámci Halloveenu do školy v zajímavých i maličko strašidelných kostýmech. Výuku to naštěstí neohrozilo. Dívkám to slušelo, dokonalou kulisu jim vytvořila halloweenská výzdoba školy i školní jídelny. Foto naleznete zde.

Třídní schůzky

Třídní schůzky

05. 11. 2021

V úterý 9. 11. 2021 od 15:30 do 17:00 hodin proběhnou v budově školy třídní schůzky. Rozpis tříd a učitelů najdete u vchodu do budovy školy. Dovolujeme si upozornit všechny rodiče, že je v budově školy povinnost dodržovat covidová opatření. Těšíme se na setkání s Vámi.

 Upozornění pro maturanty - jaro 2022

Upozornění pro maturanty - jaro 2022

03. 11. 2021

Upozorňujeme žáky posledních ročníků maturitních oborů, že termín podání přihlášky k maturitní zkoušce je do 1. 12. 2021. Tento termín se také týká všech, kteří chtějí vykonávat na jaře 2022 opravnou zkoušku.

Přihlášky k maturitní zkoušce budou k dispozici na studijním oddělení po zpřístupnění projektu MZ2022 Cermatem od 15. 11. 2021.

Toto sdělení se týká také všech bývalých žáků zaniklého SOŠ a SOU Stanislava Kubra Středokluky.

Exkurze na Budeč

Exkurze na Budeč

26. 10. 2021

Dne 21. 10. 2021 se žáci tříd S1, L1 a A1 zúčastnili exkurze na hradiště Budeč nad obcí Zákolany. Hradiště Budeč patří mezi jeden ze symbolů české státnosti, podle legendy se zde učil svatý Václav, patron české země.
S historii tohoto místa žáky seznámil Mgr. Lukáš Krinke, který velmi zajímavě a poutavě vyprávěl o zajímavostech spojených s Budčí. V rotundě sv. Petra a Pavla zahrála na varhany žákyně třídy S1 Markéta Pafelová. Exkurze se povedla a žáci byli velmi spokojeni.

Netušili, že největší dobrodružství na ně teprve čeká. Popadané stromy na kolejích jim zkomplikovaly návrat domů. Nakonec vše dobře dopadlo a žáci, sice se zpožděním, ale šťastně do Kladna dorazili. Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové za organizaci této akce. Foto zde.

Krásná práce našich aranžérek

Krásná práce našich aranžérek

24. 10. 2021

Konzervatoř Jana Deyla si pro konání Podzimních slavností zvolilo novorenesanční palác Žofín. Tento architektonický skvost je nádherný, ale pro společenské akce je třeba aranžovat květinovou výzdobu. Žáci oboru Aranžér s učitelkou odborného výcviku paní Zahrádkovou tuto náročnou zakázku zrealizovali. Vedení školy jim děkuje, výsledek byl opravdu perfektní. Na video z přípravy výzdoby se podívejte zde.

Měli jsme se jako na posvícení

Měli jsme se jako na posvícení

24. 10. 2021

Tematické dny ve školní kuchyni se staly v naší škole tradicí. V pátek 22. 10. 2021 si strávníci užívali posvícenského menu. V příjemném prostředí jídelny si pochutnávali na hovězím vývaru, kachně i řízečku. Vedení školy děkuje kuchařkám i žákům, kteří vařili a obsluhovali. Foto naleznete zde. Video naleznete zde.

Pyžamový den

Pyžamový den

20. 10. 2021

Žáci prvního ročníku oboru Sociální činnost vytvořili po adaptačním pobytu dobrou partu a mají i veselé nápady. Poprosili třídní učitelku, zda by jeden den výuky mohli absolvovat v pyžamech. Bylo jim povoleno a 15. 10. 2021 si svůj pyžamový den užili. Foto naleznete zde.

Exkurze logistů

Exkurze logistů

18. 10. 2021

Žáci třídy L3 a L4 se zúčastnili exkurze ve společnosti CATC (Czech Aviation Training Centre) v areálu pražského letiště. Tato firma se specializuje na výcvik pilotů, palubních průvodčích, na technické výcviky leteckých mechaniků a jiné aktivity, které souvisí s leteckým provozem.

Žáci nahlédli do zákulisí této zajímavé firmy, poté se jim věnovali dva bývalí zkušení stevardi. Odpovídali na všetečné dotazy směřujícím k jejich bohaté praxi na palubě letadel. Žáci dostali nabídku práce v této společnosti, což je velmi zaujalo. Může to být jedna z možností, kam směřovat po maturitě.

Vedení školy děkuje Ing. Nobilisové a Mgr. Jelínkové za organizaci skvělé exkurze. Fotodokumentaci z exkurze najdete zde.

Veletrhy vzdělávání se opět konají

Veletrhy vzdělávání se opět konají

14. 10. 2021

Loňským deváťákům zkomplikovala výběr středních škol proticovidová hygienická opatření. Oblíbené Burzy škol se neuskutečnily. Nyní se mohou tyto akce konat. Zástupci naší školy se účastnili veletrhů vzdělávání v Berouně i v Domě kultury v Kladně. Příjemně nás překvapil opravdu velký zájem o naši školu. Žáci i jejich rodiče sbírali informace o učebních i studijních oborech, o dění ve škole.

Ideálním doplněním těchto informací budou dny otevřených dveří. Všechny zájemce srdečně zveme na ten nejbližší – 18. 11. 2021.

Foto najdete zde.

Návštěva z Dánska

Návštěva z Dánska

13. 10. 2021

V pondělí 11. 10. 2021 nás navštívili partneři projektu Odborné vzdělávání cesta k úspěšné budoucnosti. Ze zahraničí přijeli zástupci dánské The Velux Foundations, setkání se účastnila i projektová manažerka z nadace NROS. Seznámili se s běžným školním dnem a organizací výuky. Hlavním výstupem setkání bylo natočit klip ze života naší školy, což se úspěšně zdařilo. Výše jmenovaný projekt se začíná realizovat, v listopadu nás čekají první aktivity a workshopy žáků hrazené z tohoto projektu.

Fotografie z natáčení najdete zde.

Liga proti rakovině

Liga proti rakovině

10. 10. 2021

Poslední zářijový den se žáci naší školy, tříd KL2 a KL3, zapojili do sbírkové akce Ligy proti rakovině. Letos se jednalo již o 25. ročník této sbírky, jejíž výtěžek putuje na prevenci a léčbu rakovinových onemocnění. Žáci se akce zhostili s nadšením. Pro Ligu proti rakovině získali prodejem kvítků měsíčku lékařského úctyhodnou částku. Žákům, kteří se sbírky zúčastnili, patří velké díky.

Vedení školy děkuje za organizace Mgr. Morávkové a Mgr. Vočkové. Foto ze sbírky najdete zde.

Zahraniční návštěva

Zahraniční návštěva

10. 10. 2021

V pátek 8. 10. 2021 navštívila naši školu dvanáctičlenná delegace z Turecka. Byla složena z pedagogů a ředitelů škol.

České školství pro ně je velkou neznámou, proto chtěli vidět, jak to u nás chodí. V rámci prohlídky školy si prošli celou budovu. Byli překvapeni, jakým špičkovým vybavením disponujeme. Zajímali se o každodenní chod školy, kladli mnoho otázek k zaměření jednotlivých oborů, uplatnění našich absolventů v praxi.

Velmi se jim u nás líbilo, proto mají velký zájem o další spolupráci. Nejsme proti. Pro naše žáky i pedagogy to bude zajisté vítané rozšíření mezinárodních vztahů. Fotografie ze setkání najdete zde.

Odborné exkurze v plném proudu

Odborné exkurze v plném proudu

08. 10. 2021

Covidové období nedovolovalo realizovat exkurze, nyní je čas vše dohonit.

Žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník se vydali získat praktické znalosti do pražského historického soukromého pivovaru U Fleků.
Průvodce žáky seznámil formou poutavého vyprávění s historií pivovaru, viděli suroviny pro výrobu piva, prostory pivního sklepa a varnu. Seznámili se s výrobou piva,
prohlédli si i prostory pivnice – Rytířský sál, sál Jitrnici, kabaret, zahradu. Společensko- zábavní středisko si zachovalo svůj historický ráz a velmi se žákům líbilo.
Vedení školy děkuje Mgr. Pavlíčkové za organizaci exkurze. Foto naleznete zde.

Umíme třídit odpad?

Umíme třídit odpad?

30. 09. 2021

První podzimní den roku 2021 se na náměstí Sítná v Kladně nesl v duchu ekologie. Studenti ze třídy S3 se podíleli na organizaci akce nazvané Odpadiáda. Pět osmičlenných týmů složených ze žáků různých ročníků kladenských základních škol poměřilo své síly v několika disciplínách. Vedle velkoformátového pexesa, vědomostního kvízu, luštění křížovky a třídění surovin nechyběl ani závod v běhu s popelnicí. Uvedené aktivity pojilo téma třídění odpadu. Naši studenti zaštiťovali jednotlivá stanoviště, svých rolí se zhostili na výbornou a při práci s dětmi potvrdili, že si svůj studijní obor vybrali správně.

Vedení školy děkuje Mgr. Richterové za organizaci této smysluplné akce. Foto naleznete zde.

Krásně jsme oslavili založení školy

Krásně jsme oslavili založení školy

26. 09. 2021

V pátek 24. 9. 2021 jsme si celý den připomínali 90. výročí založení školy (se zpožděním jednoho covidového roku ). Dopolední program patřil současným žákům školy. Jejich učitelé pro ně připravili velmi pestrý a zajímavý program. Nahlédnutí do historie, kvízy v angličtině a němčině, workshopy, vědomostní soutěže, prevence zdraví, dobročinný bazárek. Žáci oboru Sociální činnost skvěle nacvičili divadelní představení. Na školním dvoře se tančilo a na veslovacím zařízení se soutěžilo a volný vstup do fitness MůjGym Kladno. Příjemným zpestřením a bonusem byl veselý fotokoutek.

Pokračovat

Video z oslavy naleznete zde.

Výstava Sluneční králové

Výstava Sluneční králové

16. 09. 2021

Ve středu 15. 9. 2021 vycestovali žáci tříd V1, L4 a KL2 do Národního muzea v Praze. Výstava Sluneční králové žákům umožnila spatřit archeologické památky zapůjčené Egyptským muzeem v Káhiře a doplnit tak své poznatky z hodin literatury a dějepisu. Žáci za doprovodu dramatické hudby a magického světla mohli zkoumat stovky archeologických artefaktů.

Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové, Ing. Šafránkové a Mgr. Vídeňskému za organizaci této exkurze.

A událo se i nenadálé setkání. Hokejista Jakub Voráček a jeho bývalá paní učitelka Mgr. Vočková. Foto najdete zde.

Obědvali jsme tematicky. A skvěle.

Obědvali jsme tematicky. A skvěle.

15. 09. 2021

Středa 15. 9. 2021 byla prvním tematickým dnem školní jídelny po prázdninách. Tématem byla, jak anoncoval název Okénko do Evropy, evropská kuchyně. Vše se opravdu vydařilo. Aranžéři připravili krásné prostředí, osazenstvo kuchyně skvěle uvařilo. Poprvé se v roli obsluhy představili žáci prvních ročníků. Chválíme je. Dobrý začátek, ale mnoho učení před nimi. Vedení školy děkuje žákům i učitelům ODV, bylo to moc hezké. Jídelníček je zde, foto z akce naleznete zde.

Adaptační kurz

Adaptační kurz

10. 09. 2021

Ve dnech 7. – 10. 9. 2021 proběhl adaptační kurz 1. ročníků. Žáci a pedagogové ho prožili v krásném prostředí rekreačního areálu Kletečná na Vysočině. Bohatý zážitkový program byl umocněn nádherným slunečným počasím i nadšeným přístupem žáků. Kurz se opravdu vydařil a splnil svůj prvořadý cíl, žáci se při rozličných aktivitách lépe poznali, seznámili se i se svými pedagogy. Na foto se podívejte zde.

Sbírkové dny pro Světlušku

Sbírkové dny pro Světlušku

06. 09. 2021

Nadační fond Českého rozhlasu má dlouhodobý a všeobecně známý projekt Světluška, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Od pondělí 6. 9. 2021 probíhají po celé české republice Sbírkové dny pro Světlušku. Naši žáci oboru Sociální činnost se každoročně zapojují v rolích dobrovolníků v ulicích Kladna. Letos to byli žáci 4. ročníku, kteří nejprve oslovili své spolužáky a pedagogy ve škole, posléze se vydali se sbírkovými kasičkami a dárkovými předměty do centra města. Pro maturanty to byla velmi zajímavá zkušenost. Potěšily je vstřícné reakce většiny lidí, ale nebyli ušetřeni ani negativních komentářů některých jedinců.
Od roku 2003, kdy Sbírkové dny Světlušky proběhly vůbec poprvé, se vybralo v ulicích po celém Česku celkem 114 000 dobrovolníků přes 94 milionů korun. Děkujeme žákům třídy S4 a Mgr. Renatě Svobodové za jejich charitativní aktivitu.
Foto naleznete zde.

Zahájili jsme školní rok 2021 - 2022

Zahájili jsme školní rok 2021 - 2022

01. 09. 2021

Ve středu 1. 9. 2021 se budova školy zaplnila téměř 600 žáky studijních a učebních oborů. Euforie ze setkání se spolužáky byla veliká, na své svěřence se těšili i pedagogové. Žáci prvních ročníků byli ještě ostýchaví, ale plánovaný adaptační kurz zajisté vše změní. Poprvé k nám přišli i žáci školy ze Středokluk, která k 31. 8. 2021 zanikla. Věříme, že u nás budou spokojení a budou sem chodit rádi.

Všem žákům přejeme krásný a úspěšný školní rok.

Jak to u nás vypadalo první den, se můžete podívat zde. Článek v Kladenském deníku najdete zde.

Vážení žáci, vážení rodiče,

Vážení žáci, vážení rodiče,

30. 08. 2021

informujeme Vás, že jste dnes ráno prostřednictvím systému Bakaláři obdrželi od pana ředitele informace k začátku nového školního roku.

Informace ze školní jídelny

Informace ze školní jídelny

30. 08. 2021

I v novém školním roce se mohou žáci, zaměstnanci i veřejnost stravovat ve školní jídelně. Pro zaměstnance a veřejnost jsou obědy k dispozici od 30. 8. 2021. Pro strávníky, kteří nejsou zaměstnanci školy, jsou každý den vyhrazeny tyto časy: 11:45 – 12:10, 12:35 – 13:00, 13:10 – 13:30 hodin. Pro žáky budou obědy k dispozici od 1. 9. 2021, podrobné informace obdrží od svých třídních učitelů a v systému Bakaláři.

Těšíme se na skvělá jídla a přejeme dobrou chuť.
Pozdravy z prázdnin a naše logo v Tokiu

Pozdravy z prázdnin a naše logo v Tokiu

28. 07. 2021

Žáci i pedagogové si užívají prázdniny, provozní zaměstnanci dovolenou. A kde?

Pojďme se podívat, na jakých místech trávíte volný čas či letní brigádu. Jsme zvědaví, kam až vycestovalo logo naší školy, potěší nás ale i pozdrav z pobytu u babičky. Rádi fota zveřejníme a některé z nich určitě použijeme do školního kalendáře pro rok 2022.

Čeští olympionici s sebou vzali naše logo do Japonska. Není to náhoda, náš učitel tělesné výchovy Bc. Jan Pechr je kondičním trenérem jednoho z nich, spolupracuje s nimi i Vaše oblíbená učitelka tělocviku Mgr. Míša Kyrych. Sportovcům držíme palce, ať se jim daří.

Žákům a zaměstnancům přeji hodně hezkých zážitků a pohodových dní. Těším se na foto, ředitel školy.

PS: Vaši fotografii přikládejte do komentářů v příspěvku na facebookových stránkách školy. Připojte i popisek s Vaším jménem, třídou a místem, kde fotka vznikla (příklad: Jana Veselá, L2, na Berounce). Žáci budoucích prvních ročníků používají označení tříd S0, V0, L0, A0 atd.

Vyšel nám projekt a budeme pilotní školou

Vyšel nám projekt a budeme pilotní školou

28. 07. 2021

Ve čtvrtek 22. 7. 2021 se zúčastnil ředitel školy a ekonomka školy pí Ratajová podepsání memoranda o spolupráci mezi Středočeským krajem a Nadací rozvoje občanské společnosti. Téměř 30 milionů korun bude v následujících pěti letech investováno do odborných škol ve Středočeském kraji díky projektu zaměřenému na zvyšování kvality odborného vzdělávání a posilování dovedností studentů. Na území Středočeského kraje bude projekt zaměřený na podporu odborného školství realizovat Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) ve spolupráci se SOŠ a SOU, Kladno, náměstí E. Beneše 2353 v následujících pěti letech.

Jak vidí zahájení projektu ředitel kladenské SOŠ a SOU, náměstí Edvarda Beneše 2353 na této škole Petr Paták? „Jsem opravdu rád, že pilotní ověřování budeme realizovat na naší škole. Pro nás je prioritou kvalita odborného vzdělávání s důrazem na posilování dovedností žáků tak, aby byli úspěšní při uplatnění na trhu práce. Těší mě, že zúročíme naše pedagogické zkušenosti a díky poskytnutým prostředkům budeme moci realizovat širokou škálu aktivit, které nám současný systém financování umožňuje realizovat velmi obtížně. Věřím, že tento projekt dynamicky a kvalitně nastartujeme.“

Odkaz na videoreportáž najdete zde.
Odkaz na článek najdete zde.

2. kolo přijímacího řízení

2. kolo přijímacího řízení

20. 07. 2021

2. kolo přijímacího řízení do učebních oborů zde.

2. kolo přijímacího řízení do maturitních oborů zde.

Dobrý skutek dokonán

Dobrý skutek dokonán

19. 07. 2021

Dobrý skutek dokonán.

V závěru školního roku se ve škole uskutečnila sbírka pro rodinu Turčíkových z obce Hrušek, které ničivé tornádo zničilo dům. Díky solidaritě zaměstnanců, žáků i jejich rodičů se podařilo shromáždit 40 000 korun. Darovací šek si prohlédněte zde, videoreportáž zde.

Moc děkuji všem, kteří se zapojili, opravdu si toho vážím, ředitel školy.

Letní prázdniny, úřední hodiny

Letní prázdniny, úřední hodiny

29. 06. 2021

Krásné a bezstarostné léto, hodně sluníčka a pohody přeje všem žákům, zaměstnancům a přátelům školy ředitel školy a celý kolektiv zaměstnanců. Přání ke stažení zde.

Úřední hodiny během letních prázdnin jsou od 8:00 do 13:00 hodin. Individuální schůzky si prosím sjednejte na telefonním čísle 312 278 041.

Konečně spolu a bez roušek

Konečně spolu a bez roušek

27. 06. 2021

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se uskutečnila první velká společná akce všech našich žáků a učitelů. Projektový den Konečně spolu a bez roušek byl situován na školní zahradu. Pro žáky bylo připraveno na patnácti stanovištích mnoho vědomostních soutěží, kvízů a hlavolamů. Při workshopech se vyráběly náramky a náhrdelníky, míchaly se nealkoholické koktejly, na grilu se připravovaly mini hamburgery. Žáci třídy S3 představili svým spolužákům divadelní představení, které i přes nepříznivou covidovou dobu nacvičili. Celým dopoledním programem provázel účastníky moderátor Rádia Relax Honza Lukavský, zumba se tančila pod vedením profesionální lektorky Petry Doušové. Někteří účastníci si přinesli piknikové deky a užívali si hezkého počasí a pohodové atmosféry. Projektový den splnil očekávání. Spokojeni byli žáci i pedagogové.

Na foto se podívejte zde. Video z akce najdete zde.
Maturitní vysvědčení a výuční listy předány

Maturitní vysvědčení a výuční listy předány

22. 06. 2021

V průběhu černa téměř 150 žáků skládalo maturitní či závěrečné zkoušky. Několik komisí hodnotilo vědomosti a znalosti žáků, aby posléze zazněly konečné verdikty. Drtivá většina žáků uspěla, někteří opravdu excelentně.

Epidemická opatření zasáhla i do hromadných společenských akcí, v našem případě to bylo slavnostní předávání maturitních vysvědčení na kladenském magistrátu. Náhradní volbou byla školní zahrada. Přesto, že absolventi, pedagogové i rodiče byli vystaveni úmornému vedru, akce se vydařila.


Na foto se podívejte zde.
Článek v Kladenském deníku najdete zde.

Meeting Kladno hází

Meeting Kladno hází

16. 06. 2021

V úterý 15. 6. 2021 žilo Kladno atletickým kláním. Na Sletišti se představila celá plejáda vynikajících sportovců, zajímavý byl i doprovodný program. Naše škola byla partnerem této akce, zajišťovali jsme catering pro VIP zónu. Co vytvořili naši žáci s učiteli odborného výcviku, uvidíte zde.

ŘEDITELSKÉ VOLNO

ŘEDITELSKÉ VOLNO

15. 06. 2021

V souladu s ustanovením § 24, odst. 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a s ustanovením § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku, vyhlašuji dne 18. 6. 2021 z důvodu plánované odstávky vody volný den.

!!!POZOR!!!

Volný den se týká pouze žáků, kteří konají ODV v budově školy. Ostatní žáci, kteří konají ODV mimo budovu školy, volný den nemají.

Skončily maturitní zkoušky, do finále jdou i učni.

Skončily maturitní zkoušky, do finále jdou i učni.

14. 06. 2021

Letošní školní rok byl ve znamení proti covidových opatření, posunuly se termíny maturit i závěrečných zkoušek. Naše škola, až na několik málo praktických závěrečných zkoušek, má hotovo. Můžeme konstatovat, že maturity dopadly velmi dobře.

Velmi dobře si vedou i učni, kteří dokončují praktické zkoušky.

Těšíme se na slavnostní předání maturitních vysvědčení a výučních listů, které se uskuteční v pondělí 21. 6. 2021 na školní zahradě.

Na fotodokumentaci z maturitních a závěrečných zkoušek se podívejte zde.

Třídní schůzky

Třídní schůzky

09. 06. 2021

Dnes ve čtvrtek 10. 6. 2021 od 15:00 hodin se konají třídní schůzky žáků budoucí prvních ročníků. Těšíme se na Vás.

Otisky lidické minulosti

Otisky lidické minulosti

09. 06. 2021

Ve čtvrtek 10. 6. 2021 uplynulo 79 let od lidické tragédie. Tuto smutnou událost jsme si připomněli u obrazu Lidice, který vytvořil malíř Alois Všetečka. Pracoval zde několik let jako učitel. Věnoval ho popraveným lidickým mužům, mezi kterými byli i bývalí žáci naší školy. Letošní maturantka Eliška Rambová napsala v roce 2018 krásnou báseň Lidice. Podívejte se na ni zde. Foto z dnešní piety naleznete zde.

Lidice

Eliška Rambová

Nastala noc a umlkly hlasy,
šerem se plížil ponurý stín,
na louce větrem šuměly klasy,
vzduchem se nesl podivný splín.

Hvězdy zas na nebi stříbrně září,
zklamaně se však na ruce mé tváří,
rozběhnu se, ač nevím, za čím běžím,
prodírám se tím nočním vzduchem svěžím.

Světlo se blížilo, motor již hučel,
oko se klížilo, pes teskně skučel.
Plameny jako jed létaly světem,
přinesly zkázu, ne život obětem.

Krvavé zbraně se ujaly moci,
nevinnost nechala na duši šrám,
stalo se neštěstí během té noci,
nezůstal netknutý ani ten trám.

Vozy se vzdalují,
oči již tesknou,
neštěstí malují,
slzy se lesknou.

Osud byl předurčen,
život zde bledne,
konec byl zaručen,
národ zas s hrdostí hlavy své zvedne.

Hodnocení didaktických testů v Českém rozhlase

Hodnocení didaktických testů v Českém rozhlase

08. 06. 2021

Výsledky didaktických testů už znají maturanti i učitelé. O jejich obsahu a náročnosti diskutují odborníci i široká veřejnost. Ředitele školy požádal o stanovisko Český rozhlas Region. Jaký názor má na letošní didaktické testy Mgr. Paták, si poslechněte zde.

Projekt Odborné vzdělávání cesta k úspěšné budoucnosti

Projekt Odborné vzdělávání cesta k úspěšné budoucnosti

31. 05. 2021

Symbolicky 1. 6. na Den dětí se veřejnosti představuje nový projekt, který je zaměřený na zvyšování kvality odborného vzdělávání a posilování dovedností studentů ve Středočeském kraji. Máme velkou radost, že pilotní ověřování projektu za 30 milionů korun bude probíhat právě v naší škole. Leták naleznete zde, článek o projektu zde.

Rozloučili jsme se s Pavlem Beňákem

Rozloučili jsme se s Pavlem Beňákem

26. 05. 2021

V letošním školním roce jsme se ve škole setkali s událostí nejsmutnější. V lednu zemřel žák třídy S4 Pavel Beňák. Byl to obrovský smutek nejen pro jeho rodinu, ale i pro spolužáky a zaměstnance školy. V úterý 25. 5. 2021 se jeho rodina, spolužáci, pedagogové a ředitel školy sešli na posledním rozloučení na rozptylové loučce kladenského hřbitova. Bylo to smutné a bolestné. Pavle, téměř čtyři roky jsme se vídali v naší škole. Jsme za to moc rádi, budeme na Tebe vzpomínat jako na velkého bojovníka. Nad nemocí jsi nezvítězil, ale pro nás budeš vždy ten obdivuhodný a statečný kluk.

Foto naleznete zde.

Maturanti jdou do finále

Maturanti jdou do finále

24. 05. 2021

V pondělí 24. 5. 2021 začaly žákům čtvrtých ročníků maturitních tříd didaktické testy. Prověří jejich znalosti z českého jazyka, angličtiny či matematiky. Nepíší je však všichni, MŠMT povolilo výjimku. Mnozí žáci oboru Sociální činnost doložili potvrzení o práci ve zdravotnických službách, a proto mohli být psaní didaktických testů zproštěni. Těm ostatním přejeme, aby se jim dařilo a testy úspěšně zvládli.

Píše se o nás v Kladenských listech.

Fotografie z maturitních zkoušek najdete zde.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení

Výsledky 1. kola přijímacího řízení

17. 05. 2021

ČTYŘLETÉ MATURITNÍ OBORY

37-42-M/01 Logistické a finanční služby; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání zde
68-43-M/01 Veřejnosprávní činnost; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání zde
75-41-M/01 Sociální činnost; délka vzdělávání: 4 roky; denní forma vzdělávání zde

TŘÍLETÉ UČEBNÍ OBORY

65-51-H/01 Kuchař – číšník; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání zde
66-52-H/01 Aranžér; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání zde
66-51-H/01 Prodavač; délka vzdělávání: 3 roky; denní forma vzdělávání zde

NÁSTAVBOVÉ STUDIUM

64-41-L/51 Podnikání; délka vzdělávání 2 roky; denní forma vzdělávání zde

Vzor odvolání proti nepřijetí ke vzdělávání zde

Byli jsme pochváleni Českou školní inspekcí

Byli jsme pochváleni Českou školní inspekcí

11. 05. 2021

V uplynulých dnech navštívil naši školu tým České školní inspekce, aby zmapoval dopady distanční výuky. Víme, že naši pedagogové vyučují on-line opravdu velmi dobře, víme, že aktivita většiny žáků je výborná. Hospitační činnost inspektorů v on-line hodinách tuto skutečnost potvrdila. Jsme potěšeni, že kladné hodnocení teoretické i praktické výuky nedostáváme pouze od rodičů a žáků, ale potvrdili je i odborníci. A nejvíce potěšeni jsme z návratu žáků do školních lavic, který by se měl realizovat 24. 5. 2021.

Přijímací zkoušky začaly

Přijímací zkoušky začaly

09. 05. 2021

Epidemická situace komplikuje nejen výuku, ale i přijímací zkoušky. V týdnu od 3. 5. 2021 probíhají v naší škole přijímací zkoušky do nástavbového studia i do čtyřletých maturitních oborů. Uchazeči o nástavbové studium konají jednotnou přijímací zkoušku prezenčně v budově školy, zájemci o čtyřleté maturitní obory absolvují školní přijímací zkoušku on-line. Všem uchazečům přejeme, aby se jim dařilo, a na ty nejúspěšnější se těšíme 1. září ve škole.

Výuka, co má šťávu,

Výuka, co má šťávu,

27. 04. 2021

je motto vzdělávacího programu Energetická gramotnost, do kterého je naše škola zapojena. Tento projekt ukazuje žákům, že podstatné otázky energetiky se týkají i jich, seznamuje je s aktuálními energetickými tématy, poskytuje odborné materiály do výuky. V současné době jsou naplánovány další přednášky, aktuálně on-line. Na certifikát, kterým jsme zařazeni na mapu energeticky gramotných škol, se můžete podívat zde.

Nelehká cesta k výučním listům

Nelehká cesta k výučním listům

22. 04. 2021

Rozvolnění protiepidemických opatření umožnilo realizaci odborného výcviku pro žáky třetích ročníků. Aranžéři, kuchaři-číšníci i prodavači začali docházet na konzultace do budovy školy. Účast na těchto hodinách byla nepovinná, ale zájem měli všichni žáci. Programem setkání bylo především opakování praktických dovedností, které musí prokázat při závěrečných zkouškách ten, kdo chce uspět. Spolu se zvládnutím písemné části závěrečné zkoušky je to podmínka pro získání výučního listu. Foto naleznete zde.

Přijímací řízení - aktuální informace pro uchazeče

Přijímací řízení - aktuální informace pro uchazeče

22. 04. 2021

Vážení uchazeči, vážení zákonní zástupci,

na základě četných dotazů připomínáme další harmonogram a organizaci přijímacího řízení. Pokyny se neliší od aktualizace ze dne 22. 3. 2021, více informací zde.

Praktická část maturitní zkoušky začala

Praktická část maturitní zkoušky začala

18. 04. 2021

V náročném on-line školním životě došlo konečně ke změně. Do budovy školy se vrátili maturanti a jejich pedagogové. Ve dnech 19. a 20. 4. 2021 probíhá praktická část maturitní zkoušky. Výsledky antigenních testů na COVID19 byly u všech testovaných žáků negativní, jejich účasti u této důležité zkoušky tedy nic nebrání. Držíme žákům palce, aby se jim dařilo a všichni uspěli. Fotografie z praktické maturitní zkoušky najdete zde.

Jerusalema aneb ve škole se tančilo

Jerusalema aneb ve škole se tančilo

14. 04. 2021

Milí žáci, chcete si připomenout, jak vypadá Vaše škola, ve které jste od 17. prosince nebyli? Zaměstnanci se připojili k taneční výzvě na podporu zdravotníků. Natočili video v prostředí, které dobře znáte. Život v časech koronavirové pandemie je složitý pro nás všechny. Děkujeme zdravotníkům, v jejichž řadách pracují i naše žákyně, ale i všem žákům, kteří zvládají distanční výuku. Jsem moc rád, že výuku vede náš tým pedagogů opravdu velmi dobře, Mgr. Petr Paták, ředitel školy. Video naleznete zde.

Aktuální dění ve škole

Aktuální dění ve škole

13. 04. 2021

V úterý 13. 4. 2021 jsme realizovali on-line třídní schůzky, na kterých třídní učitelé řešili s rodiči především prospěch a účast žáků na distanční výuce, odpovídali na dotazy k návratu žáků do budovy školy. Ten by uvítali nejen rodiče, učitelé ale i žáci. Rodiče pochvalně hodnotili fungování on-line výuky, spokojeni jsou s tím, že téměř všechny hodiny probíhají on-line. Věříme, že příště se s rodiči setkáme už v budově školy.

On-line třídní schůzky

On-line třídní schůzky

06. 04. 2021

Vážení rodiče, vážení žáci, třídní schůzky budeme opět realizovat ve virtuální podobě v úterý 13. 4. 2021 v době od 16:30 – 17:30 hodin. Třídní učitelé Vám poskytnou informace o docházce, prospěchu i aktuální informace o organizaci výuky v dalším období. Podrobnější informace ke vstupu na třídní schůzku obdržíte od třídního učitele prostřednictvím systému Bakaláři. V případě, že se nemůžete třídní schůzky zúčastnit, kontaktujte prosím třídního učitele.

Těšíme se na setkání s Vámi, ředitel školy.

Velikonoce

Velikonoce

02. 04. 2021

Velikonoce jsou svátky, které oslavují jaro a přinášejí naději.
Přeji Vám pevné zdraví, pohodu, radost, krásné a veselé slunečné dny.
Zvládneme to!

Podařila se nám skvělá akce

Podařila se nám skvělá akce

28. 03. 2021

V pátek 26. 3. 2021 jsme realizovali historicky první on-line projektový den J. A. Komenský vážně i nevážně. Náš ojedinělý projekt se nám opravdu vydařil. Jeho cílem bylo připomenout výročí narození Učitele národů a ukázat, jak důležité je vzdělání. Žáci si formou soutěží a kvízů připomněli důležité mezníky v životě této osobnosti, jeho ideje a dílo. Vizionářský pedagog a filozof se stal i námětem excelentní básně naší žákyně Elišky Rambové. Přečtěte si ji zde.

Projektový den navštívilo mnoho významných osobností, na všech stanovištích probíhal atraktivní program. Podrobné informace a jména hostů naleznete zde. Největší devizou této akce byla velká spokojenost žáků i pedagogů.

Videoreportáž z akce najdete zde. Článek v Kladenských listech zde.

J. A. Komenský vážně i nevážně

J. A. Komenský vážně i nevážně

24. 03. 2021

V pátek 26. 3. 2021 bude v naší škole probíhat první projektový den on-line. Vzhledem k tomu, že si v těchto dnech budeme připomínat výročí narození J. A. Komenského, bude tato akce zaměřena na význam vzdělání. Žáci se setkají se zajímavými osobnostmi, čekají na ně workshopy, soutěže a další zajímavé aktivity. Bude to vítané zpestření distanční výuky.

Krásný začátek projektového dne již po půl osmé ráno s moderátorem Honzou Lukavským na RADIU RELAX.

Plakát si prohlédněte zde.

Aktuální informace k přijímacímu řízení – aktualizace ze dne 22. 3. 2021

Aktuální informace k přijímacímu řízení – aktualizace ze dne 22. 3. 2021

22. 03. 2021

Vážení uchazeči, vážení zákonní zástupci, na základě opatření obecné povahy Ministerstva školství, tělovýchovy a sportu došlo k dalším změnám v probíhajícím přijímacím řízení, které se nově týkají všech oborů studia.

Připravili jsme pro Vás rekapitulaci změn podle oborů, více informací zde.

Přijímací zkoušky se blíží

Přijímací zkoušky se blíží

19. 03. 2021

V tomto týdnu jsme zahájili přípravné kurzy k přijímacím zkouškám. Žáci, kteří podali přihlášku ke studiu do některého maturitního oboru, mají možnost se pravidelně v pondělí a ve čtvrtek účastnit seminářů z českého jazyka a matematiky. Cílem těchto setkání je zopakovat a procvičit si učivo, které deváťáci musí zvládnout v rámci přijímacího řízení.

Vedení školy potěšilo, že zájem mezi uchazeči je velký, někteří žáci jsou podle informací vedoucích kurzů opravdu šikovní. Kurzy pokračují i v dalších týdnech. Pamatujte, že i zde platí: Štěstí přeje připraveným.

Naše děvčata stále v první linii

Naše děvčata stále v první linii

16. 03. 2021

Na školním webu průběžně informujeme o našich žákyních, které již od loňského roku vypomáhají ve zdravotnických a sociálních službách. Je správné, že právě na tuto skupinu maturantů bude pamatováno při úpravě podmínek letošních maturit, opravdu pracovat a studovat je velmi obtížné. Dívky jsou opravdu statečné. Zodpovědně se se účastní i očkování zdravotnického personálu, kde se potkaly i s ředitelem naší školy. Děvčata, vážíme si vašeho přístupu i aktivity.

Článek v Kladenských listech najdete zde.

Bezpečnost jako základ práce ve školství

Bezpečnost jako základ práce ve školství

11. 03. 2021

Každoročně musí všichni zaměstnanci škol absolvovat ze zákona povinné školení o bezpečnosti a ochraně zdraví. Hygienická nařízení komplikují i realizaci přednášek tohoto typu. Naše škola disponuje výborným technickým vybavení, proto se ve středu 10. 3. 2021 mohlo více než 70 zaměstnanců účastnit této on-line akce. Lektor PaedDr. Pavel Skácelík, PhD. se vedle obvyklých bezpečnostních témat věnoval i současným opatřením ve školách. Hovořilo se o probíhajícím očkování pedagogů, testování žáků a zaměstnanců i o dodržování aktuálních bezpečnostních opatřeních v naší škole.

Proškolení všichni zaměstnanci uvítali. V současné době platí daleko více, že dodržování bezpečnostních předpisů chrání zdraví nás všech.

Nehodou to začíná

Nehodou to začíná

08. 03. 2021

Žáci prvního ročníku oboru Sociální činnost se zapojili do projektu Nehodou to začíná. Je to interaktivní preventivně edukační pořad, určený je prioritně budoucím řidičům motorových vozidel. On-line formou se žáci účastnili velmi zajímavého pořadu, který byl zaměřen nejen na předcházení dopravním nehodám, ale i na poskytování první pomoci a rizika spojená s užíváním návykových látek. V době distanční výuky to bylo pro všechny vítané zpestření. Vedení školy děkuje Mgr. Renatě Svobodové za organizaci této smysluplné akce.

CODEXIS pro naše žáky a učitele

CODEXIS pro naše žáky a učitele

04. 03. 2021

Zkvalitňování výuky je jedním z trvalých cílů vzdělávání našich žáků. Těm, kteří studují obor Veřejnosprávní činnost, je určena nová pomůcka CODEXIS. Tento software pomáhá všem, kteří k výkonu své práce potřebují snadný přístup k právním předpisům a zákonům. Obsahuje legislativu České republiky i legislativu Evropské unie, dokumenty z rozhodovací činnosti českých i evropských soudů, odbornou literaturu, články, komentáře odborníků a další užitečné zdroje informací. Skvělá pomůcka pro naše žáky pro jejich profesní přípravu.

Distanční výuka pokračuje

Distanční výuka pokračuje

28. 02. 2021

Maturanti, žáci třetích ročníků učebních ročníků i pedagogický sbor se těšili na avizovaný návrat do budovy školy. Rozhodnutím vlády od 1. 3. 2021 pokračuje distanční forma výuky. Pokračují proto i on-line maturitní semináře a webináře k odborným předmětům a závěrečným zkouškám. Víme, že studium v současných podmínkách není jednoduché, ale je třeba, aby se všichni žáci výuky aktivně účastnili.

Pro relaxaci se podívejte na soutěž na facebookové stránce školy. Společně to zvládneme!

NAŠE SOUTĚŽ ZNÁ VÍTĚZE

NAŠE SOUTĚŽ ZNÁ VÍTĚZE

25. 02. 2021

Děkujeme všem účastníkům, kteří svými příspěvky oživili naše facebookové stránky. V ředitelně školy čekají na pět nejúspěšnějších hezké ceny. Bližší informace vítězům odešleme do konce tohoto týdne prostřednictvím systému Bakaláři.

Vítězné fotografie včetně výherců najdete zde.

Schůzka školního parlamentu

Schůzka školního parlamentu

19. 02. 2021

Distanční výuka v naší škole probíhá na velmi dobré úrovni a realizujeme i další aktivity. Ve čtvrtek 18. 2. 2021 navštívili zájemci o studium on-line den otevřených dveří, v pátek 19. 2. 2021 se téměř 50 zástupců jednotlivých tříd sešlo k jednání školního parlamentu. V on-line vystoupeních vedení školy byli seznámeni s aktuálními organizačními záměry pro nadcházející období. Hlavní informací byl návrat maturantů a žáků třetích ročníků učebních oborů do budovy školy. Pan ředitel konstatoval, že byť všichni věříme, že se tak stane 1. 3. 2021, v současné chvíli MŠMT konkrétní pokyny nevydalo. Pedagogové jsou připraveni, školní jídelna funguje. Mgr. Kyrych ve svém vystoupení hovořila o nezbytnosti pohybu a správných stravovacích návyků. Pro žáky jsou připraveny webináře na toto téma, žáci zde naleznou praktická cvičení i příklady správné životosprávy. Mgr. Renata Svobodová podala přítomným návody, na koho se obrátit v případě psychické nepohody či depresí.

Ředitel školy slíbil, že po návratu žáků do školy a zlepšení epidemické situace, plánujeme mimo výuky i sportovní a pobytové aktivity pro všechny naše žáky. Věříme v lepší časy a těšíme se.

Aktuální informace k nástupu žáků do škol od 1. 3. 2021 obdržíte v systému Bakaláři. Foto ze schůzky parlamentu naleznete zde.

Přihlášky ke studiu

Přihlášky ke studiu

18. 02. 2021

Vážení, řádně vyplněné přihlášky ke studiu mohou uchazeči či zákonní zástupci odevzdávat od 1. 2. 2021 na studijní oddělení školy nebo zasílat poštou na adresu školy. Přihlášky je třeba odevzdat nejpozději do 1. března 2021.

Úřední hodiny studijního oddělení:

– PO, ÚT, ST – 7:00 - 15:30 hodin
– ČT – 7:00 - 16:50 hodin
– PÁ – 7:00 - 14:30 hodin

Připravujeme další den otevřených dveří

Připravujeme další den otevřených dveří

14. 02. 2021

Z důvodu velkého zájmu veřejnosti chystáme na únor ještě jeden den otevřených dveří, více info zde.

Uskuteční se on-line ve čtvrtek 18. 2. 2021 v době 15:30 – 18:00 hodin. Na webových stránkách školy budou zveřejněny odkazy, přes které se dostanete k učitelům konkrétního studijního a učebního oboru. Tímto způsobem můžete získat podrobné informace o studiu v naší škole i aktuální informace k přijímacímu řízení. Odkazy budou funkční pouze v době od 15:30 do 18 hodin. Těšíme se na Vás, ředitel školy.

Logisté budou využívat špičkový výukový program

Logisté budou využívat špičkový výukový program

10. 02. 2021

Pouze devět škol v České republice je zapojeno do projektu Univerzity Pardubice, který je zaměřen na měnící se potřeby trhu práce v sektoru dopravy a spojů. Jednou z těch devíti je i naše škola. Hlavním přínosem projektu je výukový logistický software a systém praxí a stáží, využívající marketingových dovedností, určený prioritně pro žáky oboru Logistické a finanční služby. Témata jsou zaměřena například na oblast E-commerce v rámci distribuční logistiky, zelenou logistiku či city logistiku. Je to další z kroků, kterými se snažíme zkvalitnit přípravu našich žáků pro jejich profesní uplatnění.
Vedení školy děkuje Štěpánovi Menšíkovi (třída L3), který se v rámci tohoto projektu aktivně účastnil on-line konference pro zástupce středoškoláků. Poděkování patří také Ing. Nobilisové a Mgr. Jelínkové, které se tento projekt ve spolupráci s Univerzitou Pardubice v naší škole realizují.

O jarních prázdninách se ve škole děly věci

O jarních prázdninách se ve škole děly věci

08. 02. 2021

Uplynulý týden žila budova školy nebývalým ruchem. Ve spolupráci se spolkem Beneška se realizovala další etapa plánované modernizace školy. Konkrétně se novým nábytkem vybavily učebny 005, 103 a 204, kabinet odborného výcviku, infocentrum se proměnilo v úžasné zázemí pro pedagogy. Ve škole je to zase o trochu krásnější. Přesto zde něco zásadního chybí. Jsou to žáci a jejich učitelé, kteří i nadále pokračují v distanční výuce. Pevně věříme, že v březnu si všechny novinky společně užijeme už v budově školy. Foto naleznete zde.

Vysvědčení a jarní prázdniny

Vysvědčení a jarní prázdniny

30. 01. 2021

Ve čtvrtek 28. 1. 2021 dostali naši žáci vysvědčení za 1. pololetí. Třídnické hodiny proběhly on-line, s žáky celé školy hovořil i pan ředitel. Papírové vysvědčení nahradilo sdělení v systému Bakaláři. Žáci byli hodnoceni klasickými známkami, neklasifikovaných žáků bylo pomálu. Ředitel školy děkuje za nelehkou práci v prvním pololetí žákům i pedagogickému sboru. Přejeme Vám krásné jarní prázdniny, využijte je k odpočinku a načerpání nových sil. Budeme je všichni určitě potřebovat.

Výuka začíná 8. 2. 2021, zda to bude on-line či distančně, určí vládní nařízení. Sledujte prosím Bakaláře i tyto webové stránky.

Fotografie ze on-line setkání najdete zde.

1. kolo přijímacího řízení

1. kolo přijímacího řízení

27. 01. 2021

Vážení uchazeči, vážení rodiče,
k 22. 1. 2021 jsme vyhlásili 1. kolo přijímacího řízení pro maturitní a učební obory. Podrobnosti jsou uvedeny v záložce Přijímací řízení zde.

Hrdinky dnešní doby

Hrdinky dnešní doby

26. 01. 2021

Sociální činnost je čtyřletý maturitní obor, který připravuje žáky pro práci v sociální sféře. V současné nelehké a zvláštní době jsou to právě žákyně tohoto zaměření, na které jsme moc pyšní. Již na jaře začaly dívky docházet do ústavů sociální péče a domovů pro seniory. Celkem patnáct jich v těchto zařízeních v současné době vypomáhá. A nejen to. Samozřejmě souběžně s touto aktivitou musí zvládat i distanční výuku.

Jsou to skvělá děvčata. Fotografie z praxe žáků najdete zde. Poděkování řediteli školy najdete zde.

On-line den otevřených dveří se vydařil a u nás se nikdo nezbláznil

On-line den otevřených dveří se vydařil a u nás se nikdo nezbláznil

21. 01. 2021

Čtvrtek 21. 1. 2021 byl mediálně inzerován jako výjimečný den. V naší škole probíhal on-line den otevřených dveří, který jsme si moc přáli realizovat v budově. Ředitel míní, PES mění. V podvečerním čase usedlo téměř 30 pedagogů ke svým počítačům a bylo připraveno odpovídat na dotazy zájemců o studium. Akce byla velmi úspěšná, návštěvnost žáků i rodičů byla úžasná. Rekapitulace: Těšíme se na naše nové žáky. Přihlášky a další info na webu – přijímací řízení.

A proč se u nás nikdo nezbláznil?

Škola má 72 zaměstnanců. Ani jeden z nich by nešel sáňkovat do Lidic, šokovaní jsme všichni. Jsme v údivu, kam až může klesnout dění v Poslanecké sněmovně.

U nás jsme se nezbláznili. Náš tým jsou slušní lidé s vysokým morálním kreditem. Jsme otevřená, efektivní, fungující a moderní škola.

Zdraví vás učitelé

Zdraví vás učitelé

19. 01. 2021

Dnešní den začal provozní poradou pedagogů naší školy. Řešilo se distanční vyučování i uzavírání klasifikace. Konstatovali jsme, že se učitelé i žáci opravdu těší na návrat do školní budovy. Nyní však nezbývá, než ještě chvíli vydržet. Máváme všem žákům a přátelům naší školy. Společně to zvládneme, ředitel školy.

Fotografii z videokonference učitelů najdete zde.

Den otevřených dveří on-line

Den otevřených dveří on-line

08. 01. 2021

Ve čtvrtek 21. 1. 2021 se v době 15:30 – 18:00 hodin uskuteční on-line den otevřených dveří. Na webových stránkách školy budou zveřejněny odkazy, přes které se dostanete k učitelům konkrétního studijního a učebního oboru. Tímto způsobem můžete získat podrobné informace o studiu v naší škole. Odkazy budou funkční pouze v době od 15:30 do 18 hodin. Těšíme se na Vás, ředitel školy.

Do zahájení:

Plakát ke stažení zde.

Otevření školní jídelny

Otevření školní jídelny

07. 01. 2021

Od pondělí 11. 1. 2021 je školní jídelna znovu otevřena. Stravu je možné odebírat pouze přes výdejní okénko u vchodu do školní jídelny. Oběd bude připraven v jednorázovém obalu (cena obalu 10 Kč, platba při převzetí v okénku). Výdejní doba 11:30 – 12:30 hodin. Objednávání obědů zůstává v nezměněné formě, platby obědů bezhotovostně.

Vstoupili jsme do roku 2021

Vstoupili jsme do roku 2021

05. 01. 2021

V pondělí 4. 1. 2021 jsme zahájili výuku po vánočních prázdninách. Z nařízení vlády je její forma distanční, ve škole neprobíhá ani odborný výcvik žáků učebních oborů. Všechny aktuální informace jsou žákům i rodičům k dispozici v systému Bakaláři.

Do roku 2021 přejeme všem především pevné zdraví.

Kalendářní rok končí

Kalendářní rok končí

18. 12. 2020

Pátek 18. 12. 2020 byl posledním dnem, kdy probíhala v naší škole výuka. Měla distanční formu, která byla ještě před rokem něčím nevídaným. V roce 2020 ji báječně zvládli naši pedagogové a drtivá většina žáků.

Přejme si pro rok 2021 především pevné zdraví, štěstí, optimismus a návrat k normální školní docházce. Přání ředitele školy naleznete zde.

Těšíme se na viděnou 4. 1. 2021.

Aktuální informace

Aktuální informace

16. 12. 2020

Vážení žáci, vážení rodiče, dovolujeme si Vás informovat o organizaci následujících dní.
Vzhledem k nepříznivé epidemické situaci, rozhodl ředitel školy o přechodu na distanční formu výuky.
Konkrétně to znamená, že ve čtvrtek 17. 12. a v pátek 18. 12. 2020 se budou učit všichni žáci z domova. Žáci, kteří vykonávají v těchto dnech odborný výcvik, obdrží podrobné informace od Mgr. Parmové.
Od pondělí 21. 12. 2020 se výuka nekoná, všichni žáci jsou doma, protože 21. 12. a 22. 12. 2020 jsou dny boje proti covidu, které vyhlásilo MŠMT. Od středy 23. 12. 2020 začínají vánoční prázdniny. Žáci se vracejí do školy v pondělí 4. 1. 2021.
Vzhledem k tomu, že se epidemická opatření průběžně mění, sledujte prosím na konci prosince aktuální informace v Bakalářích.
S přáním pevného zdraví, vedení školy.

V tomto týdnu se nám dařilo

V tomto týdnu se nám dařilo

11. 12. 2020

- V pondělí 7. 12. 2020 jsme zahájili výuku i pro postupující ročníky rotačním způsobem. Nástup zachytila kamera České televize. Reportáž můžete vidět na webu školy v sekci Video.

- V úterý 8. 12. 2020 se naše škola aktivně zapojila do on-line veletrhu středních škol, který zastřešovala Krajská hospodářská komora.

- Žákyně učebního oboru Aranžér vyzdobily školu vánoční dekorací.

- Ve čtvrtek 10. 12. 2020 se uskutečnil druhý den otevřených dveří v tomto školním roce. Stejně jako ten předešlý v listopadu, měl virtuální formu. Je zřejmé, že tento způsob komunikace je v současné době velmi dobrá volba. Tým našich pedagogů, který s veřejností komunikoval, hodnotí tuto akci jako výbornou. Těší nás, že zájem dětí i jejich rodičů o naší školu je i v tomto školním roce značný. Ti, kteří prosincový den otevřených dveří nestihli, budou mít šanci ještě 21. 1. 2021.

- V pátek 11. 12. 2020 jsme slavnostně otevřeli prostory nové počítačové učebny. Učebna je vybavena novými moderními počítači včetně webkamer a mikrofonů. Na fotografie se podívejte zde.

Přejeme Vám hezký adventní čas, ředitel školy.

POZOR DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAČÍNÁ!!!

POZOR DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAČÍNÁ!!!

10. 12. 2020

Začínáme v 15:30

Vážení uchazeči, vážení zákonní zástupci,

zde jsme pro Vás připravili odkazy na vstup do virtuálních místností našeho dne otevřených dveří. Vítáme Vás.


Střední vzdělání s výučním listem:

Kuchař-číšník
65-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Prodavač
66-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Aranžér
66-52-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit


Střední vzdělání s maturitní zkouškou:

Logistické a finanční služby
37-42-M/01| délka: 4 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Veřejnosprávní činnost
68-43-M/01| délka: 4 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Sociální činnost
75-41-M/01 | délka: 4 roky; | denní forma vzdělávání – vstoupit


Střední vzdělání s maturitní zkouškou: nástavba

Podnikání
64-41-L/51 | délka: 2 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Gastronomie
65-41-L/51 | délka: 2 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Potřebujete poradit? Jsme Vám k dispozici zde – vstoupitV případě, že nevlastníte účet google je možné se přihlásit pomocí školního účtu, vytvořeného speciálně pro den otevřených dveří.

Přihlašovací jméno: dod@sosasoukladno.cz
Heslo: 12345678


V případě problému se můžeme obrátit na tel. č. 724 122 344 Mgr. Jan Smital.

Další krok k normálnímu stavu

Další krok k normálnímu stavu

08. 12. 2020

V pondělí 7. 12. 2020 se do rotační prezenční výuky vrátili další žáci naší školy. Přísná hygienická opatření na jedné straně, velká radost ze setkání se spolužáky na straně druhé. Žáci učebních oborů docházejí na odborný výcvik a vše vypadá, že školní život se navrací k normálu. Přejí si to žáci, rodiče i pedagogové. Věříme, že vše se v dobré obrátí.

Na pondělní události se optikou České televize podívejte zde.

V nouzi poznáš přátele

V nouzi poznáš přátele

05. 12. 2020

Zaměstnankyně naší školy a její rodina se dostala do velmi tíživé situace. Požár jim poničil dům i jeho zařízení. Tato nešťastná událost vyvolala velkou vlnu solidarity. Byla vyhlášena sbírka, do které se zapojila drtivá většina zaměstnanců školy. Ve čtvrtek 3. 12. 2020 ředitel školy předal rodině výsledek této aktivity, šek ve výši 50 000 Kč.

Zaměstnanci školy ukázali, že nejsou lhostejní ke svému okolí, že jsou přátelský a empatický kolektiv. Děkujeme.

Voucher ke stažení zde.

Den otevřených dveří opět on-line

Den otevřených dveří opět on-line

27. 11. 2020

Ve čtvrtek 10. 12. 2020 se v době 15:30 – 18:00 hodin uskuteční on-line den otevřených dveří. Na webových stránkách školy budou zveřejněny odkazy, přes které se dostanete k učitelům konkrétního studijního či učebního oboru. Tímto způsobem můžete získat podrobné informace o studiu v naší škole. Odkazy budou funkční pouze v době od 15:30 do 18 hodin. Těšíme se na Vás, ředitel školy.

Leták naleznete zde

Zpátky ve škole

Zpátky ve škole

26. 11. 2020

Díky rozvolnění protiepidemických opatření se ve středu 25. 11. 2020 navrátila k prezenční formě výuky část žáků naší školy. Do lavic usedli maturanti a žáci třetích ročníků učebních oborů, do budovy školy se vrátil i kompletní pedagogický sbor. Byl povolen i odborný výcvik kuchařů, aranžérek a prodavačů. Většina žáků nastoupila na svá pracoviště, komplikace nastaly pouze v případě restaurací, které jsou zavřené.

Žáci a zaměstnanci školy vchází do budovy školy přes termokameru, která měří tělesnou teplotu. Následně příjemný hlas sdělí, zda je žák z hlediska teploty způsobilý pro výuku, vyzve k nasazení roušky a určí, zda osoba na displeji je naším žákem.

Všichni jsme rádi, že alespoň část žáků mohla opustit on-line výuku a začít chodit do školy. Dodržujeme hygienická pravidla a věříme, že bude v brzké době povolen vstup i ostatním žákům. Fotografie z návratu žáků do školy najdete zde.

Den otevřených dveří se vydařil

Den otevřených dveří se vydařil

23. 11. 2020

Naše škola otevřela dveře veřejnosti v plánovaném termínu 19. 11. 2020, tentokrát poprvé on-line. Budoucí žáci a jejich rodiče měli možnost zjistit si konkrétní informace o studijních a učebních oborech, získat odpovědi na svoje otázky o fungování školy. V době prezenční výuky do školy na tyto akce přicházejí desítky lidí. Návštěv formou on-line setkání bylo podstatně méně. Kdo se připojil, byl spokojen, protože si mohl pohovořit s pedagogy i vedením školy. Vedle tradičních otázek se nově rodiče zajímali o to, jak v naší škole probíhá distanční výuka.

Den otevřených dveří hodnotíme, v kontextu současných mimořádných pravidel, jako velmi dobrou akci.

POZOR DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAČÍNÁ!!!

POZOR DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ZAČÍNÁ!!!

19. 11. 2020

Začínáme v 15:30

Vážení uchazeči, vážení zákonní zástupci,

zde jsme pro Vás připravili odkazy na vstup do virtuálních místností našeho dne otevřených dveří. Vítáme Vás.Střední vzdělání s výučním listem:

Kuchař-číšník
65-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Prodavač
66-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Aranžér
66-52-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit


Střední vzdělání s maturitní zkouškou:

Logistické a finanční služby
37-42-M/01| délka: 4 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Veřejnosprávní činnost
68-43-M/01| délka: 4 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Sociální činnost
75-41-M/01 | délka: 4 roky; | denní forma vzdělávání – vstoupitStřední vzdělání s maturitní zkouškou: nástavba

Podnikání
64-41-L/51 | délka: 2 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Gastronomie
65-41-L/51 | délka: 2 roky | denní forma vzdělávání – vstoupit

Potřebujete poradit?Jsme Vám k dispozici zde – vstoupitV případě, že nevlastníte účet google je možné se přihlásit pomocí školního účtu, vytvořeného speciálně pro den otevřených dveří.

Přihlašovací jméno: dod@sosasoukladno.cz
Heslo: 12345678


V případě problému se můžeme obrátit na tel. č. 725 802 214 pí Panenková.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

17. 11. 2020

Ve čtvrtek 19. 11. 2020 se v době 15:30 – 18:00 hodin uskuteční on-line den otevřených dveří. Jak to bude probíhat? Na této webové stránce školy budou zveřejněny odkazy, přes které se dostanete k učitelům konkrétního studijního či učebního oboru. Tímto způsobem můžete získat podrobné informace o studiu v naší škole. Odkazy budou funkční pouze v době od 15:30 do 18 hodin. Těšíme se na Vás.

Leták naleznete zde

Otevření jídelny

Otevření jídelny

16. 11. 2020

Od pondělí 23. 11. 2020 je školní jídelna znovu otevřena. Stravu je možné odebírat pouze přes výdejní okénko u vchodu do školní jídelny. Oběd bude připraven v jednorázovém obalu (cena obalu 10 Kč, platba při převzetí v okénku). Výdejní doba 11:30 – 12:30 hodin. Objednávání obědů zůstává v nezměněné formě, platby obědů bezhotovostně.

Hodnotíme 1. čtvrtletí školního roku.

Hodnotíme 1. čtvrtletí školního roku.

11. 11. 2020

Máme za sebou první čtvrtletí letošního školního roku, což je důvod k bilancování prospěchu a účasti žáků ve výuce. Můžeme konstatovat, že v naší škole jsme zvládli přechod na distanční výuku velmi dobře. Více než 75% hodin probíhá formou videokonferencí, učitelé informují, že těchto hodin se účastní drtivá většina žáků, chválí je za aktivní spolupráci.

V úterý 10. 11. 2020 jsme realizovali odvážný experiment. Zorganizovali jsme virtuální třídní schůzky. Úspěch byl nad očekávání skvělý – účastnilo se 95% rodičů. Na programu schůzek byla klasifikace, účast žáků ve výuce a připomínky a náměty zákonných zástupců k distanční výuce. Ukazuje se, že žáci i rodiče jsou s výukou spokojeni, chválí aktivní a profesionální přístup pedagogického sboru.

V distanční výuce budeme se stejným optimistickým nasazením pokračovat i nadále. Největším přáním všech je návrat k prezenční formě výuky v budově školy.

Uzavření školní kuchyně

Uzavření školní kuchyně

04. 11. 2020

Vážení strávníci, v týdnu od 9. 11. 2020 do 13. 11. 2020 bude i nadále z organizačních důvodů uzavřena školní kuchyně. Děkujeme Vám za pochopení.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O OBNOVENÍ PROVOZU BUDOU V DOSTATEČNÉM PŘEDSTIHU ZVEŘEJNĚNY ZDE V AKTUALITÁCH.

On-line třídní schůzky

On-line třídní schůzky

03. 11. 2020

Vážení rodiče, vážení žáci, listopad je vždy obdobím, kdy zákonní zástupci přicházejí do školy na třídní schůzky. Letos jsou školy uzavřené, proto se v budově školy nesejdeme. Třídní schůzky budeme realizovat ve virtuální podobě v úterý 10. 11. v době od 16:30 – 17:30 hodin. Třídní učitelé Vám poskytnou informace o docházce, prospěchu i aktuální informace o organizaci výuky v dalším období.

Přístupová hesla ke vstupu na třídní schůzku obdržíte od třídního učitele na e-mailové adresy svých dětí a do zprávy v systému Bakaláři v úterý 10. 11. 2020. V případě, že se nemůžete třídní schůzky zúčastnit, kontaktujte prosím třídního učitele. Těšíme se na setkání s Vámi, ředitel školy.

Výroční zpráva školy

Výroční zpráva školy

03. 11. 2020

Výroční zprávu za školní rok 2019/2020 najdete zde.

Maturitní zkoušky

Maturitní zkoušky

29. 10. 2020

Vzhledem k novelizaci vyhlášky č. 177/2009 ze dne 15. 10. 2020 jsme byli nuceni upravit podmínky konání maturitních zkoušek ve školním roce 2020/2021. Více informací zde.

Uzavření školní kuchyně

Uzavření školní kuchyně

27. 10. 2020

Vážení strávníci, v týdnu od 2. 11. 2020 do 6. 11. 2020 bude z organizačních důvodů uzavřena školní kuchyně. Objednané obědy budou automaticky odhlášeny. Děkujeme Vám za pochopení.

AKTUÁLNÍ INFORMACE O OBNOVENÍ PROVOZU BUDOU V DOSTATEČNÉM PŘEDSTIHU ZVEŘEJNĚNY ZDE V AKTUALITÁCH.

Uzavření studijního oddělení

Uzavření studijního oddělení

27. 10. 2020

Studijní oddělení školy bude ve dnech 29. a 30. 10. 2020 zcela uzavřeno, od 2. 11. 2020 bude v provozu bez omezení, tj. PO – PÁ 10:00 – 12:00 hodin. V případě potřeby je možné nás kontaktovat na tel: 725 802 214.

Aktuální postřehy ze života školy

Aktuální postřehy ze života školy

22. 10. 2020

Ve škole úspěšně pokračuje distanční výuka, virtuálně probíhá i odborný výcvik. Několik žákyň oboru Sociální činnost pracuje v sociálních službách ve stacionářích a domovech pro seniory. Vedení školy jim děkuje, jsme na Vás pyšní. Část zaměstnanců školy pomáhá s přípravou prostor v nemocnici, kde budou umístěna další potřebná lůžka. Děkujeme.

V týdnu od 26. 10. do 30. 10. 2020 mají žáci podzimní prázdniny. Distanční výuka začíná opět v pondělí 2. 11. 2020, změny v rozvrhu naleznete v systému Bakaláři.

Organizace výuky od 14. 10. 2020

Organizace výuky od 14. 10. 2020

13. 10. 2020

Z důvodů vládních nařízení dochází k dalším změnám v organizaci výuky. Pokračuje distanční výuka, ruší se odborný výcvik. Žáci nebudou docházet na pracoviště, ale budou se připravovat pod vedením učitelů ODV distanční formou z domova.

Od středy 14. 10. 2020 dochází k úpravě vydávání obědů ve školní jídelně. Stravu je možné odebírat pouze přes výdejní okénko u vchodu do školní jídelny. Oběd bude připraven v jednorázovém obalu (cena obalu 10 Kč, platba při převzetí v okénku). Výdejní doba 11:30 – 12:30 hodin. Objednávání obědů zůstává v nezměněné formě, platby obědů bezhotovostně.

Burza škol

Burza škol

11. 10. 2020

Letošní Veletrh vzdělávání v DK Sítná v Kladně byl zrušen, ale přesto mají deváťáci šanci získat informace o středních školách. V úterý 13. 10. 2020 se uskuteční burza škol on-line. Pedagogové naší školy jsou připraveni odpovídat na dotazy zájemců o studium. Více informací naleznete zde. Těšíme se na Váš zájem.

Změna úředních hodin platná od středy 14. 10. 2020

Změna úředních hodin platná od středy 14. 10. 2020

11. 10. 2020

Na základě opatření vlády ČR dochází k úpravě úředních hodin podatelny a studijního oddělení školy.
PO - PÁ 10:00 - 12:00 hodin
Žádáme Vás tímto, abyste omezili osobní návštěvy naší školy na minimum. Doporučujeme Vám komunikaci elektronickou nebo telefonickou formou. V neodkladných případech budou sloužit výše uvedené úřední hodiny.
Při osobním kontaktu v budově školy prosím dodržujte níže uvedená pravidla:
- rozestupy alespoň 2 metry,
- před vstupem do kanceláře si vydezinfikujte ruce,
- do kanceláře vstupujte jednotlivě,
- vstupujte pouze s použitím ochranných prostředků dýchacích cest.

Distanční výuka začala

Distanční výuka začala

04. 10. 2020

Na základě vyhlášení nouzového stavu a souvisejících nařízení přešla naše škola od pondělí 5. 10. 2020 na distanční formu výuky. Převážná část hodin probíhá pomocí videokonferencí, pedagogové vyučují z prostor školy. Na rozdíl od minulého školního roku je nyní tato forma výuky pro všechny žáky povinná. Žáci, kteří vykonávají odborný výcvik, docházejí na pracoviště dle platného rozpisu. Pokud nebude určeno jinak, k prezenční formě výuky se vrátíme v pondělí 19. 10. 2020.

90. výročí založení školy

90. výročí založení školy

24. 09. 2020

Před devadesáti lety, úplně přesně 28. 9. 1930, byla naše škola založena jako Masarykova škola práce.

Historická výročí školy jsou vždy důvodem ke vzpomínání, bilancování a hlavně ke společnému setkávání generací absolventů, zaměstnanců i současných žáků školy. Je to příležitost zvolnit alespoň na chvíli uspěchané tempo dnešní doby a zavzpomínat na společné zážitky prožité ve školních lavicích i mimo ně.

Školu každoročně opouští absolventi, vybaveni odbornými znalostmi, které zúročí na trhu práce, jejich úspěšnost nás velmi těší. Jsme hrdi na to, že v současnosti patří naše škola k nejúspěšnějším v regionu Kladno.

Na pátek 25. 9. 2020 jsme měli pečlivě připravený program pro naše žáky i všechny příchozí hosty. Vše jsme pod tíhou současné epidemiologické situace přesunuli na červen 2021. Výročí si zaměstnanci připomněli 25. 9. 2020 pouze v komorním duchu. Byla to také příležitost k otevření nově vybavených prostor pro studenou kuchyni. Toto moderní zázemí bude sloužit našim žákům nejen pro výrobu občerstvení do školního bufetu, ale i pro přípravu cateringu na různé akce, které škola zajišťuje. Na foto se podívejte zde. Článek o výročí školy najdete zde.

Ředitelské volno

Ředitelské volno

21. 09. 2020

Ředitel školy v souladu s ustanovením § 24, odst.2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů a s ustanovením § 2 odst. 5 vyhlášky č. 16/2005 Sb. o organizaci školního roku, vyhlašuje dne 25. 9. 2020 z důvodu organizačního zabezpečení výuky volný den.

Pedagogičtí i provozní zaměstnanci včetně vedení školy budou na svém pracovišti.

Pro větší bezpečnost našich žáků a zaměstnanců

Pro větší bezpečnost našich žáků a zaměstnanců

16. 09. 2020

Od počátku tohoto školního roku řeší vedení školy širokou škálu hygienických opatření, jejichž cílem je ochránit zdraví žáků i zaměstnanců. Ve čtvrtek 17. 9. 2020 byla ve vestibulu školy istalována termokamera. Byla pořízena za finanční podpory spolku Beneška s cílem zjednodušit ranní kontrolu žáků ve spojení s rozpoznáním totožnosti žáků a zaměstnanců. Tato pomůcka se jeví jako velmi užitečná. Její software umí do své paměti uložit obličeje žáků i zaměstnanců (získal je ze systému Bakaláři) a následně příjemný hlas sdělí, zda je žák z hlediska teploty způsobilý pro výuku, vyzve k nasazení roušky a určí, zda osoba na displeji je naším žákem. Naše škola disponuje výborným technickým vybavením a věříme, že tato bezpečnostní pomůcka nám pomůže ještě lépe zvládnout současné náročné období.

Kladno hází

Kladno hází

16. 09. 2020

Sportovní příznivci měli ve středu 16. 9. 2020 jedinečnou příležitost zhlédnout hvězdně obsazenou sportovní událost Kladno hází. Naše škola se stala partnery akce, zajišťovali jsme občerstvení pro sportovce i hosty. Žáci v roli diváků byli nadšeni, pochvalu dostali i žáci učebního oboru Kuchař-číšník. Foto naleznete zde.

90. výročí založení školy

90. výročí založení školy

14. 09. 2020

Vzhledem k aktuální epidemické situaci dochází ke změnám plánovaných akcí. V pátek 25. 9. 2020 se ruší program pro veřejnost, respektive se přesouvá na červen 2021. Dopolední program pro žáky se bude realizovat formou projektového dne. Výročí si současní žáci a zaměstnanci připomenou hezky a důstojně.

Aktuální informace

Aktuální informace

06. 09. 2020

Všechny informace o nově zaváděných protiepidemiologických opatřeních souvisejících s COVID 19 a změny v organizaci výuky najdete v systému Bakaláři. V případě technických problémů s přihlášením kontaktujte ZŘŠ Mgr. et Mgr. Jana Smitala (smital@sosasoukladno.cz).

Školní rok úspěšně zahájen

Školní rok úspěšně zahájen

31. 08. 2020

Prázdniny skončily, nový školní rok je tady. Zajisté bude v návaznosti na současnou koronavirovou situaci trochu jiný než roky předešlé. Prvního září se naše škola zaplnila více než 500 žáky a výuka začala. Přejeme žákům i pedagogům pevné zdraví a úspěšný školní rok 2020 – 2021. Na foto ze zahájení se podívejte zde.

90. narozeniny školy

90. narozeniny školy

25. 08. 2020

Vážení kolegové, žáci, rodiče, absolventi a přátelé naší školy, před námi je výročí 90 let od založení školy. Srdečně Vás všechny zvu na setkání v naší škole, které proběhne v pátek 25. 9. 2020 od 11:00 do 18:00 hodin. Potěší nás Vaše účast, Mgr. Petr Paták, DiS. - ředitel školy.

Pozvánka ke stažení zde

Upozornění pro žáky, kteří se přihlásili do podzimního kola maturit 2020

Upozornění pro žáky, kteří se přihlásili do podzimního kola maturit 2020

29. 07. 2020

Do emailové pošty jste 29. 7. 2020 obdrželi "Výpis z přihlášky k maturitní zkoušce". Výpis pozorně přečtěte, v případě nějakých nesrovnalosti do 4. 8. 2020 nesouhlasné údaje nahlaste k opravě. Později již nelze nic opravit.

Upozornění: Ti, kteří se přihlásili k opravnému termínu k ČJL nebo cizímu jazyku a byli již přihlášení na jaře 2020, mají zaškrtnutou písemnou práci - zároveň je tam poznámka, že ji podle §22 a 28 zákona č. 135/2020 Sb. o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020, nekonají.

Žáci žádající o PUP obdrželi dva emaily, v druhém jsou specifikovány upravené podmínky zkoušek u konkrétního žáka.

V průběhu měsíce srpna obdržíte pozvánku k písemným zkouškám. Nezapomeňte si nechat na sběrné škole, kde budete konat zkoušky, ověřit pomůcky (kalkulačku).

Ústní zkoušky se budou konat 14. 9. 2020 od 8 hodin.

Upozornění pro žáky, kteří maturovali na jaře 2020

Upozornění pro žáky, kteří maturovali na jaře 2020

29. 07. 2020

Na studijním oddělení si vyzvedněte "Protokol o výsledcích společné části maturitní zkoušky žáka". Protokol je vypracován, orazítkován a podepsán ředitelem CERMATu. Nelze jej posílat poštou ani emailem. Žáků, kteří jsou přihlášeni do VPŽ se tato výzva netýká. Protokol již obdrželi a mohli si ho stáhnout.

Krásné prázdniny, úřední hodiny

Krásné prázdniny, úřední hodiny

06. 07. 2020

Vedení školy přeje všem žákům a zaměstnancům krásné a pohodové léto. Úřední hodiny jsou od 1. 7. do 31. 8. 2020 jsou od 8:00 do 13:00 hodin. Po telefonické domluvě je možné si domluvit i jiný termín (tel: 312 278 041).

Přání ke stažení zde.

Děkovali jsme hasičům a policistům

Děkovali jsme hasičům a policistům

05. 07. 2020

Začátkem prázdnin skončila platnost některých hygienických opatření a všichni si přejí, aby se život navrátil do normálních kolejí. Je to ale i čas, kdy je třeba ohlédnout se do týdnů minulých. Vedení střední školy na náměstí Edvarda Beneše v Kladně zorganizovalo akci, v rámci které poděkovalo hasičům i policistům za jejich práci při zvládání pandemie.

Střední škola sídlí v těsném sousedství hasičského záchranného sboru a Policie ČR. O příslušnících těchto složek se hovoří jako o lidech v první linii. Těm je opravdu třeba poděkovat.

V pondělí 29. června přijali hasiči i policisté pozvání na přátelské setkání do prostor školní jídelny. V úvodu si vzal slovo ředitel školy Petr Paták a glosoval uplynulé měsíce z úhlu pohledu žáků a učitelů, kteří to zajisté neměli lehké. Poté vzdal velký hold přítomným hasičům, policistům a jejich kolegům. „Vážíme si jejich práce, jsme vděčni, že se na ně můžeme v této komplikované době opravdu spolehnout. Děkujeme profesionálům,“ uvedl ředitel. Malým dárkem pro všechny zúčastněné byl sváteční oběd.

Článek s fotografiemi najdete zde.

DŮLEŽITÉ INFORMACE K ZÁVĚREČNÝM ZKOUŠKÁM v podzimním termínu

DŮLEŽITÉ INFORMACE K ZÁVĚREČNÝM ZKOUŠKÁM v podzimním termínu

29. 06. 2020

Příkaz ředitele č. 4/2020 Závěrečné zkoušky v podzimním termínu zde.

Příkaz ředitele č. 4/2020 Tabulka závěrečné zkoušky v podzimním termínu zde.

Končí školní rok 2019 – 2020

Končí školní rok 2019 – 2020

28. 06. 2020

Pátek 26. 6. 2020 byl v naší škole dnem předávání vysvědčení. Mnozí žáci se fyzicky viděli poprvé od 6. března. Tehdy odešli na jarní prázdniny, v průběhu kterých se uzavřely školy. Dnešní den se proto nesl v duchu radostných setkání spolužáků. Příznivá byla díky ministerských pokynům i drtivá většina vysvědčení. Na atmosféru ve škole se můžete podívat zde.

2. kolo přijímacího řízení aktualizace k 26. 6. 2020

2. kolo přijímacího řízení aktualizace k 26. 6. 2020

25. 06. 2020

2. kolo přijímacího řízení do učebního oboru Prodavač 66-51-H/01 zde.

2. kolo přijímacího řízení do ostatních učebních a maturitních oborů zde.

Předání maturitních vysvědčení

Předání maturitních vysvědčení

22. 06. 2020

Letošní školní rok spěje zvolna ke konci, pro maturanty bylo posledním dnem působení ve škole pondělí 22. 6. 2020. Ti, kteří maturitu zvládli, dostali z rukou svých třídních učitelů maturitní vysvědčení. Majestátní prostředí kladenské radnice bylo výjimečně nahrazeno prostorami naší školy. Foto naleznete zde.

Výsledky přijímacího řízení maturitních oborů do školního roku 2020/2021

Výsledky přijímacího řízení maturitních oborů do školního roku 2020/2021

14. 06. 2020

Výsledky přijímacího řízení maturitních oborů do školního roku 2020/2021 – více informací zde.

Úřední hodiny studijního oddělení jsou stanoveny PO – PÁ od 8:00 do 13:00 hodin. V případě potřeby je možné si domluvit na telefonních číslech 312 278 043 a 312 278 041 jednání mimo úřední hodiny.

Čím žije naše škola

Čím žije naše škola

12. 06. 2020

V tomto týdnu se žáci postupujících ročníků potkávali na třídnických hodinách. Třídní učitelé je seznámili s aktuálními informacemi o konzultacích i klasifikaci. Maturanti přicházejí na ústní část maturitní zkoušky, která se od let minulých liší jen přísnějšími hygienickými opatřeními. Jedno z nich je používání tabletů, které nahradily papírovou formu otázek. Neliší se ale ve výsledcích žáků. Někteří podávají excelentní výkony, jiní zvládají velmi dobře, ale objeví se i tací, kteří přípravu podcenili. Maturity končí příští týden, na foto z dosavadního průběhu se můžete podívat zde.

Připomínáme si lidickou tragédii

Připomínáme si lidickou tragédii

09. 06. 2020

Dnes 10. 6. 2020 uplynulo 78 let od vyhlazení Lidic nacisty. Trvalou připomínkou je obraz bývalého učitele naší školy Aloise Všetečky, který můžeme vidět v nejvyšším patře budovy. Je na něm uvedeno i 12 jmen mladých mužů, absolventů a žáků naší školy, kteří v Lidicích zemřeli. Nejen na ně dnes vzpomínáme. Fotografie najdete zde.

Vyučeni a šťastni

Vyučeni a šťastni

09. 06. 2020

V úterý 9. 6. 2020 patřilo v naší škole slavnostnímu předávání výučních listů. Poprvé po mnoha letech se tohoto radostného setkání nemohli z důvodů hygienických opatření zúčastnit rodiče. V průběhu dne se v budově školy vystřídali žáci třetích ročníků učebních oborů Aranžér, Kuchař-číšník a Prodavač. Výuční listy převzali z rukou svých třídních učitelek, milý projev k nim měl ředitel školy Mgr. Paták, účastnili se i vyučující. Všichni přítomní měli úplně stejný pocit – radost, že se žákům podařilo získat výuční list a vědomosti a dovednosti, které jsou velmi důležité pro jejich profesní život. V naší škole prožili hezké tři roky a my jim přejeme, ať se jim daří v pracovním a osobním životě, těšíme se, že se k nám budou vracet. Fotografie z předání výučních listů najdete zde.

Jednotná přijímací zkouška

Jednotná přijímací zkouška

08. 06. 2020

V pondělí 8. 6. 2020 konali žáci ze základních škol jednotnou přijímací zkoušku, která se skládala z didaktického testu z matematiky a didaktického testu z českého jazyka a literatury.

Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny na webových stránkách či v budově školy nejpozději v úterý 16. 6. 2020. Zápisové lístky je nutné odevzdat do 23. 6. 2020.

Fotografie z průběhu jednotné přijímací zkoušky najdete zde.

Skončily závěrečné zkoušky

Skončily závěrečné zkoušky

05. 06. 2020

Od středy 2. 6. 2020 skládali žáci učebních oborů ústní část závěrečné zkoušky. Atmosféra byla plná trémy, kterou ale v drtivé většině vystřídalo uvolnění po úspěšně zvládnuté zkoušce. Žáci podali v letošním školním roce výborné výkony, téměř 20 z nich prospělo s vyznamenáním. Foto ze zkoušek naleznete zde.

Výuční listy obdrží žáci z rukou třídních učitelů a ředitele školy v úterý 9. 6. 2020.

Třídní schůzky budoucích prvních ročníků

Třídní schůzky budoucích prvních ročníků

02. 06. 2020

Termín třídních schůzek zákonných zástupců žáků budoucích prvních ročníků byl z důvodu změny harmonogramu přijímacího řízení přesunut na čtvrtek 25. 6. 2020 od 16:00 hodin. Budeme se na Vás těšit.

Maturitní a závěrečné zkoušky 2020

Maturitní a závěrečné zkoušky 2020

28. 05. 2020

V úterý 26. 5. 2020 začala praktická část maturitních zkoušek a praktická část závěrečných zkoušek učebních oborů. V uplynulých dvou týdnech sice přicházeli žáci na konzultace, ale i přesto na mnohých z nich byla patrná nervozita. Nová byla situace pro aranžéry, kuchaře-číšníky a prodavače, kteří praktickou část v letošním školním roce z důvodů nestandardní situace v ČR vykonávají ve zkrácené verzi.

Všem žákům přejeme, aby se jim podařilo tyto zkoušky úspěšně zvládnout. Foto ze slavnostního zahájení i aktivit žáků naleznete zde.

Informace o přijímacím řízení

Informace o přijímacím řízení

24. 05. 2020

Přijímací řízení do MATURITNÍCH OBORŮ aktualizace k 22. 5. 2020

Text průvodního dopisu, který byl odesílán na e-mail uvedený na přihlášce ke studiu k nahlédnutí zde.

JEDNOTNÁ PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKA

Organizační pokyny k JPZ najdete zde.

MOTIVAČNÍ POHOVOR

pro vyplnění dotazníku klikněte zde.

Čestné prohlášení ke stažení zde.

Čím žije naše škola?

Čím žije naše škola?

21. 05. 2020

Distanční výuka žáků stále trvá, ale škola v uplynulých dnech výrazně ožila. Na pravidelné konzultace přicházejí žáci končících ročníků, v budově pracuje více než polovina členů pedagogického sboru. Funguje bufet i školní jídelna, ale do klasického provozu školy má současná situace daleko. Vzhledem k dodržování přísných hygienických pravidel se žáci o přestávkách neshlukují na chodbách a chybí zde klasický hluk běžného provozu. Jsou to ideální podmínky pro přípravu přítomných žáků, kterým 26. 5. 2020 začíná praktická část maturitní zkoušky a praktická část závěrečné zkoušky.

Velmi veselo je ale v jedné z učeben. Funguje zde „firemní školka“ pro děti našich zaměstnanců. Trochu učení, hodně hraní a mnoho aktivit na školní zahradě. Vedení školy děkuje "ředitelce školky" Mgr. Kyrych, která program pro děti zajišťuje.

Je zřejmé, že škola funguje velmi dobře. Fotografie ze života firemní školky najdete zde.

2. kolo přijímacího řízení

2. kolo přijímacího řízení

18. 05. 2020

2. kolo přijímacího řízení do učebního oboru Prodavač 66-51-H/01 zde.

Přijímací řízení aktualizace k 15. 5. 2020

Přijímací řízení aktualizace k 15. 5. 2020

14. 05. 2020
více informací naleznete zde.
Už jsme začali

Už jsme začali

11. 05. 2020

V pondělí 11. 5. 2020 se do škol vrátili maturanti a žáci učebních oborů, kteří budou vykonávat závěrečné zkoušky. Nejinak tomu bylo i v SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše v Kladně, kam na konzultační hodiny dorazili téměř všichni žáci končících ročníků. Čekala je celá řada nových hygienických opatření a aktuálních informací o studiu. Po vstupu do budovy jim byla bezkontaktně měřena teplota, k dispozici byla dezinfekce na ruce. V učebnách byl maximální počet přítomných 15, rozestupy byly dostatečné, bylo možné odložit roušku. Dopolední konzultace byly věnovány nejen učivu, ale i konkrétním informacím o klasifikaci žáků ve druhém pololetí, termínech a organizaci maturit a závěrečných zkoušek.

Celý článek najdete v Kladenských listech zde. Fotografie ze zahájení výuky najdete zde.

Aktuální informace

Aktuální informace

04. 05. 2020

Od 11. 5. 2020 budou ve škole probíhat konzultace pro žáky, kteří v letošním školním roce maturují a pro žáky, kteří vykonávají závěrečné zkoušky. Podrobnější informace pro žáky a rodiče zveřejnilo vedení školy v systému Bakaláři.

Pokyny MŠMT pro hodnocení žáků naleznete zde, pokyny MŠMT Ochrana zdraví a provoz středních škol pro období přípravy na maturitní a závěrečnou zkoušku v období do konce školního roku 2019 – 2020 naleznete zde.

Školní jídelna opět v provozu - v souladu s pokyny MŠMT pro úpravu provozních podmínek od 11. 5. 2019 zahajuje provoz školní jídelna. V prostorách jídelny budou obědy poskytovány žákům, kteří docházejí na konzultace a zaměstnancům. Strávníci z řad veřejnosti si budou odebírat obědy u výdejního okénka v jednorázových plastových boxech v době 11:30 – 12:30 hodin. Obědy si objednávejte standardní cestou.

Distanční výuka se nám daří

Distanční výuka se nám daří

23. 04. 2020

Naše škola v současné situaci využívá k výuce žáků především virtuální hodiny, kdy učitel komunikuje prostřednictvím počítače. Na počátku každé hodiny je prostor pro to, aby si spolužáci krátce popovídali a vzájemně se podpořili. Výuka je náročná pro ně i jejich učitele, ale více než 90% žáků pracuje velmi dobře. Na velmi zajímavý výběr z prací žáků se podívejte zde. Článek v Kladenských listech najdete zde.

Výsledky 1. kola přijímacího řízení do učebních oborů

Výsledky 1. kola přijímacího řízení do učebních oborů

20. 04. 2020

Kuchař-číšník
65-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání více informací najdete zde.

Prodavač
66-51-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání více informací najdete zde.

Aranžér
66-52-H/01 | délka: 3 roky | denní forma vzdělávání více informací najdete zde.

Vzor vyplněného zápisového lístku najdete zde.

Velikonoční svátky

Velikonoční svátky

08. 04. 2020

Vážení žáci, vážení rodiče, vážení zaměstnanci, Velikonoce 2020 jsou tak trochu jiné, přesto Vám všem přeji pevné zdraví, hodně fyzických i psychických sil a věřme v dobrý konec. Užívejte si jarní svátky se svými blízkými hezky a radostně, buďte optimističtí a v pohodě.

Krásné Velikonoce, ředitel školy.

MATURITNÍ, ZÁVĚREČNÉ A PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY

MATURITNÍ, ZÁVĚREČNÉ A PŘIJÍMACÍ ZKOUŠKY

05. 04. 2020

Informace k maturitní zkoušce ve školním roce 2019/2020 najdete zde.
Informace k závěrečným zkouškám ve školním roce 2019/2020 najdete zde.
Informace k přijímacímu řízení pro učební obor najdete zde.
Informace k přijímacímu řízení do maturitního oboru najdete zde.

Virtuální výuka našich žáků

Virtuální výuka našich žáků

29. 03. 2020

Reportáž najdete zde.

Zpíváme pro lepší náladu

Zpíváme pro lepší náladu

25. 03. 2020

V naší škole má mnohaletou tradici vánoční zpívání na schodech. Ve středu 25. 3. 2020 od 12:30 hodin zpívalo Česko pod taktovkou pana Zdeňka Svěráka, že není nutno, aby bylo příliš veselo, ale nesmí býti smutno ...

Žáci nejsou ve škole, schodiště i chodby jsou prázdné, ale přesto jsme zpívali také. Mnozí učitelé a žáci ze svých domovů, zaměstnanci ve škole se připojili také. Veselá mysl je to, co potřebují žáci, zaměstnanci i rodiče. A na Vánoce budeme zase všichni společně zpívat na schodech.

Fotografie najdete zde.

Maturity, závěrečné a přijímací zkoušky: Jak to letos bude?

Maturity, závěrečné a přijímací zkoušky: Jak to letos bude?

23. 03. 2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy v souvislosti s aktuální situací okolo šíření koronaviru představilo plán, jak by mohly proběhnout jednotné přijímací zkoušky na střední školy, závěrečné zkoušky a maturita. Hlavní informací je, že termín výše uvedených zkoušek se bude odvíjet od data, kdy bude zrušeno krizové opatření vlády ohledně uzavření základních a středních škol. Jednotné přijímací zkoušky proběhnou nejdříve 14 dní po umožnění studentům vrátit se do škol, v případě maturity to pak budou tři týdny.

Více informací najdete zde.

Chválíme naše žáky a zaměstnance

Chválíme naše žáky a zaměstnance

19. 03. 2020

Článek z Kladenských listů najdete zde.

Přijímací řízení 2020-2021

Přijímací řízení 2020-2021

16. 03. 2020

Více informací pro uchazeče do čtyřletého studia najdete zde.

Více informací pro uchazeče do nástavbového studia zde.

Sdělení ředitele školy, provoz školy od 16. 3. 2020

Sdělení ředitele školy, provoz školy od 16. 3. 2020

15. 03. 2020

Vážení rodiče, vážení žáci, upozorňuji Vás, že z technických důvodů v neděli 15. 3. 2020 od 20:00 hodin nebude fungovat systém Bakaláři. Aktuální informace k organizaci výuky od 16. 3. 2020 přihlášení do systému Bakaláři obdržíte v průběhu pondělí 16. 3. 2020 od svých třídních učitelů.

Dovoluji si Vám připomenout, že v souvislosti s nařízením vlády bude probíhat výuka od 16. 3. 2020 do odvolání dálkovou formou. Úřední hodiny studijního oddělení školy budou od pondělí 16. 3. 2020 každý den od 8:00 do 12:00 hodin. V případě, že se nemůžete dostavit ve výše uvedeném čase, je možné si dohodnout individuální návštěvu na telefonním čísle +420 312 278 041.

Zároveň Vás žádáme o omezení osobního jednání. Pokud je možné věc vyřídit prostřednictví telefonu či e-mailu, jsme Vám k dispozici na telefonních číslech +420 312 278 041 a +420 312 278 043 nebo na e-mailu koryntova@sosasoukladno.cz, panenkova@sosasoukladno.cz .

SDĚLENÍ ŘEDITELE ŠKOLY

SDĚLENÍ ŘEDITELE ŠKOLY

13. 03. 2020

Vážení rodiče, vážení žáci,

v pátek 13. 3. 2020 končí jarní prázdniny. Od pondělí 16. 3. 2020 zůstává naše škola dle nařízení vlády uzavřena. Žáci nebudou docházet na teoretické vyučování ani na odborný výcvik.

Komunikace pedagogů s žáky a zákonnými zástupci bude probíhat v systému Bakaláři. Učitelé zadají všem žákům dílčí úkoly včetně studijních materiálů začátkem příštího týdne, tzn. od 16. 3. 2020.

V průběhu jarních prázdnin proběhl úklid a dezinfekce školy, v budově bylo z preventivních důvodů instalováno několik desítek zásobníků s dezinfekčním gelem.

Dbejte prosím pokynů vedení školy a vyučujících, věříme, že společně tuto složitou situaci zvládneme.

Děkuji Vám za spolupráci, Mgr. Petr Paták, DiS. - ředitel školy.

Nařízení vlády najdete zde.

http://www.msmt.cz/informace-k-vyhlaseni-nouzoveho-stavu-v-cr

Informace ohledně koronaviru

Informace ohledně koronaviru

10. 03. 2020

Vážení rodiče, vážení žáci, vážení zaměstnanci,

níže Vám posílám aktuální informace ohledně vývoje epidemie koronaviru.

Vláda od úterního večera dne 10. 3. 2020 od 18:00 hodin zakazuje všechny sportovní, kulturní, náboženské i umělecké akce s účastí nad 100 osob. Zároveň uzavřela základní a střední školy a zavřené budou i univerzity.

Toto nařízení platí i pro žáky, kteří vykonávají odborný výcvik, to znamená, že žáci od 11. 3. 2020 nebudou docházet na teoretické ani praktické vyučování. To znamená, že žáci nebudou docházet na odborný výcvik ani na smluvní pracoviště mimo budovu školy.

Přijatá opatření platí do odvolání.

V pátek 13. 3. 2020 Vás budeme prostřednictvím systému Bakaláři informovat o aktuálním dění. Informace najdete též na webu školy.

Děkuji Vám za spolupráci. S pozdravem, ředitel školy.

Jarní prázdniny, provozní doba

Jarní prázdniny, provozní doba

06. 03. 2020

V termínu od 9. do 13. 3. 2020 jsou jarní prázdniny. Provozní doba studijního oddělení je každý den od 7:00 do 14:00 hodin. Ve čtvrtek bude z organizačních důvodů studijní oddělení uzavřené.

Květiny pro ženy

Květiny pro ženy

05. 03. 2020

Poslední den před prázdninami přinesl zaměstnancům naší školy příjemné překvapení. Třídami, kabinety i kancelářemi procházel ředitel školy se svými zástupci a přáli kolegyním při příležitosti nadcházejícího Mezinárodního dne žen. Dámy dostaly jako poděkování pestrobarevné primule, které je opravdu potěšily. Byl to velmi milý konec týdne. Foto naleznete zde.

Byli jsme úspěšní v Kladenské veverce

Byli jsme úspěšní v Kladenské veverce

03. 03. 2020

V pátek 28. 2. 2020 proběhlo v prostorách kina Hutník vyhodnocení 31. ročníku mezinárodní výtvarné, literární a fotografické soutěže Kladenská veverka, která je pořádána pod záštitou Magistrátu města Kladna, Středočeského kraje a je zaměřena především na ochranu životního prostředí. Do letošního ročníku bylo přijato 5 100 prací, 1 800 postoupilo do dalšího kola. Pro nás bylo velkým úspěchem umístění našich dvou žákyň. V kategorii keramiky získala první místo žákyně třídy V3 Zuzana Nistorová, ve fotografické sekci obsadila druhé místo Veronika Jůzová (také V3).

Vedení školy děvčatům blahopřeje a děkuje Ing. Kautznerové, která každoročně soutěž Kladenská veverka organizuje a zajišťuje. Foto naleznete zde.

Projektová výuka v angličtině

Projektová výuka v angličtině

03. 03. 2020

V pondělí 2. 3. 2020 si žákyně S2 vyzkoušely metodu výuky CLIL. Metoda CLIL je obsahově a jazykově integrované učení, propojení výuky cizího jazyka a jiného předmětu. Žáci si osvojují znalosti a vědomosti z jednoho předmětu prostřednictvím cizího jazyka. Dívky získaly informace o historii Kladna a jeho architektuře, zároveň si procvičily aktuálně probíranou látku anglického jazyka (trpný rod, orientace ve městě). V devadesátiminutovém bloku obrázků a vzájemné komunikace se nenudili ani žáci ani jejich učitelka. Vedení školy děkuje Ing. arch. Sladké za realizaci tohoto smysluplného projektu. Fotografie z projektové výuky najdete zde.

Informace k prevenci před koronavirem

Informace k prevenci před koronavirem

29. 02. 2020

Informaci z KÚ najdete zde. Plakát ke stažení zde.

Spolupráce s Univerzitou Pardubice

Spolupráce s Univerzitou Pardubice

29. 02. 2020

Ve čtvrtek 27. 2. 2020 navštívili naší školu zástupci Dopravní fakulty Jana Pernera z Univerzity Pardubice. Cílem návštěvy bylo upřesnění spolupráce na projektu, který Univerzita ve spolupráci s Českou poštou připravuje pro Asociaci logistických školl, ve které je naše škola mnoho let zapojena. Projekt je zaměřen na tvorbu elektronických výukových materiálů, které budou moci učitelé i žáci využít on-line při výuce, ale i při přípravě doma.

Seminář pro kuchaře-číšníky

Seminář pro kuchaře-číšníky

27. 02. 2020

V úterý 25. 2. 2020 se ve školní kuchyni uskutečnil workshop zaměřený na přípravu drůbežích specialit. Vedl ho mistr kuchař Michal Krulich, který učil žáky třídy K2a rozličným dovednostem. Připravovala se kuřecí roláda, galantina z kuřete, cvičila se technika vykosťování drůbeže, příprava nádivky. Nedílnou součástí aktivit byla i moderní prezentace pokrmů. Workshop byl skvělý, žáci nadšeni, foto je zde.

Beseda s Policií ČR

Beseda s Policií ČR

25. 02. 2020

Zajímavé setkání maturantů s Policií České republiky se uskutečnilo v úterý 25. 2. 2020. Beseda měla posluchačům především přiblížit fungování policie s důrazem na prevenci směrem k široké veřejnosti. V druhé části setkání byly nastíněny perspektivy a možnosti zaměstnání, požadavky na fyzickou připravenost, uplatnění v konkrétních složkách a v neposlední řadě i finanční ohodnocení. Tato akce byla velmi přínosná, setkala se s velkým zájmem našich žáků. Fotografie z besedy najdete zde.

Vzhůru na lyže a snowboardy

Vzhůru na lyže a snowboardy

23. 02. 2020

V neděli 16. 2. 2020 přijel do Krušných hor na Boží Dar autobus s našimi žáky a pedagogy. Začal lyžařský výcvik. Již tradičně je místem jejich týdenního pobytu chata Slovanka, kde budou vedle lyžařského a snowboardového výcviku absolvovat i pestrý doprovodný vzdělávací a relaxační program. Letošní sněhové podmínky nejsou zatím ideální, ale všichni věříme, že se situace vylepší. Přejeme našim lyžníkům příjemný pobyt bez zranění a krásné zážitky. Na foto se podívejte zde.

Srdce kam se podíváš

Srdce kam se podíváš

14. 02. 2020

Letmá procházka školou v tomto týdnu nenechala nikoho na pochybách, že svatý Valentýn je tady. Žáci oboru Aranžér pilně vyráběli květinové a srdíčkové dekorace, kterými vyzdobili prostory školy. Krásnou kulisu vytvořili k tematickému valentýnskému obědu ve školní jídelně. Vedení školy chválí všechny žáky, aranžéry i kuchaře, kteří se na této zdařilé akci podíleli, a děkuje učitelkám odborného výcviku za skvělou práci. Na menu se podívejte zde, foto naleznete zde.

Barmanský kurz

Barmanský kurz

13. 02. 2020

Naše škola se snaží vzdělávat žáky i nad rámec učebních plánů. Důkazem toho je i barmanský kurz pro žáky oboru kuchař-číšník. Od pondělí 10. 2. 2020 se frekventanti snaží pod vedením pana Miloše Trettera proniknout do barmanského řemesla. Celý týden se budou učit teorii barmanství a cvičit se v praktických činnostech tak, aby mohli v pátek 14. 2. 2020 úspěšně složit závěrečnou zkoušku. Odměnou jim bude certifikát.

Fotografie z průběhu barmanského kurzu najdete zde.

Benjamine, hodně štěstí, vítej Georgi!

Benjamine, hodně štěstí, vítej Georgi!

13. 02. 2020

Náš africký kamarád Benjamin Muindi vstoupil do života. Díky finanční podpoře naší školy získal vzdělání a my mu přejeme, aby získal důstojné místo ve společnosti. Všem, kteří se projektu zúčastňovali, patří velký dík. Mezi žáky a zaměstnanci je velký zájem pomáhat v rámci projektu Afrika Africe i dalším žákům.

Náš nový kamarád se jmenuje George Odhiambo, je mu 15 let a bydlí se svým sedmdesátiletým tátou v malé vesnici 400 km od Nairobi, hlavního města Keni. Georgova matka zemřela před dvěma roky a zůstalo po ní šest dětí. Tato situace je pro otce finančně neúnosná. My můžeme pomoci.

Geoffrey nyní vstupuje do druhého ročníku střední školy. Školné na celý rok činí 8 500 Kč, věříme, že se opět zapojíte. Podrobné informace u třídních učitelů, koordinátorkou sbírky je Mgr. Richterová a Mgr. Feller.

Planeta Země

Planeta Země

07. 02. 2020

Ve středu 5. 2. 2020 se žáci tříd L1, L2 a V2 účastnili v kině Hutník programu Kolumbie - ráj slasti a neřesti, pořádaným v rámci unikátního projektu Planeta Země 3000. Ve velmi pěkném dokumentu, který představil Kolumbii opravdu v mnoha podobách, si žáci udělali představu o této krásné a rozporuplné zemi. Velkým přínosem pro školu, konkrétně pro výuku zeměpisu, jsou pracovní listy a digitální výukové materiály, které obdrželi vyučující. Jako bonus si žáci odnášeli geografický časopis Koktejl.

Legenda V+W

Legenda V+W

07. 02. 2020

Z Hradce Králové k nám do školy již podruhé v tomto školním roce zavítalo Divadélko pro školy s literárním pořadem Legenda V+W. Umělci zábavnou formou žákům 3. a 4. ročníků přiblížili slavnou trojici Osvobozeného divadla J. Voskovce, J. Wericha a J. Ježka. Pásmo přispělo k prohloubení literárních znalostí žáků o meziválečné divadelní avantgardě. Do projektu byli zapojeni i samotní diváci, což přispělo k dobré pohodě, zvýšení pozornosti a zájmu o pořad. Foto naleznete zde.

Rozšíření profesního portfolia

Rozšíření profesního portfolia

06. 02. 2020

Žákům třetích ročníků učebních oborů škola průběžně nabízí rozšiřování odborných znalostí nejen ve výuce, ale i formou zajímavých setkání. V úterý 4. 2. 2020 přednášel žákům třídy K3 pan Petr Vinš - Ambassador Havana Club. Žákům odkryl taje historie a výroby rumů, jejich zrání v 80 let starých sudech, hovořil o nejvybranější kubánské cukrové třtině a mnoha dalších zajímavostech. Jeho vystoupení se setkalo u posluchačů s velmi pozitivním ohlasem. Vedení školy děkuje Mgr. Parmové za organizaci této akce. Foto naleznete zde.

Olympiáda v angličtině zná své vítěze

Olympiáda v angličtině zná své vítěze

05. 02. 2020

V lednu probíhala školní olympiáda v anglickém jazyce. Účastnilo se celkem 31 žáků, zadání bylo náročné, ale žáci si vedli velmi dobře, některé slohové práce byly opravdu moc pěkné. V kategorii maturantů zvítězila Denisa Ševčíková (S4), druhý se umístil Karel Prach (L4) a bronzový byl Josef Kludský (V4). V kategorii žáků 1. – 3. ročníku SOŠ se nejvíce dařilo Andree Frostové (L1), druhá byla Anna Konštacká (S1), na třetí příčce se shodně umístili Zoe Biterová (V1), Lukáš Petrák (V1) a Veronika Janoutová (S1).

Vedení školy blahopřeje všem účastníkům, děkuje Ing. arch. Sladké a Mgr. Mannové za výbornou organizaci olympiády. Foto zde.

Ples se nám vydařil

Ples se nám vydařil

04. 02. 2020

Pátek 31. 1. 2020 probíhal v Domě kultury na Sítné maturitní ples naší školy. Bylo tam úplně všechno, co k maturitnímu plesu patří. Dámy oblékly skvostné róby, přítomní si užili slavnostní nástup, projevy, děkování, šerpování, mnoho tance i půlnoční překvapení. Vše můžete vidět zde. Ředitel školy děkuje všem účastníkům plesu za vytvoření úžasné atmosféry, Mgr. Míše Kyrych za mimořádně skvěle zvládnutou organizaci této akce. Fotografie z plesu najdete zde.

Článek v Kladenských listech najdete zde.

Školní parlament

Školní parlament

27. 01. 2020

V pátek 17. 1. 2020 se konala další schůzka školního parlamentu. Na programu byla aktuální situace ve škole – klasifikace žáků za 1. pololetí, vydání vysvědčení, pololetní prázdniny a mnoho dalších informací. Prostor byl i na dotazy a připomínky žáků, což je pro dobrý chod školy velmi důležité. Foto ze setkání naleznete zde.

Vše o ginu

Vše o ginu

27. 01. 2020

Výuka žáků oboru Kuchař-číšník je každoročně zpestřena přednáškou o ginu. Ve čtvrtek 23. 1. 2020 přijela za žáky 3. ročníku reprezentantka společnosti Beefeater Ambassador Czech Republic paní Kateřina Kluchová. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavých informací o historii ginu, jeho složení a výrobě. Další část setkání patřila recepturám míchaných nápojů s ginem. Paní lektorka žáky nadchla svými neobyčejnými teoretickými i praktickými znalostmi, akci hodnotili jako skvělou. Vedení školy děkuje Mgr. Parmové za organizaci, foto naleznete zde.

Den otevřených dveří byl úspěšný

Den otevřených dveří byl úspěšný

24. 01. 2020

Ve středu 22. 1. 2020 jsme naposledy v letošním školním roce otevřeli dveře veřejnosti. Zaznamenali jsme velký zájem deváťáků i jejich rodičů a byli jsme potěšeni, že se jim v naší škole líbilo. Byl pro ně připraven zajímavý program a informace o studijních a učebních oborech. Příchozí si mohli například vyzkoušet přijímačky nanečisto, namíchat koktejl, vyrobit palačinku nebo zkusit svoji šikovnost v učebně aranžérek. Den otevřených dveří se opět vydařil. Na foto se podívejte zde.

Bývalá studentka fandí těm současným

Bývalá studentka fandí těm současným

20. 01. 2020

Hned na počátku čtvrtého lednového týdne jsme ve škole zažili mimořádně příjemné setkání. Naše bývalá žákyně Veronika Hošková se na nás před časem obrátila s přáním odměnit a motivovat některou z našich současných žákyň. Sítem výběru prošla Eliška Rambová z V3. Dosahuje hezkých studijních výsledků, reprezentuje školu, píše básničky. Právě s jednou z nich zvítězila v soutěži vypsané KÚ Středočeského kraje. Jako povzbuzení do dalších školních aktivit obdržela skvostný náramek Pandora. Vedení školy moc děkuje Veronice a Elišce přeje mnoho dalších úspěchů. Foto z předání je zde.

Masopustní oběd

Masopustní oběd

20. 01. 2020

K zimě neodmyslitelně patří masopust. V naší škole jsme si ho připomněli v pátek 17. 1. 2020 ve školní jídelně. Nabízely se nefalšované zabíjačkové speciality- ovarová kroupová polévka, jitrnice, prejt se zelím a nechyběly ani koblihy. Jídlo bylo výborné, prostředí nádherné, aranžéři vytvořili veselou maškarní atmosféru svými obrázky a rozličnými výrobky. Vše si prohlédněte zde.

Den otevřených dveří se blíží

Den otevřených dveří se blíží

18. 01. 2020

Ve středu 22. 1. 2020 otevřeme dveře veřejnosti. Pro všechny zájemce o studium na naší škole je připraven zajímavý program a informace o studijních a učebních oborech. Těšíme se na Vás v době od 13 do 18 hodin. Přijďte a uvidíte, že naše škola je opravdu dobrá volba. Více informací zde.

Finfo ve škole

Finfo ve škole

17. 01. 2020

Naše škola se zapojila do projektu Daně a cla do škol, který vznikl za spolupráce Finanční a Celní správy (Finfo ve škole). Jeho cílem je nabídnout možnost doplnit výuku finanční gramotnosti o informace z oblasti daní i cel a osvětlit význam a účel jejich výběru. Ve čtvrtek 16. ledna 2020 jsme v naší škole přivítali JUDr. Ivu Baumgartnerovou a JUDr. Daniela Huška z Finančního úřadu Středočeského kraje, kteří žákům tříd L4, V4 a POD2 přiblížili problematiku daní. S daňovým systémem seznámili žáky nejen obecně, ale zaměřili se především na daň z příjmu a DPH. Daňové otázky pak byly doplněny i praktickými radami, jak postupovat při jednání s úřady. Účastníci přednášky obdrželi prezentaci a zajisté získané informace žáci uplatní i při své přípravě k maturitní zkoušce. Vedení školy děkuje Ing. Bíbové za organizaci této přínosné akce. Fotografie z projektu najdete zde.

Ekonomická olympiáda 2019 – 2020

Ekonomická olympiáda 2019 – 2020

17. 01. 2020

V průběhu prosince 2019 se vybrané třídy studijních oborů zúčastnily školního kola Ekonomické olympiády, kterou pořádá Institut ekonomického vzdělávání z.ú. (INEV). Nejlepších výsledků dosáhly Kateřina Křepelková a Kristýna Martínková (L4), které budou mít příležitost reprezentovat naši školu v krajském kole. Vedení školy oběma dívkám gratuluje a Ing. Bíbové děkuje za organizaci olympiády

Exkurzní vyučování v nápravném zařízení

Exkurzní vyučování v nápravném zařízení

10. 01. 2020

Dne 7. 1. 2020 se žáci z třídy V4 a vybraní žáci ze třídy POD 2 a L3 zúčastnili exkurze do věznice Všehrdy u Chomutova. Žáci si prohlédli prostory věznice, školu, oddělení kuchyně a pracovní skupinu, která vyráběla vázání k lyžím. Poté se všichni účastnili rozhovoru s dvěma odsouzenými muži, kteří jim vyprávěli své příběhy, které je dovedly k pobytu za mřížemi zdejší věznice, odpovídali i na dotazy žáků.

Velké poděkování patří i Mgr. Charvátové, která studentům nastínila, jak vypadá reálný život ve věznici, seznámila je s chodem tohoto zařízení. Exkurze se velmi vydařila, žáci si uvědomili, jak těžký je život za mřížemi bez rodiny, svobody a pro mnohé je to nezapomenutelný zážitek na celý život. Vedení školy děkuje Mgr. Jelínkové a za organizaci této smysluplné akce.

Futsalová liga se nám vydařila

Futsalová liga se nám vydařila

10. 01. 2020

V úterý 7. 1. 2020 se žáci naší školy zúčastnili třetího kola Středoškolské futsalové ligy v hale Bios ve Slaném. Reprezentanti školy ve složení: Martin Kindl L4, Adam Skalák L1, Andreas Jůza L1, Lukáš Kopřiva L1, Matěj Veiner L2, Vojtěch Baruzzi L2, Štěpán Menšík L2 a Erik Šverčič L2 obsadili sice 4. nepostupové místo ve skupině, ale zajistili naší škole v celkovém hodnocení 4. místo v divizi B Střední Čechy. Všem žákům děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy, Mgr. Mudruňkovi za organizaci. Fotografii mužstva najdete zde.

Putování japonskou kuchyní

Putování japonskou kuchyní

10. 01. 2020

Ve středu 8. 1. 2020 se v prostorách školní kuchyně uskutečnil kurz zaměřený na japonské speciality. Žáci třetího ročníku oboru Kuchař-číšník si po jeho absolvování mohli do svého portfolia připsat kladné body za zvládnutí sushi a dalších specialit. Kurz vedl profesionální kuchař Michal Krulich, žáci připravovali například sushi maki (losos, okurka), sushi nigiri (kreveta, pórek), california roll (avokádo, černý sezam), grilovali lososové kostky a podle originálního receptu vytvořili tvarohové suflé. Seznámili se s moderní prezentací pokrmů i současnými novinkami ve světové gastronomii. Tato akce byla opravdu velmi zdařilá. Fotografie z akce najdete zde.

Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka

10. 01. 2020

Žáci naší školy se již tradičně zapojují do mnoha charitativních projektů. Tříkrálová sbírka slaví 20 let své celorepublikové existence. Stala se celospolečenskou událostí, která přináší všem zúčastněním radost, a především ukazuje sílu lidské solidarity. V koledníky se v letošním roce proměnili žáci tříd S2, V3 a S4. Oslovili mnoho spoluobčanů, velká většina z nich do tříkrálových kasiček přispěla. Vybrané finanční prostředky pomohou těm, kteří si sami pomoci nemohou. Vedení školy děkuje všem žákům, kteří se účastnili, Mgr. Svobodové, Bc. Neumannové a Mgr. Morávkové, které žáky doprovázely. Foto zde.

Jak jste to myslel, pane Shakespeare?

Jak jste to myslel, pane Shakespeare?

08. 01. 2020

Z Hradce Králové k nám opět zavítalo Divadélko pro školy, tentokrát s literárním pásmem o W. Shakespearovi. Mladí umělci zábavnou formou přiblížili žákům 1. a 2. ročníku studijních oborů známou i méně známou tvorbu tohoto velikána světové literatury. Do programu byli zapojení také někteří diváci, což přispělo k dobré pohodě, zvýšení pozornosti a zájmu o pořad.

Pásmo jistě přispělo k prohloubení literárních znalostí našich žáků. Foto naleznete zde. Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové za organizaci tohoto projektu.

Fotografie z představení najdete zde.

Šťastný nový rok

Šťastný nový rok

20. 12. 2019

Vážení zaměstnanci, milí žáci, jsem moc rád, že jsme v naší škole společně strávili rok 2019. Dovolte mi, abych Vám popřál hezké vánoční prázdniny, krásné a pohodové Vánoce. V roce 2020 buďte zdraví, veselí a úspěšní.

Přeji Vám, aby Vám nový rok přinesl jen samé pozitivní zážitky, radost a štěstí.

Těším se na Vás v roce 2020, ředitel školy. PF ke stažení zde.

Příjemné zakončení roku ve škole

Příjemné zakončení roku ve škole

19. 12. 2019

Poslední den před vánočními prázdninami je v naší škole již mnoho let velmi krásný. Nejinak tomu bylo i v pátek 20. 12. 2019. Při příchodu do budovy vítaly žáky koledy a vánoční písně. Hned po osmé hodině začalo první ze tří divadelních představení, které výborně nastudovali žáci třídy S3. Hru skvěle napsal, hudbu složil a režíroval pan učitel Mgr. Feller. Po skončení vánoční hry se všichni žáci a zaměstnanci, současní i bývalí, shromáždili ve vestibulu školy, na schodech a chodbách. Každý účastník dostal horký punč, texty koled a zpívání rozeznělo budovu. Když program skončil veselou písní Vánoce, vánoce přicházejí, ředitel školy se s každým žákem rozloučil podáním ruky a přáním krásných Vánoc. Bylo to moc hezké.

Zpátky do školních lavic usedneme v pondělí 6. 1. 2020. Fotografie z příjemného zakončení roku najdete zde.

Úřední hodiny školy v průběhu vánočních prázdnin

Úřední hodiny školy v průběhu vánočních prázdnin

18. 12. 2019

Provoz školy je zajištěn přes celé prázdniny. Úřední hodiny pro veřejnost najdete zde.

Vítězná básnička je z naší školy

Vítězná básnička je z naší školy

17. 12. 2019

Patří k dobrým zvykům, že se na naši žáci účastní různých soutěží. Krajský úřad vyhlásil výtvarnou a literární soutěž na téma Středočeský kraj. Nyní byly vyhlášeny nejlepší práce. Máme velkou radost, v kategorii poezie máme na prvním místě žákyni Elišku Rambovou z třídy V3. Vítězce blahopřejeme, vedení školy děkuje za skvělou reprezentaci. Na video z předávání cen se můžete podívat zde.

Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

17. 12. 2019

V pátek 13. 12. 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády v českém jazyce určené pro žáky čtyřletých maturitních oborů. V okresním kole nás budou reprezentovat úspěšní řešitelé, kteří obsadili první příčky. 1. místo- Eliška Rambová V2, 2. místo- Kateřina Prošková V2 a 3. místo- Anna Šímová V2. Všem soutěžícím gratulujeme k pěkným výsledkům, Mgr. Vočkové vedení školy děkuje za organizaci školního kola. Fotografii vítězů najdete zde.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

13. 12. 2019

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 otevřela naše škola dveře veřejnosti. Pro více než 100 návštěvníků byly připraveny workshopy, kvízy a vědomostní soutěže. Nanečisto se zkoušely přijímačky z matematiky a českého jazyka, pedagogové i žáci naší školy podávali podrobné informace o učebních a studijních oborech. Na foto se podívejte zde.

Dobrá zpráva pro všechny, kteří tento den otevřených dveří nestihli je, že šanci prohlédnout si školu budou mít ještě 22. 1. 2019.

Olympiáda v německém jazyce podruhé

Olympiáda v německém jazyce podruhé

13. 12. 2019

Soutěž se konala 6. prosince a zúčastnilo se jí 21 žáků z 1. - 3. ročníku studijních oborů. Soutěžní úlohy byly zaměřené na poslech, čtení s porozuměním a jazykovou kompetenci.

Nejlépe si s řešením poradili: Pavel Samšiňák (S1) a Karolína Wlachová (V3) - oba získali 22 bodů. Třetí nejlepší výsledek patřil Natálii Matouškové (V2), která zadání splnila na 21 bodů.

Vedení školy děkuje Mgr. Svobodové a Mgr. Hlavničkové, které olympiádu organizovaly.

Úspěch ve futsalu

Úspěch ve futsalu

12. 12. 2019

Ve středu 11. 12. 2019 se žáci naší školy zúčastnili druhého kola Středoškolské futsalové ligy v Novém Strašecí. Reprezentanti naší školy ve složení: Martin Kindl L4, Adam Skalák L1, Andreas Jůza L1, Matěj Veiner L2, Vojtěch Baruzzi L2, Štěpán Menšík L2, obsadili 2. místo ve skupině, které naší škole zajistilo postup do 3. kola Středoškolské futsalové ligy. Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a těšíme se na další hezké výsledky. Poděkování patří i Mgr. Mudruňkovi za organizaci. Foto zde.

Olympiáda lidských práv

Olympiáda lidských práv

12. 12. 2019

V úterý 10. 12. 2019 proběhlo školní kolo Olympiády lidských práv. Zúčastnili se ho žáci všech ročníků studijního oboru Veřejnosprávní činnost. Vědomostní test prověřil teoretické znalosti soutěžících a krátká esej je přiměla k zamyšlení nad nejpalčivějšími problémy současného světa. Testové otázky zodpověděla nejlépe Veronika Kyselá ze třídy V3, která získala 9 bodů z 10. Gratulujeme a držíme palce při další části soutěže. Vedení školy děkuje Mgr. Pěnkavové, která skvěle zvládla organizaci i PC techniku.

Česká televize v naší škole

Česká televize v naší škole

12. 12. 2019

V pátek 6. 12. 2019 natáčela Česká televize reportáž v naší škole na téma povinná maturitní zkouška z matematiky. Reportáž najdete zde.

Čokoládový workshop v Muzeu čokolády

Čokoládový workshop v Muzeu čokolády

11. 12. 2019

Dne 10.12. 2019 žáci třídy K1A a P1 navštívili Muzeum čokolády v Praze. Součástí této exkurzní výuky byl workshop, kde si žáci vytvořili z různých druhů čokolád a surovin vlastní čokoládu. Práce se jim dařila, výrobky byly pěkné. Prohlídka muzea a následná procházka adventním Starým městem byla příjemně stráveným časem a věříme, že i praktickým propojením s odbornými předměty. Děkujeme dětem za vzornou reprezentaci školy. Fotografie z workshopu najdete zde.

Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

10. 12. 2019

Ve čtvrtek 12. 12. 2019 pořádáme od 13:00 do 18:00 hodin DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ. Těšíme se na Vás. Více informací najdete zde.

Činy hodné velké chvály

Činy hodné velké chvály

10. 12. 2019

Každoročně se mezi našimi žáky a učiteli objevují dárci krve. Tato ušlechtilá a životy zachraňující aktivita proběhla i v letošním školním roce. Do hematologicko-transfuzního oddělení kladenské nemocnice se dostavila žákyně čtvrtého ročníku oboru Sociální služby Denisa Ševčíková. Příkladem jí byly Mgr. Jelínková a Mgr. Burantová. Ředitel školy velmi všem třem děkuje. Všichni víme, že lidskou krev nelze v medicíně ničím nahradit.

České tradice v naší škole

České tradice v naší škole

09. 12. 2019

První prosincový týden byl v naší škole vedle vzdělávacích, kulturních a sportovních aktivit ve znamení mikulášských tradic. Ve čtvrtek 5. 12. 2019 se ráno za hlomozu přeukrutného zjevil Mikuláš obklopený skupinou andělů a čertů (pokud by někdo hledal podobnost s žáky L4, mohl by uspět). Objemná kniha hříchů vydala svá tajemství ve třídách, kabinetech i v ředitelně. Bylo to veselé a příjemné. Školní jídelna byla na své strávníky připravena také. Mikulášské menu nadchlo, nadílka všechny příjemně překvapila. Foto z hezkého dne naleznete zde.

Olympiáda v německém jazyce

Olympiáda v německém jazyce

09. 12. 2019

Dne 28. 11. 2019 měli žáci oboru kuchař - číšník možnost poměřit své síly ve znalostech němčiny. Otázky byly ušity na míru tomuto oboru. Olympiády se zúčastnili vybraní žáci všech ročníků. Největší znalosti předvedl Petr Hajný (K1a), na druhém místě se umístila Valerie Klainová ( K2b), 3. místo obsadila Kateřina Topinková (K2b). Fotografie z vyhlášení výsledků olympiády najdete zde.

Šikovné aranžérky

Šikovné aranžérky

09. 12. 2019

Adventní výzdoba již více než týden těší obyvatele a návštěvníky Kladna. Žákyně naší školy, aranžérky 1. a 2. ročníku, se podíleli na vánoční výzdobě galerie kladenského zámku. Všechny dekorace si žáci vyráběli sami, následně instalovali do výstavních místností kladenské galerie. Výsledek je nádherný. Vedení školy chválí žáky a děkuje učitelce ODV Lucii Zahrádkové za výbornou práci s žáky. Foto naleznete zde.

Upozornění pro maturanty

Upozornění pro maturanty

09. 12. 2019

V pátek 6. 12. 2019 byl všem přihlášeným žákům maturujícím na jaře 2020 zaslán "Výpis z přihlášky k maturitě", součástí přílohy. PROTOKOL O PŘEDÁNÍ VÝPISŮ Z PŘIHLÁŠEK K MATURITNÍ ZKOUŠCE podepište na studijním oddělení nebo vytiskněte a podepište doma a doručte do 20. 12. 2019.

Křížem krážem staletími

Křížem krážem staletími

06. 12. 2019

V pátek 29. 11. se žáci školy zúčastnili již tradiční školní soutěže Křížem krážem staletími, při níž si mohli vzájemně porovnat své znalosti dějepisné i literární. Smyslem této soutěže bylo rozšiřování všeobecného přehledu u žáků, ale i připomenutí slavné historie českého národa. Nejlepší znalosti prokázal Jakub Mařík (S1), druhý se umístil Štěpán Menšík (L2) , třetí skončil Marek Pelc (L1). Vedení školy děkuje Mgr. Vočkové a Ing. Vočkové za organizaci této tradiční zajímavé a přínosné soutěže.

Poměřování znalostí v anglickém jazyce

Poměřování znalostí v anglickém jazyce

05. 12. 2019

V pátek 29. 11. 2019 se 27 žáků naší školy zapojilo do soutěže Best in English. K počítačům usedli se sluchátky žáci maturitních i učebních oborů. Texty i poslechy byly náročné, obtížnost byla dle hodnocení vyučující angličtiny vyšší než u maturitního didaktického testu. Nejlépe uspěla Andrea Forstová L1(77%), následovali Karel Prach L4 (75%), Marek Nový L3 (70%), Denisa Ševčíková S4, Michaela Šímová V3 (69%) a Mariana Rácová S2 (66%). Vedení školy chválí žáky za jejich znalosti a aktivitu a děkuje Mgr. Chovanové za organizaci této akce.

Skvělá reprezentace školy, gratulujeme!

Skvělá reprezentace školy, gratulujeme!

05. 12. 2019

Dne 3. a 4. 12. 2019 naši žáci reprezentovali školu na florbalovém turnaji středních škol ve sportovní hale ve Stochově. První den turnaj odehráli hoši ve složení: Jan Dlouhý (V4), Patrik Šmatlák (GP2), Martin Kindl (L4), Dominik Kučera (L4), Michal Nusl (P2), Jiří Ondráček (K3), Lukáš Kopřiva (K2A) a Matěj Jiřičný (L1). Hoši skončili na osmém místě. Děkujeme za super hru.

Den poté se uskutečnil turnaj dívek. Dívky nastoupily v sestavě: Lucie Řezáčová (L4), Gabriela Krézlová (S4), Veronika Jarešová (V4), Veronika Jůzová (V3), Adéla Hrabětová (V3), Denisa Klainová (S3), Denisa Běloušková (V2), Kristýna Vyskočilová (V2), Martina Juzlová (S1) Dívky hrály skvěle. Nastřílely 29 branek a již potřetí obhájily v tomto každoročním turnaji prvenství. Moc gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci školy. Mgr. Míše Kyrych děkujeme za organizaci těchto akcí.
Fotografie z turnaje najdete zde.

Návštěva reprezentačních prostor Pražského hradu

Návštěva reprezentačních prostor Pražského hradu

05. 12. 2019

V úterý 3. 12. 2019 se uskutečnila dlouho očekávaná návštěva Pražského hradu. V krásné předvánoční atmosféře tuto školní akci absolvovaly třídy V1, V2, S1 a L1. U Matyášovy brány proběhla nezbytná bezpečnostní kontrola a poté již všichni žáci za doprovodu hudby vstupovali do vyzdobených reprezentačních prostor. Mohli tak nerušeně obdivovat krásy Španělského či Trůnního sálu nebo Habsburského salonu. Krásný kulturní zážitek tak velmi důstojným způsobem doplnil a oživil výuku společenskovědních předmětů. Vedení školy děkuje Mgr. Pěnkavové za organizaci této akce.

Exkurzní vyučování pro maturanty oboru Sociální služby

Exkurzní vyučování pro maturanty oboru Sociální služby

05. 12. 2019

Zařízení Fontána v Kladně poskytuje terénní a ambulantní sociální služby osobám, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Ve středu 4. 12. 2019 sem přišly načerpat praktické informace žákyně maturitní třídy S4. Po prohlídce celého objektu se v učebně univerzity třetího věku setkaly s ředitelkou Mgr. Homolkovou. Hovořila s nimi o současné situaci, uvedla příklady praktického fungování služeb ve Fontáně a předestřela plány do budoucna. Všechny informace vhodně doplnily vědomosti žákyň z odborných předmětů. Jistě je pozitivně zúročí u maturitní zkoušky. Vedení školy děkuje Mgr. Sudové za organizaci této přínosné akce.

O dva dny později se třída S4 vydala do kavárny Bez konce, která nabízí alternativu k běžným restauracím a kavárnám. Pracují zde lidé s mentálním postižením jako pomocní barmani, snaží se je zde zapojit do běžného života. Naše žákyně v doprovodu vyučujícího Mgr. Patáka získaly další praktickou zkušenost, jak lze zapojit do aktivního života znevýhodněné občany. Fotografie z exkurzního vyučování najdete zde.

Studijní oddělení

Studijní oddělení

03. 12. 2019

Z organizačních důvodů bude dne 5. 12. 2019 (čtvrtek) studijní oddělení otevřeno pouze do 15:00 hodin. Děkujeme Vám za pochopení.

Starší aktuality si můžete prohlédnout na této stránce.