logo Kladno

Partnerská škola

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki

Ve dnech 9. – 12. 10. 2019 realizovalo vedení naší školy návštěvu do partnerské školy v polské Wielicze. Tato státní škola Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki poskytuje žákům středoškolské vzdělání s maturitou, svým studijním zaměřením jsou obě naše školy velmi podobné. Partnerství se podařilo řediteli školy navázat v dubnu tohoto roku na mezinárodní konferenci ředitelů v Německu, tj. Forum for headmasters and members of school management.

Hlavním pilířem návštěvy byla prohlídka školy, setkání s polskými kolegy a žáky. Budova školy prošla v uplynulých letech zásadní rekonstrukcí, proto poskytuje svým 700 žákům ideální podmínky pro vzdělávání - moderně vybavené učebny i multifunkční hřiště.

Druhou rovinou pobytu v Polsku byla nesmírně zajímavá prohlídka solných dolů ve Wielicze a návštěva historického města Krakow. Pro setkání s polskými partnery byla charakteristická jejich dokonalá hostitelská péče a konstruktivní domluva o dalším společném programu mezi školami. V listopadu naší školu navštíví žáci z Polska, kteří se zúčastní i celoškolního volejbalového turnaje. V březnu čeká naše žáky cesta do partnerské školy ve Wielicze. Fotografie z návštěvy najdete zde.

Web partnerské školy